Як вибрати надійну бензопилу для дачі та дому: поради експерта


Як вибрати надійну бензопилуНа сучасному ринку представлено кілька типів бензопил, кожен з яких підходить для використання в тих чи інших умовах. Вибір цього агрегату повинен робитися з урахуванням поданої нижче класифікації. Як вибрати бензопилу, оптимальну по функціональності і за ціною?

Зміст

Відео: яку бензопилу краще купити - побутову або професійну? ↑

 

Які бензопили є у продажу ↑

До першої групи належать побутові бензопили, які призначаються для виконання разових, епізодичних робіт на присадибній чи присадибній ділянці. Зазвичай вони не відрізняються високою потужністю і відмінно підходить для заготівлі дров для багаття, мангала або каміна. Мінімум функціональних можливостей поєднуються з малою вагою, зручністю експлуатації і порівняно невисокою ціною. Середній період їх використання дорівнює 40 хвилин в день або 20 годин в місяць.

Друга група включає в себе бензопили напівпрофесійного рівня. Вони використовуються при виконанні практично будь-яких ремонтно-будівельних і лесозаготовочных робіт. Єдиний їх недолік полягає в неможливості безперервного використання протягом тривалого часу. Зазвичай вони застосовуються для різання сучків на лісоповалі.

Третя група - це професійні бензопили, які володіють високою потужністю, що перевищує 2,5кВт. Їх функціональні і експлуатаційні можливості досить великі. Агрегат можна використовувати щодня по 10-16 годин в будь-яку погоду і в будь-який час року. Як правило, це «вальні» бензопили - основний інструмент на лісоповалі. Вони виготовляються з особливо міцних матеріалів, тому їх ресурс перевищує 1500-2000 мотогодин, що в 3 рази вище, ніж у побутових моделей.

Вибираємо функціональну і безпечну бензопилу для будинку ↑

Ресурс безперебійної роботи ↑

Досі не розроблено загальної термінології і класифікації щодо ресурсів бензопил. Тому кожен виробник користується власними позначеннями: період часу до першого ремонту двигуна, зменшення компресії і т.д. Назвати точні цифри в даному контексті практично нереально, тому найпильнішу увагу потрібно приділити наявності фірмового сервісу. При цьому слід правильно вибирати режим роботи бензопили, уникаючи надмірних перевантажень.

Безпечна робота бензопилою

Уникнути ефекту зворотного удару допоможе інерційний гальмо з приводом-щитком, яким оснащені бензопили провідних виробників

Швидкість розпилювання деревини ↑

Думаючи про те, як вибрати бензопилу, багато покупців задаються питанням про швидкість розпилювання деревини, яку демонструє та чи інша модель. Продавці часто чують питання: «чи Потрібно натискати на пилку при роботі? Яка сила потрібно для цього?» Це в першу чергу залежить від ступеня зносу бензоріжучої гарнітури. Приміром, тупа ланцюг знижує загальну ефективність розпилювання і збільшує ризик поломки агрегату. Тому професійне використання повинне супроводжуватися регулярної правкою ланцюга. Робити це слід у кінці кожного робочого дня. Разом з тим, не треба забувати про крок ланцюга і форми ріжучого зуба, які також впливають на продуктивність.

Відмінні результати досягаються при правильному підборі потужності двигуна, оскільки саме потужність характеризує «активність» і межі застосування моделі.

Гасіння зворотного удару ↑

Найбільшу небезпеку при роботі з бензопилою представляє ефект зворотного удару, який виражається в різкому отбросе інструменту до оператора. Найчастіше це відбувається в тому випадку, якщо кінець шини бензопили зустрічається з оброблюваною поверхнею. Запобігти серйозну травму покликаний спеціальний інерційний гальмо з приводом-щитком, зручно розташованим під лівою рукою оператора. Він виглядає як невеликий двопозиційний важіль. Також на деяких моделях є щиток захисного сектора, який повністю закриває кінець гарнітури і не дозволяє інструменту «брикатися». Тому думаючи про те, яку вибрати бензопилу, слід віддати перевагу моделі з цими механізмами безпеки.

Антивібраційна захист ↑

Тривала робота з вібруючими механізмами несе ризик ураження суглобів і зв'язок. Саме тому вибір бензопили для дачі повинен здійснюватися з урахуванням наявності антивібраційного захисту. На найпростіших побутових бензопилах в її якості виступає комплект гумових прокладок, які розташовані між корпусом і рукоятками. На більш модифікованих і сучасних моделях реалізується принцип «двох мас»: двигун пристрою розташований на віддалі від паливного бака і рукоятки. Відсутність таких систем може призвести до серйозних порушень кровообігу в кистях рук, артритів та артрозів.

Надійні бензопили німецької фірми STIHL

Надійні бензопили німецької фірми STIHL

Вага і потужність приладу ↑

Думаючи про те, як вибрати бензопилу для дачі, слід оцінити вагу і потужність пропонованих моделей. Побутові бензопили, які використовуються на дачних ділянках, рідко демонструє високу потужність, оскільки вони повинні бути максимально легкими і простими в управлінні.

Крім того, висока потужність - це далеко не головний фактор при експлуатації пристрою в домашніх або дачних умовах. Оптимальне співвідношення потужності і ваги важливо і для професійних лісорубів, оскільки це має прямий вплив на комфорт роботи з бензопилою, а значить, і на продуктивність праці. Для класу побутових бензопил передбачений менший розкид по потужностям, ніж для професійних моделей. Це пояснюється тим, що вони застосовуються для розпилу приблизно однакових по товщині, твердості і структурі колод.

