Як зробити доріжки на дачі своїми руками: способи облаштування садових доріжок


DorozkaПішла в небуття епоха, коли громадяни великої країни вершили трудові подвиги на законно отриманих від держави шести сотках. Епоха пішла, а шість соток нікуди не поділися, вони залишилися на місці. Картопля, над якою відчайдушно гнули спини цілі сімейні підряди, тепер залишилася на дачах, швидше, як декоративна культура. Ландшафтний дизайн почав впевнено змінювати призначення цих шести соток з полів-городів дача перетворилася на місце відпочинку городян. Актуальним стало питання їх облагороджування. Як зробити так, щоб наш ділянка виглядав дійсно на «всі сто»?

Зміст

Можна, звичайно, запросити ландшафтного дизайнера і садівника. Викласти чималу суму грошей і отримати готову роботу - дачу своєї мрії. А можна, втім, як і роблять багато «щасливі» володарі горезвісних шести соток, розвивати свою творчість в ландшафтному дизайні. Благо, що цьому питанню присвячено багато сторінок в журналах та Інтернеті. Ознайомитись з основами ландшафтного дизайну не так складно, а щоб їх реалізувати, потрібен буде тільки наполеглива праця та творчі ідеї.

Починати роботи по переплануванню варто з пристрою доріжок на дачі. Вони як кровоносні судини з'єднують всі частини ділянки з будинком, надають ділянці завершений вигляд.

Планування доріжок на дачній ділянці ↑

Пряма доріжка, природно, найкоротший шлях до мети. Але, якщо поставлено завдання візуально збільшити невелику ділянку, змінити його зовнішній вигляд, від прямих доріжок краще відмовитися. Нехай вони в саду звиваються, але, ні в якому разі, не перетинаються під прямим кутом.

Вам, напевно, важко уявити собі доріжку, яка буде звиватися серед прямокутних клумб або грядок? В такому разі треба буде змінити їх конфігурацію.

DorozkaЯкщо ви вирішили облагороджувати дачу самі, то спорудити доріжки на дачі своїми руками не складе особливих проблем. Плануючи ділянку, і наносячи на план мережа доріжок, розташовуємо їх так, щоб вони не перетинали центральну частину газону і об'єднували всі споруди і важливі елементи ділянки.

Крім того, необхідно пам'ятати, що вид доріжки і матеріал з якого її будете робити повинен відповідати стилю ландшафту всього ділянки.

Коли вже все розплановано, виникає питання: чим викласти доріжки на дачі? Будь-який дизайнер легко відповість на це питання - матеріал, з якого ви будете облаштовувати доріжки, повинен відповідати ландшафтного стилю всієї ділянки.

Не вдаючись у подробиці, можна сказати, що найбільш поширеними матеріалами для облаштування доріжок є тротуарна плитка, дерево, камінь, цегла, бруківка, пісок, щебінь.

Облаштовуємо садові доріжки своїми руками: підготовка поверхні ↑

Дуже важливим і відповідальним моментом у будівництві садової доріжки є розмітка і підготовка грунту до укладання доріжки. Технологію укладання доріжок необхідно дотримуватися, інакше всі упущення і помилки, які допущені на цьому етапі роботи, стануть причиною пошкоджень доріжки. А це - не тільки декоративні дефекти, незручності, але і досить непростий ремонт.

Dorozka

1.Наметьте контури майбутньої доріжки за допомогою дерев'яних кілочків і шнурка.

2. Лопатою зніміть дерен по всій ширині і довжині доріжки. Слідуючи накреслених лініях, краю доріжки слід робити як можна рівніше. Глибина утворилася траншеї буде залежати від товщини піщаної подушки, на яку потім укладають плитку, незалежно від матеріалу, з якого це плитка зроблена. Товщина подушки повинна бути не менше 10см.

3. Піщану подушку треба добре утрамбувати і вирівняти. При необхідності можна підсипати в потрібних місцях пісок.

4. На утрамбований пісок покладіть плиту. Для того щоб вона вдавилася в пісок, легко постукуйте по ній киянкою.

5.После укладання плити, обов'язково перевірте її рівнем в декількох напрямках.

Садові доріжки з натурального каменю ↑

З чого робити на дачі доріжки, щоб вони були вічними? Зробіть їх з натурального каменю. Гідність кам'яних доріжок ще й у тому, що вони ідеально підходять до будь-якого ландшафтного стилю.

Dorozka

Матеріал для цих доріжок валяється під ногами. Єдина вимога до каменя - хоча б одна сторона його повинна бути рівною. Враховуючи нерівність протилежного боку каменю, траншею під доріжку робимо більш глибокої - до20 див. Половину висоти засипаємо щебенем, поливаємо водою і утрамбовується. На щебінь насипаємо 10см шар піску і ще раз утрамбовують. Подушка готова для укладання каменів.

