Які переваги дає використання фільтр для ставка


строим самиВласник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити його - це тільки півсправи, складніше підтримувати в ньому порядок. Однак щоденний догляд за водоймою може взяти на себе електричний помічник - фільтр для ставка. На частку ж власника залишаться прості життєві радості: можливість милуватися незвичайною красою водних рослин, споглядати водну гладь і спостерігати за світом підводних мешканців.

Зміст

Відео-мануал по збірці біофільтра для ставка своїми руками ↑

Що таке ставок і чим він відрізняється від інших водойм ↑

Для приватного землевласника доступні два типи штучних водойм: басейн і ставок. Різниця в тому, що в басейні можна плавати, ставок призначений для утримання рослин і, можливо, риб. Компроміс існує, про нього ми поговоримо трохи нижче.

Якщо з басейном все ясно, то ставок - пристрій більш складне. Це справжній живий організм. Існує кілька типів ставків: водойми для риби, водойми з рослинами і водойми для плавання.

Важливо:

Основним правилом підтримки порядку в ставках будь-якого типу є рух води. Її циркуляція забезпечується системою фільтрів і насосів. Фільтрація настільки важлива, що її передбачають можливість ще на стадії проектування ставка.

домашній ставок

Ставок біля будинку - це маленький водний оазис

Види ставів за призначенням ↑

 • Ставок з рослинами

Це своєрідний водний сад. Зі смаком підібрані підводні, плаваючі та прибережні рослини - головні мешканці такого ставка. Композиції з них радують око і дуже прикрашають водойма.

 • Ставок з рибами

У ньому без фільтрації ніяк не обійтися, причому та насоси та фільтри для ставків з рибою вибираються з великим запасом потужності: риби ростуть і продуктів їх життєдіяльності стає все більше.

 • Плавальні водойми

Досить рідкісне явище в Росії, хоча на своїй батьківщині, в Австрії, їх почали створювати ще в сімдесятих роках минулого століття. Зараз в Європі технології створення цих «водойм майбутнього» досягли досконалості. Цей гібрид ставка і басейну чітко розділений на зону для плавання і зону регенерації, в якій мешкають рослини. Фільтр тут не потрібен, так як рослини підібрані таким чином, що можуть самі повністю очистити воду.

водойма

Плавальний водойма в Англії. Видно поділ на зони

Способи очищення ставу ↑

 • Біологічний спосіб

Органіка при цьому розкладається бактеріями на нетоксичні компоненти - азот, вуглець і кисень. Біологічний фільтр являє собою контейнер з будь-яким пористим нетоксичним матеріалом, який заселяють колонії аеробних бактерій. Спеціально їх вносити не потрібно, контейнер заселиться сам в процесі прокачування води з ставу через фільтр. Деякі виробники пропонують готові біопрепарати для очищення води, все що потрібно - це вилити препарат з бактеріями в ставок, де вони швидко розмножуватися і очистять воду.

 • Хімічне очищення

У продажу можна знайти чимало реагентів, здатних запустити у водоймі хімічні реакції, що призведе до очищення води. Реагенти розпадаються при цьому на нешкідливі для людей і риб сполуки, найчастіше на воду і вуглекислий газ. Таким шляхом можна позбавляти ставок від аміаку, нітритів, нітратів, фосфатів, сірководню і шкідливих металів.

 • Очищення ультрафіолетом

Це випромінювання смертельно для одноклітинних водоростей і мікроорганізмів і нешкідливо для риб і рослин. Ультрафіолет допоможе там, де не може впоратися звичайна механічна фільтрація. Потрібно пам'ятати, що ультрафіолетове випромінювання шкідливо для очей і шкіри людей і тварин.

фільтр

Так виглядає ультрафіолетовий фільтр. Він включається тільки при «цвітінні» води

 • Механічна очистка води

Дуже ефективна, дозволяє домагатися повної прозорості води. Дрібні частинки сміття при прокачування води через фільтр затримуються в шарі кварцового піску, гравію або спеціальних гранулах. Чим дрібніше заповнювач, тим ефективніше очищення. В камері механічного очищення існує кілька фільтруючих шарів, різних по фракціях. Спочатку прибираються найбільші забруднення (листя), а далі все більш дрібні (іл). Фільтруючий матеріал треба час від часу міняти, якщо у вашій моделі не передбачена функція очищення.

Види фільтрів і їх характеристики ↑

 1. Проточний фільтр для ставка. Вода у фільтр подається насосом, стікає в ставок самопливом. Встановлюється тільки вище рівня води у водоймі.