Ланцюг бензопили ↑

Низькопрофільні ланцюга, призначені для побутового використання, мають крок у 0,325 дюйма. Їх головна перевага полягає в мінімальному рівні вібрації, однак це призводить до істотного недоліку - низької продуктивності. У свою чергу потужні професійні пили обладнуються ланцюгами з кроком 3/8 ×0,404 дюйма. Їх підвищений рівень вібрації поєднується з високою продуктивністю. Такі інструменти ідеально підходять для валяння і розпилювання товстих дерев.

Крім того, слід зазначити групу завдань, які не можуть вирішити звичайні ланцюги. Вони вкрай швидко затупляются і виходять з ладу. Мова йде про роботу з мерзлої або забрудненої деревиною. У цих цілях краще використовувати спеціалізовані ланцюга, посилені твердосплавними напайками.

Тому думаючи про те, як вибрати ланцюг для бензопили, потрібно в першу чергу враховувати призначення і умови роботи інструменту.

Гарнітура і комплектуючі ↑

Гарнітура бензопили складається з таких елементів як шина, ланцюг, зірочки (провідне ланцюгове колесо). Якщо думаєте, як вибрати бензопилу для дому, пам'ятайте про те, що комплектуючі повинні бути виготовлені тим же виробником, що і сам агрегат. Це пояснюється тим, що параметри товщини провідного ланцюгового колеса та кроку ціни різні. Тому віддаючи перевагу конкретної моделі бензопили, потрібно бути готовим підбирати запчастини тільки даного бренду.

Бензопила напівпрофесійного рівня

Бензопила напівпрофесійного рівня підходить для виконання практично всіх ремонтно-будівельних та лесозаготовочных робіт

Прийнято вважати, що агресивність бензопили прямо залежить від розміру кроку ланцюга. Однак на практиці ситуація виглядає дещо інакше. На агресивність бензопили впливає потужність і крутний момент її двигуна, оскільки саме потужність визначає ту силу, з якою ланцюг «протягують» через розпил. Даний процес і став об'єктом уваги конструкторів багатьох компаній, що спеціалізуються на виробництві бензопил. Вони з'ясували, що пристрої з малим об'ємом циліндра і невеликою потужністю не варто обладнати ланцюгом з кроком 3/8 дюйма. Нерентабельність такого рішення пояснюється тим, що ланцюг з широким кроком сильно вгризається в деревину полотно, однак двигун не може «протягнути». Це призводить до неекономічною роботі за рахунок однієї частини полотна. І навпаки, потужні пристрої з ланцюгом 0,325 легко просувають ланцюг, не розпилюючи полотно.

Таким чином, була отримана закономірність, згідно з якою бензопили з об'ємом циліндра в 45-50 куб.см демонструють найбільшу ефективність спільно з ланцюгом шагом0,325 дюйма. У свою чергу більш потужні пристрої потрібно обладнати ланцюгом з кроком 3/8 дюйма.

Тому розмірковуючи про те, як вибрати бензопилу для дачі або будинку, потрібно брати до уваги всі особливості експлуатації та ступеня складності майбутніх завдань. Великий вибір пристроїв різної потужності та призначення, а також гарнітура і комплектуючі до них представлені в спеціалізованих магазинах садової техніки. Перш ніж прийняти остаточне рішення, потрібно потримати в руках вподобану модель і наочно оцінити її можливості.

мангал на дачі своїми руками
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему

  Біотуалет для дачі, безсумнівно, вирішує ряд важливих проблем. Існує кілька варіантів, що відрізняються за типом переробки відходів життєдіяльності. Кожен з них має ряд ... Далі

  Переглядів: 4 233 Коментарів: 0
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых

  Садовий ділянка - це чудове місце відпочинку. Краса природи, свіже повітря, спокій, тиша заряджають нас енергією, дають сили на майбутній робочий тиждень. ... Далі

  Переглядів: 4 661 Коментарів: 0
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок

  Будь-які життєві плани може порушити елементарне відключення електроенергії. На жаль, без яскравого освітлення, телебачення, постійно працюючого холодильника, вірної помічниці - пральної машинки ... Далі

  Переглядів: 2 882 Коментарів: 0
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода

  Водяні насоси для поливу городу відіграють значну роль в організації роботи автоматичних і напівавтоматичних систем зрошування грунту. Рідина при цьому може подаватися ... Далі

  Переглядів: 4 643 Коментарів: 0
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате

  Дачні клопоти починаються з ранньої весни, хоча стабільної погоди доводиться чекати ще місяць-другий, і закінчуються пізньої осені. І як буває прикро, коли ... Далі

  Переглядів: 3 762 Коментарів: 0
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками

  Зовнішній вигляд автомобіля може сказати багато чого про його господаря, тому кожен автовласник ретельно стежить за чистотою свого транспортного засобу. На жаль, складно ... Далі

  Переглядів: 8 897 Коментарів: 1
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя

  Незважаючи на заяви вчених про глобальне потепління, снігу в наших широтах взимку менше не стає. І якщо для дітвори та дорослих - ... Далі

  Переглядів: 17 347 Коментарів: 0
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя
Додати коментар