Які квітучі чагарники посадити на ділянці


цветущие кустарникиДосить нудно виглядає сад, в якому всі рослини мають одну висоту - як солдати в шерензі. Змінити образ такого саду можна з допомогою чагарників.

Особливо привабливо виглядають квітучі чагарники. Вони візуально змінюють не тільки форму ділянки, але і своїм цвітінням створюють відчуття свята, роблять колірну палітру саду набагато багатшими. Розміщують їх на газонах, і поряд з терасою, на далеких кордонах ділянки і біля хвіртки. Використовують чагарники і для зонування ділянки.

Зміст

Квітучі чагарники притягують до себе погляд, створюють загальне просторове сприйняття саду в цілому, як єдиної композиції.

цветущие кустарники

Крім того, вони посилюють сприйняття тих точок сади, які вважаються найбільш важливими: підпірні стінки, садові сходи, підходи до терасі або повороти садових доріжок.

цветущие кустарники

Формуючи образ ділянки, звертають увагу не тільки на висоту чагарнику, але і на його здатність розростатися в ширину. Втім, ці два параметри можна регулювати з допомогою садових ножиць.

Декоративні квітучі чагарники для маленького саду ↑

Для невеликого саду дуже важливо правильно вибрати чагарники не тільки за розмірами, але і за термінами цвітіння. Можна підібрати чагарники-крихітки так, що вони будуть цвісти в різний час і період цвітіння у них буде тривалим.

Як тільки зійде сніг і пригріє весняне сонечко, першої зазвучить форзиція - невисокий чагарник з яскраво-жовтими дрібними квіточками, які розпускаються раніше, ніж листя. На фоні похмурого пейзажу ранньої весни здається, що яскраві квіти форзиції змагаються з сонцем.

цветущие кустарники

Найменша з магнолій - магнолія зірчаста, білими ароматними квітами доповнить цвітіння форзиції.

Невибагливий зимостійкий рододендрон японський «Praecox», висота якого 0,5-1м продовжить естафету цвітіння в маленькому саду.

В кінці травня примою садів стає бузок. Ідеально для міні-саду підійде китайська бузок, запашні грона якої схиляються до самої землі.

У всій красі в червні покаже себе колквиция - невибагливий чагарник, довгі гілки якого повністю покриті квітами.

З липня по вересень палітру саду доповнить білими, бузковими, червоними і фіолетовими фарбами гібіскус сирійський.

Квітучі чагарники для великого саду ↑

Для великого саду асортимент квітучих чагарників набагато більше. Адже можна створювати композиції, використовуючи невеликі кущі та чагарники досить значних розмірів.

Весняні квітучі чагарники ↑

До весеннецветущим чагарниках, які добре себе почувають в умовах середньої смуги, належать спірея японська айва, ірга канадська, керія, форзиція, волчеягодник, мигдаль.

квітучі чагарники

Форзиція

Одним з найперших розпускається волчеягодник, виділяючи дивовижний аромат. Але з цією рослиною треба поводитися дуже обережно - токсична рослина.

Ірга канадська цвіте в травні. Дрібні квіточки зібрані в білі кисті, що нагадують черемшину. Восени її листя стає криваво-багряною, привносячи яскравий акцент в осінній пейзаж саду.

квітучі чагарники

Ірга канадська

Добре знайомі нам калина, горобина і бузина чудово підійдуть для оформлення саду в стилі кантрі. Вони знайдуть своє місце біля паркану або колодязя. А взимку їх яскраві плоди не тільки прикрасять сад, але і залучать птахів.

Наприкінці весни стає дуже ошатною і привабливою спірея, залучаючи ароматними білосніжними квітами бджіл.

квітучі чагарники

Бузок

Завершує весну, плавно переходячи в літо, буйне цвітіння бузку. Її солодкуватий аромат наповнює сад ніжним ароматом. Колірна палітра бузку дуже велика: від білосніжного до пурпурно-багряного кольору. Мало хто знає, що бузок володіє дуже великою перевагою - вона не викликає алергію.

