Прикрашаємо дачну ділянку своїми руками: готові схеми красивих квітників і клумб


Красивий квітникГортаючи глянцеві журнали з ландшафтного дизайну, ви, не раз зітхаючи, задавали собі питання: «Як же таку красу створити власними руками?» Природно, що для того, щоб створювати ландшафтні композиції, будь то клумба, альпійська гірка або струмок, необхідні певні знання.

Зміст

Відео-скарбничка ідей для створення квіткового раю на дачі ↑

Як правильно розбити квітник: варіанти вирішення питання ↑

Якщо у вас немає достатніх знань про те, як на дачній ділянці розбити квітник, але ви все ж з ентузіазмом візьметеся за його створення, результат може не виправдати ваших очікувань. Який же вихід із ситуації?

Весняний квітник

Весняне буйство фарб

Варіантів є кілька:

- записатися на курси ландшафтних дизайнерів, сплатити за них кругленьку суму, витратити кілька місяців і отримати елементарні знання про рослинах, ґрунті і квітниках. Але створювати клумби вам все одно доведеться самостійно, допускаючи прикрі промахи і помилки.

- вибрати більш простий спосіб, який дасть гарантований результат, - скористатися готовими схемами квітників, придатними для умов вашого дачної ділянки.

Схема квітника

Схема квітника

У вас прокинулося бажання творити? Тоді раджу вибирати другий, більш доступний варіант. Цей варіант не такий складний, як здається на перший погляд, якщо у вас є готові схеми і проекти квітників. Вивчивши їх, можете зайнятися малюванням квітами» - створювати клумбу своєї мрії власними руками.

Вибираємо місце під клумбу ↑

Перш за все, на план дачної ділянки необхідно визначити місце під клумбу. Клумба може бути різною: рабаткой або миксбордером уздовж доріжки, клумбою-арабескою на тлі газону, сільської або романтичною клумбою в тінистому куточку саду.

Форми клумб теж бувають різні: геометричні і вільні. На якому квітнику зупинити свій вибір - все залежить від ландшафтного дизайну ділянки і ваших уподобань.

Розкішний міксбордер радує різнобарв'ям

Квітник-міксбордер

На плані квітника обов'язково треба зазначити освітлені і тінисті місця. Це дуже важливо для правильного вибору асортименту рослин і створення для них оптимальних умов розвитку і цвітіння.

Цих правил треба обов'язково дотримуватися при формуванні квітника безперервного цвітіння або, як його ще називають, «квітника чотирьох сезонів». Такі квітники виглядають красиво цілий рік.

Квітник чотирьох сезонів - мрія будь-якого дачника ↑

Правильна комбінація багаторічників дає можливість споглядати квітуче пишність рослин цілий сезон - з весни до пізньої осені. Якщо доповнити квітник хвойниками і деякими видами високих трав, а також бордюром з барвінку або живучки, клумба залишиться ошатною навіть взимку.

Вибираючи рослини для клумби безперервного цвітіння, необхідно пам'ятати, що кількість видів рослин залежить від розміру клумби. Якщо квітник невеликий, а багаторічників занадто багато, замість відчуття гармонії, отримаємо абсолютно протилежний ефект - відчуття безладу і дискомфорту.

Низькорослі багаторічники розкривають свою красу у великих групах. Правильне їх розміщення на клумбі проявиться під час цвітіння. Квітучі навесні низькорослі багаторічники (проліски, примули, мускарі. гіацинти) розташовують на передньому плані.

Всесезонний квітник

Квітник чотирьох сезонів

Рослини середньої висоти (тюльпани, піретруми, наперстянки) займуть середню частину клумби. Задній план залишиться за високими літніми та осінніми багаторічниками - очитками, хризантемами, сентябринками. Між ними висаджують трави - манжетку і вівсяницю сизу.

Природно, розраховувати на те, що за один сезон вам вдасться створити ідеальний проект квітника, не варто. Тому, якщо немає досвіду, краще почати зі схем більш простих квітників.
Допущені помилки можна виправити, висадивши між багатолітниками однорічні квіти.

Квітники своїми руками за готовими схемами - простіше не придумаєш ↑

Ось приклади оформлення саду своїми руками, використовуючи готові схеми квітників.

«Шматочок пирога» в куточку саду ↑

Форма квітника нагадує шматок торта діаметром 2 метри. Такого квітника знайдеться місце в будь-якому куточку вашого саду. Колірна гамма клумби - червоно-багряна і срібляста.

Замальовка квітника

Замальовка квітника «Шматочок торта»

Схема квітника

Схема квітника «шматочок торта»

1.У куті висаджуємо клумби лілейник темно-червоного кольору «Ed Murray» - 3 кущика.

2. Сріблясте листя полину «Silver Queen» підкреслять красу оксамитових квітів лілійнику і створять вигідний фон для гейхери - 4 примірники.

3. Короставник македонський, сорт «Mars Midget» темно-червоного кольору - 6 примірників.

4. Гейхера з листям бордового кольору - 6 кущиків.

5. Широку частину клумби прикрасять сріблясте листя чистеца. Висаджуємо 5 примірників.

Планування квітника для нетерплячих ↑

Якщо вам дуже хочеться побачити плоди своїх праць вже в цьому році, пропоную схему клумби для нетерплячих. Особливість її полягає в тому, що для всіх рослин потрібно багато сонця. Фоном для цієї клумби стане паркан, глуха стіна або група хвойних рослин.

