З яких вічнозелених рослин можна створити живопліт в тіні


Доброго дня! Які вічнозелені рослини підійдуть для живоплоту в тіні (північна сторона південного паркану, тінь від паркану опівдні приблизно 5 метрів... сонце буває 1-2 години після 18)?

В описаних умовах створити красиву живопліт непросто. Більшість рослин вимогливі до освітлення, не всі добре переносять регулярну формування, так і морозні зими пережити не всім дано.

Основна проблема морозостійких вічнозелених рослин - відсутності снігового покриву при зимових висушують вітрах. Посадка в тіні навіть краще, ніж на сонці, тому що для них складним часом є період чергування відлиг та морозів. При перших весняних сонячних променях надземна частина цих рослин прокидається, а коріння все ще сплять (не функціонують, знаходяться в стані спокою), листям і пагонами не вистачає вологи і харчування, від цього вони засихають. В тінистому місці такої проблеми немає, особливо при наявності снігового покриву.

До морозостійким, тіньовитривалим, стійко переносить обрізку, а, отже, відповідним для створення живоплоту, відносяться:

Самшит вічнозелений (лат. вuxus sempervirens) або буксус, що відноситься до сімейства самшитових. Його паросткам не властиво згинання, вони прямі, що стирчать вгору. Листки дрібні, шкірясті, темно-зелені, короткочерешкові, густо покривають пагони, отруйні. Квітки непривабливі: зеленуваті, дрібні. Самшит практично не хворіє, шкідники його не шанують.

Квітки самшиту непривабливі (дрібні, зеленуваті)

Може рости на будь-яких грунтах, але на поживних повітропроникних з лужною реакцією (з внесенням вапна) розвивається краще. Бажано садити навесні, у разі необхідності - можна і восени, але за місяць до заморозків.

Огорожа з самшиту

Тис ягідний (лат. taxus baccata) або тис ягідний, що належить до родини тисових. Його здерев'янілі пагони покриваються відшаровується корою. Хвоя з коротким шипиком на кінці, розташовується спірально. Квітки роздільностатеві (чоловічі в суцвіттях, жіночі поодинокі), що утворюються в пазухах хвоїнок. Привабливі яскраво-червоні присемянники, що асоціюються з ягодами.

Тис ягідний з яскравими присемянниками, схожими на ягоди

Добре розвивається на поживних вологих вапнованих ґрунтах, хоча може рости і на заболочених і глинистих. Самий тіньовитривалий їх хвойних, вітро-, димо-, газостійкий. Росте повільно, але довгожитель. Переносить добре і стрижку, і навіть пересадку в дорослому вигляді.

Огорожа з тиса ягідного

Лавровишня лікарська (лат. laurocerasus officinalis), що відноситься до сімейства розоцвітих. Росте швидко. Листя шкірясті, насичено зелені, черешкові. Квітки дрібні, білі, в суцвіттях. Плоди - соковиті кістянки, їстівні. Насіння отруйні, містять синильну кислоту.

Лавровишня з суцвіттями з дрібних білих квіток

Лавровишня вимоглива до грунтової вологи, добре росте на вапнованих, заправлених перегноєм грунтах. Із свіжого листя, незважаючи на вміст у них амігдаліна (отруйної речовини), можна приготувати болезаспокійливий засіб.

Огорожа з лавровишні

Посадковий матеріал

Якщо хочеться створити живопліт відразу, то можна придбати дорослі рослини із закритою кореневою системою. Коштувати покупка буде чимало. Не факт, що всі рослини приживуться. Адже де і в яких умовах вони вирощувалися - невідомо.

Самшит з закритою кореневою системою (в діжках)

Набагато дешевше придбати одну рослину, посадити його на місці планованої огорожі, поспостерігати за ним. Навесні наступного року (або пізніше, залежно від розмірів і віку) провести живцювання. Вкорінені живці на початку осені висадити на постійне місце. Враховуючи, що ростуть вони повільно, живопліт з'явиться років через 5.

