Варіанти дизайну декоративних садових фонтанів


декоративні фонтаниФонтан є символом достатку і достатку, які повинні не просто текти плавною цівкою, а бити ключем.

Зміст

У більшості з нас садові фонтани асоціюються з розкішшю, доступною лише дуже заможним людям. Це не більш ніж омана, адже на сьогоднішній день таке гідротехнічна диво як садовий фонтан - річ цілком доступна для людини з середнім рівнем достатку. Маючи золоті руки, фонтани для саду можна змайструвати і самостійно.

Вінець ландшафтного ансамблю ↑

Садовий фонтан - вінець усього ландшафтного ансамблю, центральна точка, що притягує погляди. Однієї лише декоративною функцією, здатної перетворити весь простір саду, роль фонтану не обмежується. З давніх-давен людям було відомо про позитивний вплив води, що біжить на психічний і емоційний стан людини. Падаючі струмені води знімають стрес, заспокоюють, умиротворяють, приводять в порядок думки. Та й просто зачаровують і заворожують, адже на воду, як і на вогонь можна дивитися нескінченно довго. У наше технологічне урбанізований час, перенасичене стресами, хаосом і суєтою, так важливо мати місце, сповнене краси та гармонії, де можна відвести душу, відновити душевні і фізичні сили. Створити такі «місця сили» допоможуть декоративні фонтани для саду. Крім того, вони ще й чудово зволожують повітря, що просто незамінне в спекотні літні дні.

фонтани для саду

Простота і доступність фонтанів для саду ↑

Раніше, коли для облаштування фонтану необхідно було прокладати складну систему труб, це було дійсно задоволення не з дешевих, та ще й досить клопітка. Сучасні фонтани для саду не потребують підключення до централізованої водопровідної системи, а принцип їх роботи простий і зрозумілий. Головне, що знадобиться - наповнений водою резервуар і якісний електронасос. В якості «резервуара» може використовуватися як природний, так і штучне водоймище, ставок або басейн. Для дуже компактного фонтану мінімальні розміри басейну становлять 1,2×1,5 метра при відповідній глибині від 1 до 1,3 метра. Вся вода, яка «викидається» повинна повертатися в основний басейн, тому ширина водойми не повинна бути відповідною, в іншому разі вашому фонтанчику незабаром нічим буде фонтанувати. Максимальні розміри практично необмежені і залежать виключно від можливостей власника. Слід, однак, врахувати, що доглядати за фонтаном, розташованому у великому водоймі, значно легше, ніж за маленьким: він рідше потребує чищення і є більш прийнятним варіантом для екологічної рівноваги водойми. Фонтани можуть оснащуватися двома типами водяних електронасосів:

 • Занурений - розміщується в центрі басейну під водою і працює за принципом центрифуги. Простий в експлуатації, дешевий і надійний.
 • Насос, що працює на поверхні - встановлюється на краю басейну і використовується в основному для обслуговування великих каскадних фонтанів і водоспадів.

фонтани для саду фото

Якщо площа садового ділянки обмежена, але фонтан все ж хочеться мати, варто задуматися про придбання готового міні-фонтана. Широкий асортимент зарубіжних і вітчизняних микроархитектурных композицій приємно радує: морські раковини, китайські пагоди, казкові будиночки, руїни античних храмів, мультяшні герої. Найголовніше, що міні-фонтан вже має резервуар і насос, і встановлюється на рівні землі, без викопування окремої ніші. Вам залишається лише розмістити його у відповідному місці, заповнити водою і підвести електроенергію для забезпечення роботи насоса.

фонтани для саду фото

Вибираємо малюнок руху води ↑

Технічні тонкощі мало цікавлять кінцевого споживача. Головна його турбота - естетика, яка багато в чому залежить від водяній картинки, що утворюється за допомогою фонтанних насадок і розпилювачів. Певним чином розбризкуючи воду, насадки моделюють струмінь, дозволяючи створювати різний малюнок руху води. Ваш садовий фонтан може створювати ярусні кола води, спадаючі у формі піраміди, вируючі і пінисті плюмажі, велично взмываться вгору двома-трьома колонами води, пускати бульбашки, приймати форму купола, лілії, букета або пісочного годинника.

декоративні фонтани для саду фото

Варіанти розміщення садового фонтану ↑

Декоративні фонтани не рекомендується розміщувати поблизу дерев, щоб вода не засмічувалася опалим листям, насінням, пелюстками, пухом та іншим рослинним сміттям. Крім того, з часом коріння дорослих дерев можуть деформувати днище штучного водоймища і пошкодити гідроізоляцію. Бажано виключити і можливість тривалого впливу на поверхню водойми прямих сонячних променів, провокуючих «цвітіння» води.