Ніжно-рожеве цвітіння мигдалю не може викликати захоплення. Радує він своєю красою до кінця травня.

У регіонах з більш м'яким кліматом можна висаджувати камелії, рододендрони і магнолії.

Квітучі чагарники в літньому саду ↑

Друга половина травня та червень відрізняються величезною кількістю квітучих чагарників. Створюється таке враження, що всі вони бажають якомога швидше показати себе у всій красі.

Хоча і влітку в саду досить багато фарб, але там, де необхідно створити велику кольорову пляму, квітучі чагарники незамінні.

Зверніть увагу на бузок, барбарис, вейгелу, скумпию, гортензію. Своє місце в півтіні знайде жимолость, ароматні квіти якої незабаром стануть самими ранніми ягодами.

квітучі чагарники

Скумпія шкіряна

Скумпию шкіряні називають «паруючим» чагарником. Влітку весь кущ покривається дрібними квіточками, зібраними у суцвіття, здалеку схожі на дим.

Барбарис на початку літа красується яскраво-жовтими суцвіттями. До осені вони перетворюються в грона червоних ягід. Дуже ефектно і декоративно виглядають темно-бордові листя барбарису, особливо, на тлі хвойників.

квітучі чагарники

Дейція

Ще один невибагливий чагарник - дейція, яка цвіте в червні-липні, прикрасить сад ніжним рожевим і білим цвітінням.

Гідний чагарник, щоб завести його на своїй ділянці - гібіскус сирійський. Він недавно з'явилася в наших садах, але популярність його зростає з кожним роком. Кущі, пишно квітучі білим, рожевим, фіолетовим, синім і, навіть, червоним кольору прикрасять ділянку в серпні.

Чагарники красиво квітучі восени ↑

Ранньої осені прикрасить сад величні кулі гортензії.

квітучі чагарники

Верес звичайний

Верес звичайний створить атмосферу радості і свята насиченими відтінками фіолетового, рожевого, червоного і білого кольору. Цвітіння його продовжується до пізньої осені.

Яскраві багряне листя горобини і бруслини додадуть фарб похмурому пейзажу пізньої осені.

квітучі чагарники

Бересклет

Плоди кизильника розчепіреної, бруслини європейської, глоду, магонії, калини, тиса ягідного, шипшини сад прикрасять не тільки восени, але і взимку. Особливо красиво виглядають вони на тлі білого снігу.

Багаторічні квітучі чагарники та їх особливості ↑

Японська айва ↑

Японська айва у дикому вигляді росте в Японії та Китаї. У нас поширення отримали два її види - японська айва низька і висока. Насичено-рожевий або яскраво-червоні квіти виглядають дуже помітно на тлі блискучої зелені листя. Японську айву можна сміливо назвати самим красивим і яскравим квітучим чагарником весни.

квітучі чагарники

Японська айва

Рослина добре переносить посуху і морози. У дуже суворі зими може вимерзати до рівня снігового покриву, але в наступні роки легко відновлюється. Чим старше кущ, тим більше його морозостійкість.

Вейгела ↑

Серед усього річного достатку чагарників особливо виділяється вейгела. Вона просто вигідно виділяється серед всієї симфонії квітучих рослин, є першою скрипкою серед них. Потужне та тривале цвітіння - головне достоїнство цього квітучого куща. Кінець травня і весь червень - ось період її царювання.

квітучі чагарники

Вегейла

Кущ може досягати висоти 2,5 - 3м. Якщо його не стригти, то вшир він теж розростається до таких розмірів. Фарби квітів неяскраві - жовті, лілові, темно-червоні і фіолетові. Суцвіть буває так багато, що кущ перетворюється на квітучий букет. Вейгела цікава ще й тим, що може повторно зацвісти в серпні - вересні, правда, не так вже потужно.