Dorozka

Уклавши камені, зверху на них насипають пісок, він заповнить порожнечі між камінням. Пісок підмітають і поливають водою. Якщо порожнечі між камінням заповнені недостатньо, через день-два цю процедуру треба повторити.

Саморобна доріжка з дерев'яних спилов ↑

Роблячи санітарну чистку в саду, нерідко доводиться зрізати старі дерева. Не треба поспішати переводити їх на дрова. З спилов можна зробити оригінальну садову доріжку, яка стане прикрасою саду або городу.

Для початку стовбур і товсті гілки необхідно розпиляти на круги завтовшки не менше 10см. Щоб уберегти дерев'яні круги від вологи, їх необхідно обробити. Для цього достатньо довести оліфу до кипіння і за допомогою кисті «пофарбувати» коло-спіл з усіх боків. Коли він висохне, обробку бажано повторити ще раз.

Dorozka

Будівництво доріжки з дерев'яних спилов має свої особливості на етапі підготовки. Після того, як була насипана піщана подушка, на неї укладають поліетиленову плівку, функція якої - не дати деревині контактувати з землею і вберегти її від гниття.

Наступний етап - укладання дерев'яних кіл. Їх можна укладати самим різним способом, як підкаже ваша фантазія.

Уклавши дерев'яні круги, перевіряємо їх рівнем. Порожнечі між спилами можна заповнити гравієм, щебенем, піском або тирсою.

Дерев'яні доріжки на дачі в фото прикладах ↑

Dorozka

Dorozka

Dorozka

Dorozka

Замість спилов можна скористатися дошками, надавши їм будь-яку форму і навіть колір.

Dorozka

Dorozka

Справедливості заради варто відзначити, що дерев'яні доріжки краще підходять для сухого клімату, ніж для вологого. Крім того, серед усіх видів доріжок вони самі недовговічні.

Садова доріжка з бруківки ↑

Доріжка з бруківки один з найоптимальніших варіантів для дачної ділянки. Бруківку нескладно укласти самому. Садова доріжка з цього матеріалу відрізняється хорошою міцністю, їй не страшні перепади температури, волога, вона витримує великі навантаження.

Dorozka

Процес будівництва доріжки з бруківки теж складається з декількох етапів.

Перший етап - це створення піщаної подушки. Глибина траншеї під доріжку з бруківки повинна бути не менше 20 - 25см. Піщана подушка утрамбовується під рівень. Якщо товщина бруківки більш ніж 60мм, вона буде виступати над поверхнею грунту. Щоб така доріжка мала закінчений вигляд, по краях доріжки встановлюю бордюри. Для бруківки можна використовувати різні схеми укладання, це робить доріжку більш цікавою.

У процесі укладання необхідно стежити за приляганням плиток один до одного.

При виявленні найменшого шлюбу, не укладаєте ці плитки, з часом вони прийдуть в непридатність. Враховуючи це, купуйте бруківку з невеликим запасом.

Доріжка для дачі з бетону ↑

 Міцними і практичними доріжками є бетонні доріжки, хоча вони, можливо, не настільки елегантні як кам'яні або з бруківки.

Бетонну доріжку на дачі нескладно побудувати своїми руками. Міцність її може бути різною. Все залежить від складу розчину: чим більше цементу в розчині, тим міцніше бетон, і доріжка, природно, буде міцніше.

Dorozka

Для міцного бетону необхідний наступний склад: 1часть цементу, 2 частини грубозернистого піску і 3 частини щебеню.

Якщо ви бажаєте, щоб доріжка височіла, тоді по краях траншеї встановлюють опалубку з дощок. На дно траншеї укладають невеликі камені і заливають розчином.

Бетонну доріжку можна прикрасити плиткою, викласти мозаїку з різнокольорових шматків керамічної плитки або скла, втиснути невеликі красиві камені.

Цегляні доріжки для дачі ↑

Класичним матеріалом для будівництва дачних доріжок вважається цегла. Краще всього використовувати клінкерну, хоча він і дорожче, але набагато міцніше звичайної будівельної цегли.

Dorozka

Дуже привабливо виглядають комбіновані цегляні доріжки. Можна скористатися різними схемами укладання одноколірного цегли, а можна зробити орнамент з цегли різних відтінків.

Цегла можна укладати на піщану подушку або розчин. Якщо ви вирішили створювати цегляну доріжку разом з бордюром, цеглу, що утворюють бордюр, в будь-якому випадку необхідно ставити на розчин. В іншому випадку вони будуть «роз'їжджатися», а доріжка втратить форму.

Доріжки для саду гравію ↑

Якщо вам в саду потрібна довга звивиста доріжка, її неважко спорудити їх гравію або дрібної гальки.

