Варіанти облаштування зони барбекю на дачі своїми руками


барбекюТепло домашнього вогнища завжди вважалося символом сімейного благополуччя і багатства. Вогонь - це та стихія, на яку можна дивитися до нескінченності. Він заспокоює, знімає тривожні відчуття. Танцюючі язики полум'я заворожують, зігріваючи не тільки тіло, але і душу.

Зміст

Сьогодні каміном нікого не здивуєш, він став частиною інтер'єру багатьох будинків. Але мова піде не про кімнатному каміні, а про вуличному або, як його ще називають, барбекю. Давайте розберемося: пристрій барбекю для дачі - це данина моді, «модна» фішка чи дійсно функціональна і зручна частина ландшафтного дизайну?

Міркувати можна по-різному. Можливо, знайдуться як прихильники, так і противники такої ідеї. Але, мені здається, що бажають мати у себе у дворі барбекю буде набагато більше.

Чим хороші печі барбекю для дачі ↑

Як тисячу років тому, незважаючи на весь прогрес, вогнище має унікальну властивість збирати навколо себе людей. Вечір, проведений разом з сім'єю або друзями, біля барбекю за смачним шашликом або юшкою, келихом вина або чашкою кави, як рукою знімає втому і заряджає доброю енергією. А смачна їжа, будь то м'ясо або овочі, приготовані на відкритому вогні, піднімає настрій і додає сил. Задушевні розмови і пісні під гітару до першої зорі нагадують нам далеке дитинство та туристичні походи з обов'язковим багаттям.

Що нам заважає створити всі умови такого приємного відпочинку у себе на дачі? Напевно, незнання деяких нюансів.

Перевага барбекю перед відкритим вогнем - це, насамперед, пожежобезпечність і відсутність диму. Вогонь в барбекю, на відміну від багаття, можна розвести за будь-якої погоди.

барбекю

барбекю на дачке

Крім того, барбекю до невпізнання змінить будь-який куточок вашого дачної ділянки, стане гідним його прикрасою. Він розширити функції саду, створить кухню і їдальню під відкритим небом, куди з великим задоволенням будуть приходити на «вогник» друзі і близькі.

Барбекю можна використовувати для копчення м'яса і риби. Поклавши на тліючі деревні угольки гілочки вільхи, вишні або ялівцю, ви додасте копченої риби або м'яса дивовижний смак. Таких смакоти ви не зможете купити навіть в самому дорогому супермаркеті.

барбекю

Місце для барбекю краще всього вибирати поруч з альтанкою, терасою або патіо. Це зручно, так як в разі негоди не можна буде продовжити трапезу на відкритому повітрі, а не перебиратися в будинок.

Якщо ви зупинили свій вибір на стаціонарній печі барбекю, вона буде займати якесь певне місце. Вид її повинен органічно вписатися в інтер'єр саду і споруд та стати непросто черговим елементом ландшафтного дизайну, а його окрасою.

барбекю

Якщо майданчик саду або внутрішній дворик викладена цеглою, то бажано щоб стінки барбекю були цегельні. Якщо майданчик вимощена каменем, то й піч теж варто обробити каменем.

Самому побудувати барбекю досить непросто. Для цього потрібні певні знання. Фахівець допоможе вам вирішити всі проблеми, що виникають в ході будівництва.

Де краще організувати зону барбекю на дачі ↑

Велике значення для нормального функціонування барбекю має місце його розташування. Ідеальним варіантом вважають такий варіант, коли планування зони барбекю проводилася в процесі планування ландшафтного дизайну всього присадибної чи дачної ділянки. Якщо дизайн ділянки вже створений, а рішення створити зону барбекю визріло у вас тільки зараз, необхідно прикласти всі зусилля і грамотно вписати його в наявний ландшафтний дизайн.

барбекю

Як правило, барбекю розташовують поряд із зоною відпочинку - альтанкою, терасою або патіо. Якщо таких немає, то під навісом, поруч з барбекю можна встановити стіл і лавки.

Розміри зони барбекю залежать від розмірів і можливостей ділянки. При виборі місця під піч велику роль відіграє доступність води і дров.

При спорудженні барбекю необхідно дотримуватися деякі вимоги:

а) по відношенню до будинку зона барбекю повинна перебувати з підвітряного боку, щоб дим не потрапляв у будинок. Небажано, щоб поруч були кущі та дерева - вони можуть постраждати від надмірного тепла;

б) якщо піч барбекю відкритого типу, то розміщувати її поруч з будинком не можна;

в) не можна в зоні барбекю зберігати легкозаймисті речовини;

г) майданчик під зону барбекю бажано замостити, інакше газон або галявина будуть неабияк витоптані. Якщо барбекю знаходиться на деякій відстані від альтанки або іншого місця, де розташований стіл для гостей, обов'язково потрібно прокласти доріжку;

д) оскільки посиденьки іноді затягуються до пізньої ночі, необхідно вирішити і питання освітлення.