Жасмин ↑

Цей кущ не привертає до себе уваги, поки не зацвіте. Білі квіти виділяють солодкий, п'янкий запах. Жодна рослина не може конкурувати з жасмином в силі його аромату. Махрові сорти жасмину менш ароматні, але зате більш ошатні. Друга назва жасмину - бузок. Ця назва походить від слова «чубук». Коли-то з його пустотілих пагонів робили чубуки до курильних трубок.

квітучі чагарники

Жасмин

Жасмин дуже невибагливий до умов вирощування. Морози йому не страшні, навіть дуже сильні, посуха теж. Сонячне місце, виділене на ділянці, - ось і вся турбота про чубушнике.

А якщо його ранньої весни ще добре удобрити настоєм коров'яку або сумішшю попелу і нітрофоски (1 стакан деревного попелу і 2столовых ложки нітрофоски), цвітіння куща буде ще пишніше і триваліша.

Жасмин прекрасно виглядає як солітер. З низьких сортів його створюють бордюри і висаджують в міксбордери.

Спірея, калина, гортензія, вейгела - прекрасні компаньйони для жасмину.

Гортензія ↑

Неможливо пройти повз квітучої гортензії і не звернути на неї увагу. Яскраві суцвіття у вигляді куль чудово виглядають на тлі яскравих зелених листя. Іноді гортензія цвіте так буйно, що листя майже не видно. Серпень - вересень період її цвітіння.

квітучі чагарники

Гортензія волотиста

Ландшафтні дизайнери із задоволенням використовують гортензію для декорування саду. Чим же вона так приваблива, крім пишного цвітіння?

По-перше: непогано почуває себе в півтіні. По-друге: вона морозостійка, мороз -20 гортензії не страшний. По-третє: кольорова палітра гортензії перевершує всі очікування. Кислотність грунту впливає на відтінки суцвіть. Чим вища кислотність ґрунту, тим яскравіше її цвітіння

Гортензія вимоглива до грунту - вона не любить вапняних грунтів. Для хорошого розвитку і цвітіння грунт навколо куща повинна бути постійно вологою.

Варто відзначити, що крім садових сортів гортензії, є ще й кімнатні, які морозів не виносять. Тому, купуючи кущ гортензії, варто поцікавитися її «родоводу».

Гібіскус садовий або сирійська троянда ↑

Нерідко гібіскус асоціюють з кімнатною квіткою - китайською трояндою. Але існують гібіскуси садові, іменовані сирійської трояндою, які можуть рости і цвісти в умовах середньої смуги. Морози -20 градусів їм не страшні.

квітучі чагарники

Гібіскус сирійський

Вибирають для гибискуса сонячне місце, захищене від північних вітрів парканом чи стіною будинку. Красива форма гибискуса прикрасить будь-яке місце ділянки: і вхід на ділянку, і терасу. Він чудово підходить для створення живоплоту.

У серпні, коли гібіскус цвіте, така огорожа перетворюється в суцільний вертикальний килим.

Кожна квітка гібіскуса живе тільки один день. На кущі за весь період цвітіння розкривається більше тисячі бутонів. Погано впливає на цвітіння гибискуса дощ - квіти дуже ніжні і легко пошкоджуються.

тераса на дачікущі для живоплотубагаторічні квіти для саду
 • Как подготовить и надежно укрыть виноград на зиму

  Зимостійкість винограду визначається станом кущів. Кущ будь-якого сорту, якщо хворів, відчував нестачу живлення і вологи, був перевантажений урожаєм - обов'язково постраждає ... Далі

  Переглядів: 2 028 Коментарів: 0
 • Как быстро и легко вырастить красивую живую изгородь из ивы и декоративных кустарников

  Створити оригінальне і довговічне огорожу для дачі допоможуть рослини. «Живий» паркан чудово захистить вас від пилу, шуму, непроханих гостей (людей і тварин) ... Далі

  Переглядів: 6 980 Коментарів: 0
 • Какие цветущие кустарники посадить на участке

  Досить нудно виглядає сад, в якому всі рослини мають одну висоту - як солдати в шерензі. Змінити образ такого саду можна з ... Далі

