Оформлення клумб і квітників на дачі своїми руками


квітники на дачі своїми рукамиСтворення індивідуального казкового світу на дачній або присадибній ділянці, іменоване «ландшафтний дизайн» - справа, на перший погляд, важкий.

Зміст

Звичайно ж, розбити ділянку і висадити квітники на дачі своїми руками не складно, але як бути, якщо необхідно змінити ландшафт (облаштувати декоративна водойма або розбити каскадний газон там, де ростуть, наприклад, старі і непотрібні дерева)?

Способи облаштування ландшафту на дачній ділянці ↑

Можна звернутися у відповідну компанію, оплативши послуги ландшафтного дизайнера. Він проведе необхідні роботи: рубку та кронування дерев, очищення території, планування рельєфу і дренажної системи (доріжки, газони, майданчики, декоративні водні об'єкти), озеленення та інше. Практика показує, що цей підхід зручний при новобудові, коли можна заздалегідь розпланувати зони проживання та відпочинку.

У випадку, коли у вас вже є дача, перебудовувати її не має сенсу, залишається раціональне використання наявної площі та поетапне перевлаштування ландшафту. Якщо прийняти за умовність, що рельєф на дачній ділянці вже окреслено роками, питання з водоймами теж вирішено, залишається - декорування квітковими рослинами безперервного цвітіння або сезонними. Не вимагають великих капіталовкладень, різноманітні квітники на дачі своїми руками, створені за формою, стилем, кольоровій гамі на ваш смак - ідеальний варіант.

квітники своїми руками

Створюємо стильні квітники на дачі своїми руками ↑

Потужними елементами декорування території є квітники і клумби, розмаїття композицій яких складає загальну композицію всього ділянки. Унікальні квітники на дачі оформляються своїми руками з природних матеріалів - трава, квіти, каміння, гравій, пісок, брухт плитки і черепки, лоза, гілки, кора дерев тощо. Вибірка певних композиційних елементів цього переліку дозволяє скомпонувати унікальний квітник або клумбу.

Дивовижні фантазійні квітники на дачі зручніше організовувати у вигляді клумб, різноманітність форм і стилів яких з використанням підібраних за певною схемою композицій квітів, втілить в реальну форму ваші фантазії. Клумба - універсальний квітник, оригінальну композицію можна скласти, використовуючи всього 3 види рослин. Розміщення клумб залежить від ландшафту і бажання - підняті, вертикальні, бордюрні, газони, острівці і т.д. Форма самої клумби може мати довільні розміри, складові умовну класифікацію клумб: традиційна, хамелеон, регулярна, нерегулярна, піднесена, кільцеподібна, вертикальна, килимова і моноклумба. Перераховувати характерні особливості кожного виду клумб не має сенсу - самі назви клумб вельми красномовні.

квітники своїми руками

Класифікація клумбових рослин ↑

Визначившись з видом клумби і вибравши ділянку, чекає найскладніше завдання - підбір композиції квітів, які відповідають за площу і тривалість цвітіння, різноманітність фарб, аромат. Підібрати композицію клумби на дачі своїми руками легше, якщо враховувати тип рослини і його особливості: час посадки, цвітіння, «дорослу» висоту, колірну гаму виду, правила догляду. Клумбові рослини діляться на наступні типи: однорічники, дворічники, багаторічники (теплолюбні, холодостійкі, екзотичні).

Також необхідно враховувати біологічну особливість кожної квітки: необхідність вологою тіні або великої кількості світла і тепла, вологого або сухого грунту, біологічну сумісність рослин між собою.

квітники на дачі своїми руками

Рекомендації щодо компонування квіткових рослин на клумбах і квітниках ↑

Особливих жорстких правил при компонуванні квітників немає, але при створенні квітника своїми руками, можна добитися його неповторності, дотримуючись деяких рекомендацій, оскільки компонування квітника - це ансамбль елементів, об'єднаних за якоюсь ознакою і виконують певне завдання. Наприклад, квіткові рослини компонуються за часом цвітіння (паралельного чи послідовного), по кольоровій гамі, на контрасті форм, а також в залежності від завдання, яке ставиться перед створенням клумби - підкреслити красу ліній ландшафту або задекорувати «негарне» місце, невдалу споруду.

квітники на дачі своїми руками

Приклади квіткових композицій ↑

При зборі квіткової композиції на дачі своїми руками, необхідно враховувати вид клумби. Наприклад, композицію вертикальної клумби найкраще складуть кучеряве і повзуть рослини (виноград, плющ, в'юнок та інші лианоподобные). У вертикальної конструкції їх можна розташувати ярусами (наприклад, композиція «свічка» з поперечними смугами кольорів) або висадити по зовнішньому діаметру, витягаючи вгору («свічка» з вертикальними смугами). Виглядає оригінально, тим більше що всередину каркаса можна провести підсвічування - вночі «свічка» виглядає красиво і незвично.