Замальовка

Замальовка «квітника для нетерплячих»

Схема

Схема «Квітник для нетерплячих»

1. На задньому плані квітника висаджуємо шток-троянди білого, червоного і жовтого кольору.
2. Декоративний соняшник, з суцвіттями-кошиками яскраво-жовтого кольору, доповнить фон.
3. Ісландська мак своїми квітами зробить клумбу ще яскравіше.
4. Червоною стрічкою ляже в квітнику лобелія кардинальська.

Синьо-блакитні акценти в квітнику розставлять:
6. Котовник.
7. Дзвіночок Посхарского.
8. Блакитна катананхе.

Яскраві червоні плями створять:
9. Гравілат «Feuerbal».
10. Очиток «Matrona» порадує своєю пишністю восени.
11. Листя гейхери криваво-червоної будуть прикрашати клумбу до заморозків.

Змішані квітники ↑

Більш яскравим і виразним можна зробити квітник безперервного цвітіння, якщо висадити в ньому багаторічні та однорічні рослини. Плануючи створення такого квітника, за основу беремо все ті ж багаторічники, у вільні місця між ними висаджуємо однорічники, які прикрасять клумбу рясним і тривалим цвітінням.

Використання однорічних рослин - ідеальний варіант, коли треба закрити непривабливі місця на клумбі після того, як відцвіли багаторічники, приміром, цибулинні.

Процес створення змішаної клумби краще почати, озброївшись аркушем паперу і кольоровими олівцями. На план квітника, основу якого складають багаторічники, між отцветшими рослинами або на їх місці, враховуючи кольорову гамму і строки цвітіння, «вписуємо» олівцями однорічники. Таким чином можна ідеально підібрати поєднання кольорів на змішаній клумбі.

Схема яскравою клумби з однорічників і багаторічників ↑

Ви любите все яскраве? Пропоную вам проект квітника, який стане справжньою окрасою вашої дачі. Він настільки простий, що створити його може навіть «чайник». Колірна гамма - червоні, помаранчеві, рожеві і фіолетові тони, і, природно, яскрава зелень листя.

Річна клумба

Яскрава літня клумба

На задньому плані висаджуємо клумби багаторічник геліотроп деревовидний (1), середній ярус клумби формує тютюн Сандера з червоними квітами (2) і махрові, яскраво-жовтогарячі чорнобривці (3). У партері клумби відвели місце рожевому бальзамину новогвинейскому (4).

Квіткова композиція з жоржинами ↑

Хоча жоржини відносяться до багаторічників, які вимагають особливого догляду: викопування восени і зберігання в підвалі взимку, багатьом квітникарям вони дуже подобаються. Яскраві і виразні, жоржини відмінно впишуться в літню клумбу. Пік цвітіння цих красунь припадає на липень-вересень.

Яскраві жоржини відмінно доповнять річну клумбу

Клумба з жоржинами

У нашій схемі квітника яскраво-жовта жоржина (1) знаходиться в центрі клумби, поруч з нею - блакитний дельфініум гібридний (2) і монарда (3). Нижня частина клумби відведена дубровнику звичайного (4).

Щоб ця клумба виглядала доглянутою, необхідно регулярно видаляти зів'ялі квіти монарди і жоржини. Якщо після першого цвітіння у дельфініума видалити всі квітконоси, наприкінці літа він зацвіте ще раз.

Клумба у біло-зелених тонах: схема квітника з однорічників ↑

Якщо вам необхідно зробити темний кут саду більш світлим, чи дратують вас яскраві квіти, ви можете скористатися готовою схемою квітника з однорічників, яка виглядає дуже благородно і вишукано.

Клумба для тінистого саду

Зелено-біла клумба

На клубу висадили тільки три рослини: молюцеллу гладку (1), амарант хвостатий (2), левиний зів великий (3), але вони створили приголомшливий ефект.

Створюємо ілюзію з допомогою квітника ↑

Якщо на вашій ділянці є сухий струмок, на його берегах висаджують рослини. Вам, напевно, буде цікаво: як правильно розбити квітник навколо сухого струмка, щоб створити ілюзію прохолодної дзюркотливої води? Ось один з можливих варіантів.

Русло потічка заповнюємо крупною галькою круглої форми. Камені по центру офарблюємо в синій колір. Можна для прикраси використовувати скляні кульки синього кольору. Всі ці дизайнерські «хитрощі» разом з рослинами холодної кольорової гами створять відчуття динаміки і прохолоди.

квітник навколо сухого струмка

З блакитного струмочка...

Бамбук-листоколосник (1) додасть композиції відчуття об'єму. Якщо бамбука немає, можемо замінити його страусником. Гібриди ірису бородатого (2) знайдуть своє місце на березі струмка, поруч з ними добре буде відчувати себе лобелія (3) і живучка повзуча (4). Нижче по «течії», між валунами, розростуться пишні кущики дзвоника Посхарского (5) , гібриди обрієти (6) і брунера крупнолистая (7). Яскравої зелені додасть моховинки шилолистая (8). Всю композицію завершить живучка повзуча червона (9).

дачний дизайн квітниківдизайн клумб і квітниківквіти багаторічники на клумбу
  • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
  • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
  • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
  • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
  • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
  • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
  • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Коментарі користувачів
  1. Жанна (Додано: 30.10.2013 в 15:08)

    допоможіть мені будь ласка. у нас в селі є невелика ділянка 6 на 6 метрів, який треба заповнити квітами такими як : клематис(1 шт.), піони(3 кущика), нарциси(5шт), тюльпани(10шт), лілії(5шт), троянди(3шт), гладіолуси(15шт), жоржини низькорослі кулясті(3шт), хости(4шт), папороть(4шт), капуста цвітна(1шт), хризантеми(1шт). як їх правильно розсадити на ділянці квадратної форми? намалюйте мені будь ласка.

Додати коментар