декоративні фонтани

Гамаки, лежаки, садові диванчики, лавки для відпочинку та альтанки необхідно розміщувати так, щоб до них не долітали бризки від фонтану. Також місце для розміщення фонтана має бути захищене від сильних поривів вітру.

декоративні фонтани

Щоб садовий фонтан активізував у житті вашої родини енергію багатства, процвітання і достатку, розміщувати його стоїть за всіма канонами фен-шуй:

фонтани для саду

Як і будь-які інші водойми, фонтани для дачі можна розміщувати позаду будинку.

садові фонтани

Сімейним парам не слід встановлювати навіть самий скромний фонтанчик праворуч від порогу, а ось холостяками саме таке розташування може допомогти скоріше знайти свою половинку.

декоративні садові фонтани

Встановлюючи фонтан у східній частині саду, ви дбаєте про здоров'я і психологічному кліматі сім'ї.

Поправити фінансове становище допоможе фонтан, розташований на південно-сході.

декоративні садові фонтани

Фонтан у північній частині саду сприятиме кар'єрному зростанню, а на південній стороні фонтани краще не встановлювати. Справа в тому, що південь пов'язаний зі стихією вогню, а вода його пригнічувати.

садові фонтани

Обов'язково слідкуйте, щоб вода у фонтані регулярно циркулювала, завжди була чистою і свіжою.

декоративні фонтани

Як виявляється, садові фонтани можуть не тільки прикрасити територію і зробити її більш затишною і привітною, але й залучити в життя успіх і позитивні зміни.

літні альтанки для дачідекоративні фігури для садусонячний годинник для саду
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда

  Власник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити ... Далі

  Переглядів: 1 440 Коментарів: 0
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками

  Невеликий тихий ставок або дзюркотливий струмок на заміській ділянці прекрасні самі по собі, але вони «оживуть», якщо через водний простір перекинути місток. ... Далі

  Переглядів: 2 023 Коментарів: 0
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками

  Вас постійно переслідує відчуття, що вашій дачі чогось не вистачає? Озирніться навколо себе! Так, клумби є, є альтанка, дитячий майданчик теж. А ... Далі

  Переглядів: 6 803 Коментарів: 0
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия

  Чистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. ... Далі

  Переглядів: 2 937 Коментарів: 0
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах

  Розведення риби у штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід ... Далі

  Переглядів: 4 428 Коментарів: 0
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками

  Рідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, ... Далі

  Переглядів: 5 466 Коментарів: 1
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой

  Навіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може ... Далі

  Переглядів: 5 147 Коментарів: 0
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой
Коментарі користувачів
 1. Євген (Додано: 27.08.2011 13:46)

  Фонтан в саду не тільки відмітний елемент ландшафтного дизайну, але і приємне доповнення до відпочинку в тіні дерев жарким літом. Крім цього, вода, сама по собі, має заспокійливу властивість. Для створення відокремленої спокійної атмосфери в саду заміського будинку - фонтан ідеальне рішення. Можна ще і рибок у нього запустити або встановити таким чином, щоб вода з нього утворювала міні-водойма.

 2. Володимир (Додано: 04.02.2013 у 06:20)

  Дуже симпатичний останній фонтан на картинці, той що з підсвічуванням в ночі. Взагалі, фонтан, звичайно, відмінна задумка для прикраси ділянки. Власнику видається можливість спорудити свій міні-Петергоф на території свого заміського будиночка або дачі. У сучасному світі ландшафтного дизайну було б бажання, а засоби для створення свого власного унікального настрою на своїй же землі знайдуться.

 3. Інна (Додано: 10.06.2014 в 20:17)

  Ми в минулому році купили дачу, так що, це питання для мене актуальне. Не збираємося з неї ферму робити, хай це буде місце для відпочинку. Я в цьому питанні новачок, але, мені дуже подобаються крокуси. Напевно, вони дуже ефектно будуть виглядати, якщо посадити їх у кілька рядів, а між ними розмістити квіти яких-небудь контрастних кольорів. Коротше, з цим можна трохи поекспериментувати.

 4. Ольга (Додано: 22.06.2014 в 20:26)

  Фонтани дійсно дуже мило і гармонійно виглядають на дачних ділянках, свого часу сама думала над тим, щоб встановити собі невеликий, але коштував дорого, довелося відмовитися від цієї ідеї. Хоча, якщо враховувати, що чоловік наполіг на тому, щоб вирити невеликий ставок і напустити туди рибок, фонтан обійшовся б в таку ж ціну, але виглядав набагато краще і цікавіше.

Додати коментар