Пристрій барбекю: шукаємо відмінності від вуличного каміна і садової печі ↑

Нерідко відбувається плутанина понять у тому, що таке мангал, вуличний камін і барбекю. Адже це різні речі, в їх пристрої є принципові відмінності і вони виконують різні функції.

барбекю

Якщо з мангалом все більш-менш ясно, з його конструкцією все добре знайомі, то барбекю і вуличний камін зовні досить схожі і ці поняття дуже часто плутають.

 • Вуличний камін

Вуличний камін призначений, в основному, для створення затишної атмосфери. У ньому немає спеціальної решітки для приготування їжі на вугіллі.

барбекю

 • Садова піч

Різновидом вуличного каміна можна вважати садову піч. В ній топка знаходиться на рівні пояса людини, як в сільській печі. У садовий кухні їжу можна готувати тільки в посуді.

барбекю

барбекю

Можливість відвести дим через димохід дозволяє розміщувати садову піч і вуличний камін на терасі. Така піч відмінно підійде до сільського, голландському або пейзажного стилю ландшафтного дизайну.

барбекю

Можна також створити таку конструкцію печі, яка ідеально підійде і до стилю мінімалізм, і до стилю хай-тек.

барбекю

 • Піч барбекю

Піч барбекю за своєю конструкцією нагадує камін, топкове відділення піднесено на рівень поясу людини, як в садовій печі, але піч барбекю оснащена самими різноманітними пристосуваннями для смаження на вугіллі м'яса, овочів, риби.

барбекю

Барбекю, на відміну від вуличних камінів і садових печей, можуть бути стаціонарними і переносними. Переносні барбекю після пікніка можна прибрати. Ще вони хороші тим, що не займають багато місця і коштують недорого і. як тимчасовий елемент. Вписуються в будь-який ландшафтний дизайн.

барбекю

Недоліком переносних барбекю є те, що функціональні можливості їх досить обмежені і немає відводу диму.

Стаціонарне барбекю для дачі з цегли ↑

Для будівництва садового барбекю використовують натуральний камінь або цегла.

Головним елементом барбекю вважається чавунна жаровня з ящиком для вугілля і ґратами, положення якої можна регулювати залежно від готовності м'яса і напруження вугілля. Решітки найкраще робити знімні. У такому разі їх завжди можна помити і прибрати після закінчення дачного сезону, щоб не іржавіли. З допомогою заслінок можна регулювати приплив свіжого повітря, а, отже, жар вугілля.

Нерідко садові барбекю доповнюють рожнами, іноді навіть автоматичними.

барбекю

Стаціонарні печі барбекю оснащують обробним столом, поличками для зберігання посуду, іноді, навіть, мийкою.

У стаціонарних барбекю передбачені гачки, на які можна повісити всі необхідні приналежності: лопатки, щипці, щітки.

Крім цього, передбачено місце, де можна зберігати сухі дрова. Нерідко печі барбекю оснащують ще і відділенням для копчення м'яса і риби.

Тому можна вважати, що піч барбекю є універсальною, вона поєднує в собі всі функції мангалу, садової печі і каміна.

Як побудувати паркінг на дачі своїми руками ↑

Матеріалом для будівництва барбекю може служити цегла і камінь. Крім звичайного цегли необхідний ще і вогнетривка цегла, з якого роблять кладку тій частині печі, яка безпосередньо контактує з вогнем.

Самий примітивний варіант барбекю нескладно зробити своїми руками. Споруда являє собою конструкцію з цеглин у вигляді літери П. Висота цієї конструкції - 1 метр. Між виступаючими стінками кріпляться дві решітки паралельно один одному. Відстань між гратами 20 - 30 див. Нижня решітка, більш густа, призначена для вугілля. На верхній решітці смажать м'ясо або інші продукти.

барбекю

Більш досконалим і складним варіантом барбекю є стилізація під вуличний камін з конусоподібною надбудовою і витяжною трубою. Такий шедевр будівельного мистецтва, без сумніву, стане яскравим, що звертають на себе увагу акцентом, в будь-якому саду.