Тонкощі живцювання

Кращий час для живцювання - пізня весна. Відносно легко вкорінюються напіводеревіли (не повністю коричневі) пагони. Їх бажано відірвати (не зрізати) з п'ятою (шматочком кори). Всі нижні листя слід видалити, залишивши лише кілька листків на верхівці. Підготовлені живці на кілька годин потрібно поставити в розчин стимулятора коренеутворення.

Живцювання самшиту

Місце для посадки живців підготувати в півтіні, грунт перекопати, розбити грудки, пролити розчином протигрибкового препарату, наприклад, фитоспорином. Живцями для вкорінення потрібно підвищена вологість, тобто їм потрібно створити імпровізовану тепличку (встановити дуги і накрити плівкою, встановити скляні банки тощо). Оптимальна температура для вкорінення 25-28 °С.

Укорінювати живці можна і в окремій ємності, накривши плівкою

Підготовлені живці можна вдавлювати в грунт. Треба викопати ямку, розташувати держак, присипати грунтом, обжати її навколо черешка. Орієнтовно через 1,5 місяці, за умови підтримання високої вологості, на черешках повинні утворитися коріння. На початку осені молоді рослини можна пересадити на постійне місце. Вони встигнуть прижитися і успішно перезимують, вкриті сніговою ковдрою. В іншому разі їх слід укрити, приміром, опалим листям зі здорових дерев.

Вкорінених живців самшиту

Сподіваємося, що змогли відповісти на поставлене питання, і рано чи пізно на вашому тінистому ділянці з'явиться жива огорожа.

 • Из каких вечнозеленых растений можно создать живую изгородь в тени

  Доброго дня! Які вічнозелені рослини підійдуть для живоплоту в тіні (північна сторона південного паркану, тінь від паркану опівдні приблизно 5 метрів... ... Далі

  Переглядів: 505 Коментарів: 0
 • Катран — заменитель хрена, но менее агрессивный и декоративный

  Сусідка по дачі розповідала, що у кого-то бачила рослина з великими блакитними листям і численними білими квітками. Господиня ділянки не знала, як ... Далі

  Переглядів: 336 Коментарів: 0
 • Какую траву можно посеять в августе для создания дачного газона

  Доброго дня! Чи є така трава для дачного газону, яку можна посадити не на початку осені, а в будь-який час, наприклад зараз, в ... Далі

  Переглядів: 1 393 Коментарів: 0
 • Земляничная малина для создания низкорослой длительно цветущей плодоносящей изгороди

  Між нашим та сусідським ділянкою немає паркану, таке положення всіх влаштовує, але їх кішки регулярно забігають до нас, копають і гадять. Хотілося ... Далі

  Переглядів: 988 Коментарів: 0
 • Зачем ежегодно выкапывать тюльпаны и гиацинты

  Практично у всій літературі з квітникарства рекомендують викопувати цибулини тюльпанів і гіацинтів щорічно. Навіщо це робити, якщо вони чудово цвітуть і без ... Далі

  Переглядів: 1 147 Коментарів: 0
 • Какую ель выбрать для небольшого участка

  Мені дуже подобаються їли, але вони виростають дуже високими. На невеликій ділянці величезні хвойні рослини виглядають незграбно. Є сорти ялин, які ... Далі

  Переглядів: 1 108 Коментарів: 0
 • Какими декоративными травами украсить газон

  На фото в журналах з ландшафтного дизайну зустрічаються газони з малюнком і декоративні трави, висаджені острівцями або в обрамленні його. Як створити ... Далі

  Переглядів: 1 830 Коментарів: 0
 • Из каких вечнозеленых растений можно создать живую изгородь в тени
 • Катран — заменитель хрена, но менее агрессивный и декоративный
 • Какую траву можно посеять в августе для создания дачного газона
 • Земляничная малина для создания низкорослой длительно цветущей плодоносящей изгороди
 • Зачем ежегодно выкапывать тюльпаны и гиацинты
 • Какую ель выбрать для небольшого участка
 • Какими декоративными травами украсить газон
Додати коментар