Дачний будинок з басейном - для здійснення мрії потрібно тільки бажання


фото 1Наші заміські володіння - невелику ділянку, типові 10 соток. Обзавелася ними наша сім'я в 1990 році. З тих пір тут постійно щось будується і облаштовується. Як і у багатьох вже є молодий сад, пару грядок і квітники. За всім цим з нескінченним ентузіазмом і любов'ю доглядають мої мама і тато.

Рослини - пристрасть моєї мами. Без них вона не уявляє своє життя. Здається, що і не було тих часів, коли вдома не розлучалися кімнатні рослини. До них мамина любов почалася давно, однак не відразу вдавалося виростити улюблений квітка. Але одного разу мені на восьме березня батько подарував каланхое. Квітка не тільки відмінно відчував себе у нас вдома, але і прекрасно піддавався розмноження. Слідом за першим успіхом послідували і інші. Так дому з'явилися драцени, юка, пеларгонія, лимон і мамині улюблениці - фіалки. Останні, до речі, порахувати вже неможливо.

фото 2

Город і сад за будинком

Поки мама набиралася досвіду як квітникар-любитель, будівництво будинку на дачі, завдяки татовим зусиллям, підійшло до кінця. Гори будівельного сміття було вивезено, і мама почала наводити красу.

Фото 3

Альпійська гірка в квітні

квіти

Альпійська гірка в червні

фото 5

Друга альпійська гірка ще тільки створюється

Першим з'явився квітник під вікном кухні.

Червень

Квітник під вікном кухні. Червень

Півонії, гладіолуси, жоржини, іриси, хости, тюльпани, крокуси, ломикамінь, пирій декоративний, очиток, гвоздика шабо і багато інші рослини підбиралися так, щоб з березня і до першого снігу радувати око.

фото 7

Квітник під вікном кухні. Липень

Квітник став не тільки прикрасою ділянки, але і вирішив одну проблему. Справа в тому, що в цей палісадник виходить стік з кухні. Щоб сховати стічну воду від сторонніх очей, довелося добряче попрацювати. Більшість рослин не приживалися: одні отримували занадто багато води, інші гинули від засобів для миття посуду. Три роки знадобилося, щоб знайти підходящі рослини і вписати їх у загальну картину.

 відвід води

Водостік. Квітень

По-перше, місце, на яке стікає вода, було викладено камінням. Так стік проходить механічне очищення від залишків їжі. До того ж зникла калюжа, яка постійно стояла під вікном.

оформлення водостоку

Біля водостоку росте декоративний пирій

вимощення

Земля, на яку стікає вода, викладена камінням

По-друге, декоративний пирій з самого початку весни приховує і каміння, і майже повністю закриває стічну трубу. До того ж він відмінно відчуває себе на перезволоженому ґрунті. Виконує рослина ще одну важливу функцію: густе листя надійно приховують дрібні залишки їжі від сонця, які швидко розтягують по нірках полівки, мурахи та інша живність.

декорування відводів

Декоративний пирій ховає водостічну трубу

Тепер неприємний запах нас не турбує.

Другий квітник повинен був розміститися під балконом - предметом гордості мого батька. Але до нього були внесені корективи: замість квітника там повинен був з'явитися басейн.

водойма

Басейн

водоймище на ділянці

Басейн

Хотіли зробити маленький - не вийшло. Та й навіщо, якщо місце дозволяло? Після того як з розташуванням майбутнього басейну визначилися, тато окреслив кордони і викопав яму. Водойма придбав символічну форму краплі. Глибина змінюється на всьому його протязі: від 80 сантиметрів в «хвостику» до 1,5 метрів в найширшій частині.

басейн

Басейн. Вид з балкона будинку

Для того, щоб басейн було легко чистити, в найглибшому місці зробили додаткове поглиблення діаметром 70 і глибиною 50 сентиментів.

Наступним етапом була організація водостоку і укладання гідроізоляції. Трубу довжиною 8 метрів проклали під землею, вона доходить до проїжджої частини дороги. Також організували наповнення басейну дощовою водою.

вода

Звідси дощова вода потрапляє в басейн

Після укладання гідроізоляції дно залили цементною стяжкою, а стіни виклали каменем. Будівництво басейну зайняло два сезони. Перші шість років ми активно в ньому купалися. Чистили 1-2 рази в сезон.

Як-то раз сусіди-рибалки запропонували запустити в басейн карасів. У них після кожної рибалки залишалася дрібна рибка, яку було шкода віддавати на корм кішкам. Та й цікаво стало: чи виживе риба?

Карасі не тільки пережили зиму, але і міцно облюбували наш басейн. Ми не заперечували, адже через дорогу від будинку протікає річка. Щоб взимку риба не залишалася без кисню у воду помістили дерев'яну колодку.