  фільтр

  Вода з добре замаскованого проточного фільтра стікає у вигляді водоспаду

 2. Напірний фільтр для ставка. Це найпоширеніший варіант. Він поєднує простоту пристрою і зручність експлуатації і може цілком професійно чистити ставок. Встановлюються на березі вище рівня поверхні води, так і нижче. Для його огляду і прочищення не потрібно лізти у воду, що особливо неприємно робити в холодну погоду. Фільтр можна вкопати в землю і задекорувати зверху. Він ідеальний для водойм з струмками і гірками, оскільки може подавати вже очищену воду на висоту до двох метрів. Майже всі моделі напірних фільтрів мають триступеневу систему фільтрації, що включає в себе біологічне, механічну і ультрафіолетову очищення. Середня вартість - 500$.
 3. Модульні фільтри. Це фільтри для великих водойм, потужні і ефективні. Інше їх назва - багатокамерні фільтри. У кожній камері (модулі) знаходиться різний фільтруючий матеріал, а вода, переливаючись з камери в камеру, додатково аерується. Встановлюється на березі. Обсяг його може доходити до декількох сотень літрів, тому його важко задекорувати. Фірмові моделі коштують дуже дорого, і професійні рыборазводчики часто виготовляють модульні фільтри самостійно.
страж чистоти

Модульний фільтр на сторожі чистоти досить великого водоймища

Робимо саморобний фільтр ↑

Незважаючи на те, що фірмовий фільтр коштує пристойно, немає іншого такого пристрою, який так само просто зробити самому. Щоб зробити фільтр для ставка своїми руками доведеться купити тільки насос.

Візьміть будь-яку ємність, наприклад, пластмасове відро, просвердліть у дні отвори. Наповніть відро крупним піском, дрібним гравієм, пемзою, лавою, керамзитом, поролоном. Направте струмінь води з насоса в відро. Розташуйте відро на березі так, щоб вода самопливом стікала назад у ставок. Саморобний фільтр для ставка готовий.

фльтр

Саморобний фільтр, обгорнутий чорною плівкою для маскування. Зверху можна поставити рослину в горщику

Розрахунок потужності фільтра і його експлуатація ↑

Фільтр вибирають, виходячи з його продуктивності. Невелика водойма об'ємом приблизно десять кубічних метрів повинен профільтрувати всю воду 5-6 разів у добу. Чим більше водойма, тим менша кількість добових фільтрацій потрібно. Годинна продуктивність фільтра розраховується за формулою: об'єм водойми помножити на добове число фільтрації і розділити на 24. Розміщують фільтр так, щоб у ставку не залишилося зон з застояною водою.

Включають агрегат навесні, коли повітря прогрівається до +15, а відключають восени. Все це час фільтр повинен постійно працювати.

Фільтр під'єднується до електрощита через пристрій захисного відключення (УЗО), що при будь витоку струму розмикає ланцюг. Кабелі і проводи повинні мати броньовану ізоляцію, що дозволяє притискати їх камінням. Розетки повинні бути з захистом від вологи.

Якщо не фільтрувати воду в ставку ↑

Припустимо, ви побудували греблю, засадили його рослинами і навіть запустили риб. А воду фільтрувати не стали. Які перспективи у вашого водоймища?

цвітіння води

Вода в неочищеному ставку зацвітає. В такому водоймищі погано ростуть культурні рослини і водорості, гине риба

У всіх замкнутих водоймах йдуть однакові процеси, почнуться вони і у вашому ставку. Відмерлі рослини, екскременти риб, що впали у воду листя і гілки, завдана вітром грунт осяде на дні, де мікроорганізми візьмуться за їх розкладання. Це будуть анаеробні мікроорганізми, адже на дні мало кисню. Простіше кажучи, за справу візьмуться гнильні бактерії. Гниття «вимиє» кисень з води, одночасно наситивши її сполуками азоту і фосфору - джерелом живлення фітопланктону. Тобто «вода зацвіте». Замор риби при цьому забезпечений.

Далі - більше. Росте шар донних відкладень, кисню давно немає і в помині: підводні рослини задихнулися, не встигаючи виробляти його в каламутній від планктону воді. У ставку йде активне газоутворення, з'явився запах тухлих яєць (це сірководень), дзеркало води покрилося каламутній плівкою. Йде процес заболочування. У «сприятливих» умовах буде досить сезону, щоб повний життя водойма перетворився в смердючу калюжу.

Тому, влаштовуючи водойму, ні в якому разі не забудьте про фільтр для ставка. Неважливо, буде це напірний, проточний, або саморобний фільтр. Головне, щоб його потужності вистачило на те, щоб підтримувати порядок у водоймі, і тоді ставок стане вашою гордістю і прикрасою ділянки.

 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда

  Власник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити ... Далі

  Переглядів: 1 440 Коментарів: 0
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками

  Невеликий тихий ставок або дзюркотливий струмок на заміській ділянці прекрасні самі по собі, але вони «оживуть», якщо через водний простір перекинути місток. ... Далі

  Переглядів: 2 021 Коментарів: 0
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками

  Вас постійно переслідує відчуття, що вашій дачі чогось не вистачає? Озирніться навколо себе! Так, клумби є, є альтанка, дитячий майданчик теж. А ... Далі

  Переглядів: 6 802 Коментарів: 0
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия

  Чистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. ... Далі

  Переглядів: 2 936 Коментарів: 0
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах

  Розведення риби у штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід ... Далі

  Переглядів: 4 428 Коментарів: 0
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками

  Рідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, ... Далі

  Переглядів: 5 466 Коментарів: 1
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой

  Навіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може ... Далі

  Переглядів: 5 146 Коментарів: 0
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой
Додати коментар