Дизайнер і замовник: як знайти компроміс


дизайнРобота ландшафтного дизайнера завжди сповнена сюрпризів і несподіванок. Замовники різні, різний стиль і спосіб життя, різні побажання.

Одним подобаються дикі зарості майже дикого саду, де можна заблукати, іншим рівні лінії стрижених газонів, де оку нема за що зачепитися, треті бажають наповнити сад всілякими екзотичними рослинами і скульптурою, зробивши з нього майже музей. А четверті - всі знають, всі розуміють, в усьому розбираються, все раз по десять змінюють і, зрештою, всім залишаються незадоволені. З такою категорією замовників працювати найважче. Саме про такому разі я хочу розповісти.

Звичайно, працюючи над проектом, дизайнер в першу чергу повинен враховувати всі побажання замовника, навіть самі незвичайні, і виконувати їх. Якщо побажання замовника не вписується в загальну концепцію ландшафту, треба вміти переконати його у неправоті, але робити це треба дуже делікатно, щоб не образити. Загалом, успішний дизайнер повинен бути ще й хорошим психологом, щоб знаходити з замовником компромісні рішення. Адже не тільки замовник повинен бути задоволений виглядом своєї ділянки. Дизайнеру, крім винагороди, отриманої за виконаний проект, теж хочеться морального і естетичного задоволення від зробленої роботи.

Особливо складно робити такі проекти своїм друзям. Ні, не всім, звичайно. Є такі, які віддають свою ділянку беззаперечно мої руки і повністю виконують всі вказівки. Набагато складніше з тими, які по ходу виконання проекту постійно вносять свої корективи, вважаючи, що в дизайні вони розбираються так само, як, скажімо, в медицині. Чому в медицині? Просто згадала, як я робила цей проект для своєї подруги, лікаря-кардіолога.

Експлікацію всього ділянки з усіма обумовленими елементами дизайну і точними розмірами я виконала і вручила їй.. Впроваджувати проект у життя вона вирішила сама, переконавши мене, що їй вистачає знань.

В кінцевому підсумку, вийшло так, як вийшло. Протистояти впертості подруги не було сил. На прикладі цієї роботи я просто покажу допущені помилки.

дизайн

Ділянка, на якій передбачалося зробити ландшафтну красу, відділений від будинку. Виходило, що дві частини, як би, не пов'язані між собою.

дизайн

дизайнНавколо будинку розбито традиційний палісадник, я туди не втручалася. А ось на ввіреній мені території знаходився гараж і деякі насадження. За гаражем вирішили прилаштувати терасу разом з вуличним каміном. Проект переріс сам себе: над гаражем була побудована ще велика кімната - кабінет чоловіка подруги, з входом в неї по сходах з боку тераси.

дизайн

дизайн

дизайн

дизайнЗагалом, з цією частиною проекту всі залишилися задоволені. Справа залишилася за ділянкою.

Рівна за розмірами майданчик, огороджений бетонним парканом, виглядала досить сумно. Тому вирішили пустити по огорожі плетисті троянди, які скрасять її сірість.

дизайнНа жаль, в цьому році зима була настільки сувора, що троянди, які у нас ніколи не вкривають, дуже сильно постраждали, і паркан залишився «голим».

дизайнХвойники вирішили висадити групам, створивши мальовничі зелені оазиси. Насправді вийшло все навпаки: хвойники чомусь об'єдналися з листяними, розповзлися по всій ділянці і втратили всю свою принадність.

дизайн

дизайн

На тлі хвойників повинна була красуватися альпійська гірка, але що з цього вийшло, бачите самі. Називається - ні два, ні півтора.

дизайн

дизайнПо-перше, було змінено її розташування - гірка опинився майже в центрі газону, сама по собі самотня сиротинушка.

По-друге, розміри її занадто маленькі. Швидше за все, це не гірка, а фрагмент незавершеного рокарію.

По-третє, неправильно підібрані рослини, які виглядають на гірці неприродно, особливою ялівець, що красується на її вершині. Ліхтар на гірці «виріс» теж ні до села, ні до міста.

Ще одна прикраса ділянки - клумба з кам'яною скульптурою, нагадала мені фрагмент кладовища з труною. Скульптура ніяк не в'яжеться бальзаминами і чорнобривцями, які ось-ось покриються яскравими квітами. Вони відвернуть погляд від неї і «задавлять» кольором. А ялинка, що росте на передньому плані, через рік-другий повністю закриє всі.

дизайнДостатньо, щоб поруч зі скульптурою росли землепокривні або мох.

Доріжка, що веде від тераси до будинку, планувалася звивистою. На її вигинах треба було облаштувати маленькі квітники. Мета такого прийому - візуально розширити ділянку. Але доріжка вийшла рівна, як стріла.

дизайнВсі окремі групи рослин виглядають, як оазиси в пустелі. Їх необхідно зв'язати між собою. Це можна зробити за допомогою доріжок.