ставок взимку

Дерев'яна колодка не дозволяє воді остаточно замерзнути взимку і забезпечує рибі доступ до кисню

Вже не раз наші гості, великі і маленькі, приходили в захват від сімейства карасів. Всі навіть намагаються побачити найбільшого з них - 25-сантиметрового Моню. Зараз в басейні трохи більше десятка рибок. Щоб мешканці почували себе добре, ми як і раніше кілька разів на рік чистимо басейн. Особливо багато на дні виявляється листя волоського горіха, що росте поруч. Риба під час «збирання» знаходиться в бочці з річковою водою, а після повертається в прибраний басейн.

Я вже згадувала про наповнення басейну дощовою водою. Тато вирішив одним махом кілька завдань. По-перше, організував місце для стоку води з даху так, щоб не було ніяких калюж. По-друге, встановив бочку, водою з якої мама поливає свої троянди. По-третє, зайва вода стікає в басейн, забезпечуючи його наповнення під час сильних злив.

для дощової води

Водозбірна бочка з захистом від переливу

Ідея досить проста. До звичайного напівкруглому жолобу була прив'язана мотузка. По ній вода струменем стікає в бочку.

відвід

Мотузка кріпиться до жолобу і забезпечує попадання води точно в бочку

Бочка, якщо бути точніше - її половина, міцно вмурована в землю і обкладена камінням - це і від перекидання, і захищає від злодіїв.

сток води

Другий кінець мотузки прикріплений до дна бочки

У бочці зроблено отвір, в який встановлена труба. Її висота 15-20 сентиментів менше висоти самої бочки.

перелив води

Щоб уникнути переливу в бочці встановлена труба

злив води

Надлишок води з бочки зливається в трубу

Далі ця труба з'єднується з тією, що прокладена під землею і виходить в басейн.

з'єднання труб

Бочку з басейном з'єднує прокладена під землею труба

відведення надлишків води

Надлишок води з бочки потрапляє в басейн

Поруч мама посадила плентається троянду.

збір води

Водозбірна бочка. Вид з балкона будинку

Ми хочемо перефарбувати бочку менш помітний колір - синій занадто кидається в очі і не вписується в загальну картину.

У найближчому майбутньому плануємо за будинком побудувати альтанку з місцем для мангалу. У планах значиться і лазня - у нашій сім'ї люблять попаритися все.

 • Дачный домик с бассейном – для исполнения мечты нужно только желание

  Наші заміські володіння - невелику ділянку, типові 10 соток. Обзавелася ними наша сім'я в 1990 році. З тих пір тут постійно щось ... Далі

  Переглядів: 7 396 Коментарів: 0
 • Создаем красоту своими руками

  Хочу представити вам свою роботу з оформлення присадибної ділянки, яка принесла мені величезне задоволення. Коли замовляють ландшафтний проект, велике значення має взаєморозуміння ... Далі

  Переглядів: 19 505 Коментарів: 9
 • Мое лебединое озеро

  Розкажу-но я вам про перлину своєї ділянки. У мене власний будинок (не люблю квартири), який я намагаюся зробити максимально комфортним і красивим. ... Далі

  Переглядів: 8 989 Коментарів: 10
 • «Райский уголок» на 12 сотках: все возможно

  Кожен з нас по-своєму уявляє «райський куточок». А адже цей самий куточок кожен з нас може зробити сам, облаштувавши свою дачну ділянку. ... Далі

  Переглядів: 17 246 Коментарів: 21
 • Дизайнер и заказчик: как найти компромисс

  Робота ландшафтного дизайнера завжди сповнена сюрпризів і несподіванок. Замовники різні, різний стиль і спосіб життя, різні побажання. Одним подобаються дикі зарості майже ... Далі

  Переглядів: 6 833 Коментарів: 4
 • Моя душа, моя отрада — лето

  Прийшло спекотне літо й принесло з собою теплі і спекотні дні. На моїй клумбі-улюблениці, яку ви вже бачили в червні місяці, розцвіли ... Далі

  Переглядів: 11 627 Коментарів: 10
 • Сказочные хранители нашего дома

  Доброго дня. Хочу вас познайомити з талантом свого батька. Ось уже 25 років він захоплюється різьбленням по дереву. Причому він не вчився в ... Далі

  Переглядів: 6 034 Коментарів: 9
 • Дачный домик с бассейном – для исполнения мечты нужно только желание
 • Создаем красоту своими руками
 • Мое лебединое озеро
 • «Райский уголок» на 12 сотках: все возможно
 • Дизайнер и заказчик: как найти компромисс
 • Моя душа, моя отрада — лето
 • Сказочные хранители нашего дома
Додати коментар