  Переглядів: 39 611 Коментарів: 6
 • Забор из «иголок»: как вырастить живую изгородь из ели

  Паркан для дачі або садиби - що стіни кімнати. Можна зробити стіни легкими, ажурними, відкривши вигляд ділянки для всіх оточуючих, ... Далі

  Переглядів: 12 126 Коментарів: 5
 • Какие кустарники выбрать для живой изгороди: что посадить вместо забора

  Що може бути вишуканішими і благороднішими, ніж жива огорожа на вашому садовій ділянці? Вона не тільки забезпечить захист від вітру або сторонніх ... Далі

  Переглядів: 27 046 Коментарів: 2
 • За зеленым забором: как создать живую изгородь на даче

  Екологічна, приваблива, природна альтернатива глухим кам'яних, дерев'яних і металевих парканів та огорож - живопліт, яка після тривалого забуття знову завойовує серця ... Далі

  Переглядів: 21 120 Коментарів: 2
 • Какие растения лучше выбрать для живой изгороди

  Існує маса способів захистити свою дачу або будинок красивими і міцними парканами. Один з них - живі рослини, але як правильно вибрати ... Далі

  Переглядів: 17 304 Коментарів: 0
 • Как подготовить и надежно укрыть виноград на зиму
 • Как быстро и легко вырастить красивую живую изгородь из ивы и декоративных кустарников
 • Какие цветущие кустарники посадить на участке
 • Забор из «иголок»: как вырастить живую изгородь из ели
 • Какие кустарники выбрать для живой изгороди: что посадить вместо забора
 • За зеленым забором: как создать живую изгородь на даче
 • Какие растения лучше выбрать для живой изгороди
Коментарі користувачів
 1. agkmel (Додано: 27.01.2013 15:28)

  Дача у нас не велика, майже всю площу займає виноградник, але і чагарниках місце знайшлося. Навесні починає радувати нас махрова бузок. Радує і своїм виглядом, і своїм запахом, а скільки бджіл в'ється над нею. Потім зацвітає вейгела з темно червоними цветами.А далі зацвітає спірея, барбарис і будлея. Будлея приваблює безліч метеликів-вони просто рояться навколо суцвіть, прикрашаючи і без того красивий кущ. А гібіскус сирійський своїми фарбами розбавляє зелень виноградних кущів. Красиво.

 2. Юлія (Додано: 09.02.2013 у 20:34)

  А я найбільше люблю бузок. Якось в одному з садівничих журналів бачила кущ бузку, на який були щеплені різні сорти. Уявляєте, яка краса! На одному кущі були суцвіття трьох різних сортів: білої, звичайною світло-бузкового, темно-бузкового. Минулої весни я спробувала прищепити на звичайну бузок темно-бузкового, майже вийшло, з двох прищеплених живців прижився один, розпустилися листочки, але, на жаль, проходять корови об'їли саме місце щеплення. Буду прищеплювати цієї весни і Вам раджу спробувати. Удачі!

 3. надія (Додано: 25.04.2013 у 04:32)

  Спасибі. все чітко і ясно

 4. натка (Додано: 28.04.2013 в 10:28)

  дуже хочу вейгелу

 5. Andrey (Додано: 03.06.2013 в 11:10)

  де можна придбати ці рослини?

 6. галина (Додано: 11.08.2013 в 20:20)

  У 1988 році відпочивали в Сочі і від туди привезли в Ташкент маленький 20-ти см відросток, посадили біля себе перед вікном,ні як не хотів прижитися, думали загине ,мама виходила його. Зараз цього куща 25 років і тільки зараз я дізналася як його назва - Гібіскус сирійський, точно такий же ,як на останньому фото, ніби мій кущ сфотографували. Цвіте з середини червня і до кінця вересня. Люди ,проходячи повз завжди уповільнюють крок дивлячись на нього, іноді запитують ,-як звуть вашу диво? ...А ми і не знали до цього часу.

Додати коментар