дизайн

дизайн

дизайн

дизайнПристовбурна клумба стала останньою краплею мого терпіння. Тут у мене трапилася тиха істерика. Клумба виглядала в кращих радянських традиціях: камені побілили вапном. Пам'ятаєте, колись в глухих містах перед травневими святами білили бордюри тротуарів.

дизайнЯ так і не з'ясувала: кому в голову прийшла ця «дизайнерська» ідея, сил не вистачило.

В принципі, все це можна виправити, було б бажання прислухатися до порад. Але з подругою сперечатися нереально, доведеться обхитрити. Навесні, коли вона поїде на курси підвищення кваліфікації, я закачаю рукави, візьму в підмайстри її чоловіка і все приведу в порядок. Подивимося, у кого тоді буде істерика.

вуличні квітитераси на дачівуличний камін своїми руками
 • Дачный домик с бассейном – для исполнения мечты нужно только желание

  Наші заміські володіння - невелику ділянку, типові 10 соток. Обзавелася ними наша сім'я в 1990 році. З тих пір тут постійно щось ... Далі

  Переглядів: 7 396 Коментарів: 0
 • Создаем красоту своими руками

  Хочу представити вам свою роботу з оформлення присадибної ділянки, яка принесла мені величезне задоволення. Коли замовляють ландшафтний проект, велике значення має взаєморозуміння ... Далі

  Переглядів: 19 505 Коментарів: 9
 • Мое лебединое озеро

  Розкажу-но я вам про перлину своєї ділянки. У мене власний будинок (не люблю квартири), який я намагаюся зробити максимально комфортним і красивим. ... Далі

  Переглядів: 8 989 Коментарів: 10
 • «Райский уголок» на 12 сотках: все возможно

  Кожен з нас по-своєму уявляє «райський куточок». А адже цей самий куточок кожен з нас може зробити сам, облаштувавши свою дачну ділянку. ... Далі

  Переглядів: 17 246 Коментарів: 21
 • Дизайнер и заказчик: как найти компромисс

  Робота ландшафтного дизайнера завжди сповнена сюрпризів і несподіванок. Замовники різні, різний стиль і спосіб життя, різні побажання. Одним подобаються дикі зарості майже ... Далі

  Переглядів: 6 833 Коментарів: 4
 • Моя душа, моя отрада — лето

  Прийшло спекотне літо й принесло з собою теплі і спекотні дні. На моїй клумбі-улюблениці, яку ви вже бачили в червні місяці, розцвіли ... Далі

  Переглядів: 11 627 Коментарів: 10
 • Сказочные хранители нашего дома

  Доброго дня. Хочу вас познайомити з талантом свого батька. Ось уже 25 років він захоплюється різьбленням по дереву. Причому він не вчився в ... Далі

  Переглядів: 6 034 Коментарів: 9
 • Дачный домик с бассейном – для исполнения мечты нужно только желание
 • Создаем красоту своими руками
 • Мое лебединое озеро
 • «Райский уголок» на 12 сотках: все возможно
 • Дизайнер и заказчик: как найти компромисс
 • Моя душа, моя отрада — лето
 • Сказочные хранители нашего дома
Коментарі користувачів
 1. Анна (Додано: 07.09.2012 17:42)

  Це хороший приклад ситуації, як робити не бажано. Я маю на увазі, що краще не братися за роботу, якщо вам її замовляє один або який-небудь близький родич, тим більше, якщо вам за неї платять, а то можна просто зіпсувати відносини. Дійсно, дизайнерові необхідно бути не просто грамотним фахівцем у своїй області, йому також необхідно бути психологом. Я вважаю, для того, щоб зробити так, як хочеться замовнику (а багато хто навіть і самі не знають, як вони хочуть), дизайнер повинен при нечисленному спілкуванні відчути внутрішній світ і ведення людини, і перетворити ділянку так, щоб власник відчував себе комфортно і розслаблено в ньому після важкого трудового дня.

 2. Віталій (Додано: 06.10.2012 в 09:14)

  Знайти золоту середину між уявленнями замовника про втілення своєї ідеї і методами її реалізації дизайнером завжди непросто. Кращий спосіб - комунікація на всіх етапах роботи, вивіряння кожного питання. А так само важлива ступінь довіри професіонала з боку замовника - в деяких моментах краще погодитися з професіоналом своєї справи. ніж наполягати на своєму баченні питання.

 3. Галина (Додано: 15.10.2012 09:40)

  Мені дуже подобаються дерев'яні споруди та сходи. Пічка там дуже красива-створює затишок. Стільчик з пенька оригінальний. Ну і, звичайно, камені серед квітів-це вже класика. Все продумано і красиво. І стежки, і лавочки, і камінчики навколо дерев. Можна дуже багато чому навчитися і прикрасити свою ділянку.

 4. Delliana2 (Додано: 27.01.2013 08:12)

  Цікаво як відрізняється погляд професіонала від погляду звичайної людини!!))) Коли все розжовано, тільки тоді розумієш де - що не так. Хоча «пам'ятник» на альпійській гірці, мені теж нагадав кладовищі))))) Корисна стаття, як уникати «незручностей» на своїй ділянці)))

Додати коментар