Переваги такої доріжки: коштує недорого і споруджується - швидко. А недолік - вона не витримує великих навантажень. Але, як пішохідний варіант, цілком годиться.

Dorozka

Dorozka

Якщо висипати гравій на непідготовлений грунт, то через деякий час галька розповзеться по сторонам, а на доріжці з'являться бур'яни, від «розповзання» доріжку врятують бордюри, крім того вони додадуть їй завершений вигляд. Щоб не проростали бур'яни, ґрунт, де пролягатиме доріжка, варто обробити гербіцидом і вистелити агроволокном або поліетиленовою плівкою. Тільки після такої підготовки можна насипати гравій або гальку.

Догляд за такою доріжкою нескладний - видаляти з'являються бур'яни і зрідка підсипати свіжий гравій.

Об'єднані доріжки на дачі ↑

Цікавий і оригінальний вигляд додадуть дачній ділянці об'єднані доріжки. Нерідко комбінують різні види покриття не тільки для того, щоб зробити доріжку менш монотонною, але і з технічних причин. Наприклад: навколо доріжок, вимощені тротуарною плиткою або бруківкою, роблять гравійні відсипання, які виконують роль дренажу. Якщо їх не передбачити, то вода, що стікає з доріжки, буде розмивати газон.

Dorozka

Комбінуючи різні матеріали, доріжку можна візуально скоротити або розширити. Вибираючи матеріали для комбінованої доріжки, необхідно стежити за тим, щоб вони поєднувалися зі стилем дачної ділянки, а також між собою.

Dorozka

Dorozka

Чудово поєднуються: дерев'яні спили і дошки з мілким гравієм і крихтою,клінкерна цегла, бруківка. Гравій відмінно доповнить кольорову плитку, камінь-плитняк, клінкерна цегла.

Dorozka

Dorozka

Dorozka

Не можна не сказати про те, що прекрасним доповненням до садових доріжках є бордюрні рослини і квіти. Їх підбирають, орієнтуючись на форму і межі доріжок.

 

 

 

ідеї для творчості на дачіяк покласти тротуарну плитку на пісокформи для тротуарної плитки
 • Современные ограждения для цветочных и овощных грядок

  Завдяки використанню різноманітних матеріалів, комбінування форм, креативності та творчого підходу, огорожі для грядок можуть чудово доповнити сад або город, розставити певні візуальні ... Далі

  Переглядів: 743 Коментарів: 0
 • Нюансы использования техники декупажа для декора цветочных горшков

  Декупаж квіткових горщиків - заняття цікаве, що дозволяє додати трохи тепла і затишку в інтер'єр. У цьому ремеслі легко може реалізувати себе практично ... Далі

  Переглядів: 1 208 Коментарів: 0
 • Кофейное дерево своими руками или Делаем «вкусный» топиарий

  Любов людини до кави вимірюється тисячоліттями. Зараз складно перерахувати всі легенди про його походження і ще складніше визначити, яка з них більш ... Далі

  Переглядів: 2 314 Коментарів: 0
 • Посадите птиц на диету с помощью огородного чучела: мастерим пугало своими руками

  Як тільки на ділянці починає рум'янитися перша черешня, на бенкет злітаються всі місцеві горобці, шпаки і ворони. І якщо така зграя «покладе ... Далі

  Переглядів: 7 757 Коментарів: 0
 • Декоративные украшения для сада своими руками: затейливые фантазии на собственном участке

  Щоб облагородити шматок землі або сад, не треба бути семи п'ядей у лобі або витрачати шалені гроші. Для цього достатньо мати бажання ... Далі

  Переглядів: 17 342 Коментарів: 1
 • Фонари на солнечных батареях: красота вашего участка и реальная экономия бюджета

  Освітлення дачної ділянки відрізняється від освітлення у приватному будинку тим, що господарі тут проживають тільки періодично. А взимку і зовсім рідко з'являються. ... Далі

  Переглядів: 10 927 Коментарів: 0
 • Поделки из бутылок для сада сможет сделать каждый: занятные идеи для креативных дачников

  Пластикові пляшки - це одночасно справжня біда і паличка-виручалочка сучасного садівника. Прозорі, кольорові, великі і маленькі - трохи фантазії, і вони перетворяться ... Далі

  Переглядів: 21 256 Коментарів: 1
 • Современные ограждения для цветочных и овощных грядок
 • Нюансы использования техники декупажа для декора цветочных горшков
 • Кофейное дерево своими руками или Делаем «вкусный» топиарий
 • Посадите птиц на диету с помощью огородного чучела: мастерим пугало своими руками
 • Декоративные украшения для сада своими руками: затейливые фантазии на собственном участке
 • Фонари на солнечных батареях: красота вашего участка и реальная экономия бюджета
 • Поделки из бутылок для сада сможет сделать каждый: занятные идеи для креативных дачников
Додати коментар