квітники на дачі своїми руками

Композицію «свічка» складають:

 • Іпомея (берізка) - однорічна трав'яниста рослина різноманітних квітів, цвіте в березні, квітні; квітка живе 1 добу - зацвітає вранці, а в 1400-1700 дня відцвітає; луноцвет цвіте вночі, а відцвітає до ранку (або в кінці дня при похмурій погоді), на клумбу висаджується розсадою. На «свічку» рекомендується іпомея 3-4 (не більше) кольорів.
 • Настурція - однорічник, в'юнка рослина різних кольорів з довжиною пагона до 1,5 м.
 • Клематис - багаторічна ліана, в південних регіонах Росії зимує без укриття, любить сонце. У «свічці» непогано виглядає поряд з настурцией.
 • Виноград дівочий - багаторічна витка з невеликими гронами синяво-чорних ягід, відноситься до лікарських рослин, розмноження відростками або живцями; восени особливо гарний за рахунок багряного кольору листя. Відмінно гармонує з іпомеєю, кольорове розмаїття якої дозволяє скласти цікавий ансамбль переплетення фарб квітів і ягід.

іпомеянастурція

клематисдівочий виноград

Дуже незвично виглядають квітники на дачі (клумби кільцевої і різних геометричних форм) при підборі квіткових композицій, побудованих на грі форм, розміру і колірної гами:

 • «Корона» (різноманітність форм, що нагадують царську корону).
 • «Піраміда» (3-5 ступінчаста форма, сходи згладжені, верхній ярус гострий).
 • «Каскад» (3-5 і вище ступінчаста форма з плоским верхнім ярусом, за формою схожа на весільний торт).

квітники на дачі своїми руками каскад

квітники на дачі своїми руками корона

У подібних композиціях висаджуються рослини:

 • Цибуля (Allium) декоративний - багаторічна цибулинна рослина невибаглива, висаджується групами цибулин 1р. в 3-4 року. Характерно великим кулястим суцвіттям на стрілі, різноманіттям кольору. Вдало гармонує зі «свічками» люпину і дельфініума.
 • Дельфініум - цвітіння суцвіттями свечеобразной форми різних кольорів, любить вологу, росте під сонцем і добре переносить тінь.
 • Герань (Geranium) - представлена різноманітністю виду, висота від 10-15 - 60-70 см (залежно від виду). Кольори - бузковий, фіолетовий, бордовий, сірий, білий.
 • Роза (флорибунда) - висота не більше 50 см, цікава рясним цвітінням, добре виглядає в нижньому ярусі, любить сонце.
 • Книфония - багаторічна рослина з характерним стрілоподібним суцвіттям яскравих квітів, висота до 1 м, необхідний рясний полив. Вимагає зимового укриття тирсою.
 • Люпин (Lupinus) садовий - рослина доволі примхлива, але окупає капризи неймовірно красивим цвітінням. Розмноження насінням, поділом кущів, з наявністю корінців, живцями (з наявністю корінців).
 • Цинія махрова - однорічна, висівається в прогрітий грунт (насінням), цвітіння рясне (липень-вересень), виростає до 1 м. у великій кількості форм і фарб.

лукдельфініумгерань

люпинкнифониялюпин

Циніягерань

Кілька порад по догляду за клумбами ↑

Однорічні рослини в процесі росту спотворюють малюнок квітника, порушуючи контур, кордон. Щоб зберегти чистоту ліній, можна обмежити бордюр пластиковою стрічкою (бордюрної), ширина якої - не більше 20 см, поглибивши нижній край у грунт на 10-13 див. Верхня частина у вільному стані створить бортик, який стримає зростання однолетника.

Килимові види рослин не потребують обрамленні, для підтримки їх форми необхідна «стрижка» (1р/місяць) - це збереже бездоганність форми і малюнка на весь сезон.

Багаторічні культури піддаються періодичній стрижці, примусового плетіння, проріджування - в залежності від виду рослини, з метою збереження форм.

Клумба на дачі, висаджена своїми руками, буде виглядати ефектніше, якщо розташувати її на фонової поверхні (газон, кам'яна плитка). Виграє клумба візуально при піднятті її рівня щодо землі на 15-25 див.

дизайн ландшафту дачізатишок на дачі своїми рукамидоріжки на дачі своїми руками
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Додати коментар