барбекю

Природно, що побудувати таку конструкцію барбекю набагато складніше. Тут потрібні певні знання тонкощів будівництва печей, практичні навички кладки цегли, вміння працювати з розчином. Якщо ви далекі від секретів будівництва, краще всього цю справу доручити фахівцеві - обійдеться вам дешевше

Варто нагадати про те, що експлуатація стаціонарного барбекю пов'язана з примхами погоди. Не можна топити піч відразу ж після того, як його побудували хоча б 4-5 днів, а також після дощу. Якщо не дотримуватися цих правил, то ваша легковажність може призвести до того, що в конструкції барбекю з'являться тріщини.

Догляд за піччю барбекю ↑

Про це теж не варто забувати. Після закінчення дачного сезону необхідно очистити решітки від залишків вугілля і бруду. Якщо вони знімні (це варто врахувати в процесі будівництва), їх прибирають приміщення, щоб не іржавіли. Саму піч барбекю, якщо вона не знаходиться під навісом, після закінчення сезону бажано вкрити спеціальним чохлом.

Сподіваюся, що ви без проблем вирішити всі питання пристрою барбекю. І дуже скоро в їдальні без стін і дверей теплим літнім вечором ви порадуєте рідних і близьких своєю гостинністю і смачним шашликом.

все своїми руками для дачіальтанки для дачі з мангалом - фотоніж викласти доріжки на дачі
 • Веранда к дому своими руками: планирование и строительство функционального помещения

  Веранда - це частина будівлі, що надає заміського будинку або дачі затишний і завершений вигляд. Іноді вона проектується і будується разом з будинком, ... Далі

  Переглядів: 666 Коментарів: 0
 • Как быстро и профессионально построить деревянные беседки своими руками

  Ви довели ділянку до досконалості: з рівними прополотыми грядочками сусідять розкішні квітники, тягне прохолодою від штучного озерця, шелестять, секретничая, дерева і посміхаються ... Далі

  Переглядів: 1 279 Коментарів: 0
 • Как построить летнюю беседку своими руками: обустраиваем место для задушевных разговоров

  Якщо ви є щасливим власником заміської садиби або просто невеликий дачі з будиночком - прийміть вітання. Погодьтеся, у наш божевільний і вкрай ... Далі

  Переглядів: 1 310 Коментарів: 0
 • Выбираем шторы для веранды на даче: уютные идеи для загородного дома

  Після завершення будівництва та оформлення інтер'єру заміського фазенди, можна подумати і про облаштування улюбленого місця для релаксації - веранди або альтанки. Затишна ... Далі

  Переглядів: 1 571 Коментарів: 1
 • Чем покрыть пол на веранде для долгой службы и красивой жизни без хлопот

  Веранда в приватному будинку є своєрідним буфером між домашньої зоною тепла і вуличним холодом. І в більшості випадків це неопалюване приміщення. Тому ... Далі

  Переглядів: 2 250 Коментарів: 0
 • Выбираем удачный вариант дизайна веранды загородного дома или дачи

  Веранда - приміщення, яке покликане бути світлим, милим, комфортним. Домашнє тепло, гармонія сімейних відносин і затишок - ось те, що повинен випромінювати ... Далі

  Переглядів: 3 378 Коментарів: 1
 • Беседка с мангалом своими руками – жарим шашлык и комфортно отдыхаем

  Шашлик - блюдо, яке нікого не залишає байдужим. І подавати його потрібно тільки на природі. Але мурахи, комарі та інша живність так ... Далі

  Переглядів: 4 433 Коментарів: 0
 • Веранда к дому своими руками: планирование и строительство функционального помещения
 • Как быстро и профессионально построить деревянные беседки своими руками
 • Как построить летнюю беседку своими руками: обустраиваем место для задушевных разговоров
 • Выбираем шторы для веранды на даче: уютные идеи для загородного дома
 • Чем покрыть пол на веранде для долгой службы и красивой жизни без хлопот
 • Выбираем удачный вариант дизайна веранды загородного дома или дачи
 • Беседка с мангалом своими руками – жарим шашлык и комфортно отдыхаем
Коментарі користувачів
 1. Василь (Додано: 15.02.2013 у 11:08)

  Мені сподобалося! Я - хочу барбекю!

 2. Юлія (Додано: 09.03.2013 у 07:03)

  Печі для барбекю і мангали - це, звичайно, чудово, вони і функціональні і надають особливий вид ділянці, але готуючи на них доводиться постійно спостерігати за тим, щоб м'ясо, риба або овочі не підгоріли. А якщо побудувати ще й тондыр, то ця проблема відпадає. У правильно побудованому тондыре ніколи нічого не підгорає. Великі шматки м'яса, нанизані на шампури, підвішуються, пристрій закривається кришкою і хвилин через 35-40, готово. А ви маєте можливість зайнятися чимось іншим або просто відпочити.

Додати коментар