Як підготувати гортензію до зими і забезпечити пишне цвітіння влітку


Існує думка, що гортензія - примхлива рослина, потребує ґрунтовного укриття на зиму для збереження квіткових нирок. Це вірно лише частково, тому що відноситься тільки до крупнолістной різновиди. Інші види (деревоподібна і волотиста) чудово зимують без укриття в середній смузі Росії. Якщо ви не знаєте, до якого виду належить, зростаюча на вашій ділянці гортензія, чому вона не цвіте або недостатньо пишно цвіте, як підготувати її до зими, то в цій статті, можливо, знайдете відповіді.

Зміст

Оптимальне місце посадки і підкислення грунту ↑

Всі види гортензії чудово ростуть і квітнуть на злегка притінених ділянках, захищених від протягів. Грунт повинна бути підкисленою. Для цього рудий верховий торф або ялиновий (сосновий) опад потрібно змішати з листовим перегноєм. При висадці саджанців такою сумішшю наповнюють посадкову яму. Якщо кущі вже ростуть, то верхній шар ґрунту потрібно замінити зазначеної сумішшю або замульчувати нею пристовбурне коло. Протягом всього сезону гортензиям потрібні рясні, регулярні поливи.

Відео-урок про осінньої обрізки деревовидної і волотисте гортензій ↑

Навесні, при сухій погоді, всю підмерзлу частину потрібно зрізати до живої тканини. В цей же час слід видалити всі тонкі, перехрещуються і загущають пагони. Після особливо суворої зими обрізка деревоподібної гортензії може вийти занадто короткою, це навіть на користь рослині, тому омолодження завжди сприяє більш пишного цвітіння кущів.

Як підготувати гортензію до зими ↑

Підготовка деревоподібної гортензії до зимівлі ↑

Гортензія деревоподібна відрізняється щитковидными суцвіттями білого кольору, які з часом набувають зеленуватий відтінок

Гортензії деревоподібної характерні білі суцвіття щитковидні, які з часом набувають зеленуватий відтінок. Старі сорти цієї різновиди абсолютно некапризны, укриття на зиму їм не потрібно. Але нещодавно виведені крупноквіткові сорти, особливо, доставлені з розплідників теплих регіонів, вимагають незначного підгортання. Цвітуть вони на пагонах поточного року. Якщо в період морозів відбудеться підмерзання верхній частині пагонів, то на цвітінні це практично не позначиться.

У літературі зустрічаються поради, що обрізати відцвілі суцвіття на зиму не треба, що зробити це краще навесні, так краще зберігаються нижні бруньки. Це вірно, але під вагою снігу, що накопичується на суцвіттях, пагони можуть зламатися. Тому пізньої осені розумніше видаляти відцвілі суцвіття і неодревесневшие частини пагонів, які однозначно не перезимують. Опале листя потрібно зібрати і спалити.

Дбаємо про волотисте гортензії ↑

Гортензія волотиста відрізняється пірамідальними суцвіттями і буро-червоними пагонами

Гортензія волотиста більш висока в порівнянні зі своєю деревоподібної родичкою. Листя її більш темні, а молоді пагони мають бордово-бурий відтінок. Суцвіття її пірамідальні, щільні. Спочатку вони зеленуваті, потім - білі, а до кінця сезону стають брудно-рожевими. Цвіте вона також на пагонах поточного року. Зимує без укриття. Для повної гарантії збереження кореневої системи кущі бажано окучитить садовою землею. Обрізка її проводиться за аналогією з деревоподібної.

Як укрити крупнолисту гортензію ↑

Крупнолистная гортензія, вимагає надійного укриття на зиу

Друга назва гортензії крупнолістной - макрофилла. Ось ця неженка і вередник. Без надійного укриття на зиму рожевих або блакитних суцвіть не побачити. Цвіте вона на пагонах минулого року. Під час цвітіння очей неможливо відірвати, настільки вона хороша, тому квітникарі прикладають максимум зусиль, щоб зберегти квіткові бруньки.

Способи укриття гортензій на зиму ↑

Перший варіант укриття ↑

Пагони крупнолістной гортензії пригнуты до землі, закріплені, вкриті лапником і плівкою

До укриття бажано видалити тонкі і перехресні пагони, зібрати всі залишилися на рослині і опале листя. Кущ потрібно розділити, враховуючи напрямок росту пагонів, по частинах зв'язати, пригнути до землі і закріпити. Пагони, як правило, гнучкі, поломів не відбувається. Накрити лутрасілом, агроспаном або будь-яким іншим нетканим матеріалом. Зверху присипати пристойним шаром сухого листя зі здорових дерев, покласти плівку або що-небудь запобігає намоканню (мішок цукру, наприклад). І в завершенні накинути шматок старого палацу. Може скластися враження, що під таким укриттям кущі сопреют, нічого подібного.

Другий варіант укриття ↑

Надійне укриття куща крупнолістной гортензії

В основу підготовленого куща (без листя і суцвіть) і зону розташування коренів потрібно насипати кілька відер садової землі. Поставити навколо рослини низькі дерев'яні ящики. Укласти на них пагони гортензії і закріпити їх, використовуючи щілини підставок. Прикрити кількома шарами агроспана або аналогічного матеріалу, а зверху закрити плівкою.

Поспішати з розкриттям не можна, інакше всі докладені зусилля виявляться марними. Гортензії крупнолістной можуть сильно нашкодити поворотні заморозки. Точний час розкриття вказати складно, воно залежить від регіону вирощування, наприклад, у Підмосков'ї воно припадає на початок травня. Буває, що після зняття укриття на пагонах помітна цвіль, це не проблема. Вона елементарно змивається водою або слабким розчином марганцівки.

Укриття молодих гортензій будь-яких видів ↑

Молода гортензія засипана сухим листям. Згодом цю конструкцію потрібно вкрити плівкою

Перша зимівля молодий гортензії будь-якого виду на новому місці - найскладніший період. Укриття обов'язково. Восени саджанець слід обрізати, залишивши близько 8 див. Все листя видалити. Кущик засипати сухим опадом або торфом на всю висоту, укласти кілька ялинових гілок, а зверху закрити плівкою, закріпивши її камінням. Можна вчинити інакше: поставити огорожу навколо рослини, наприклад, металеву сітку. Все утворилося простір заповнити сухим листям, зверху натягнути плівку.

Квітучі гортензії прекрасні. Щоб споглядати цю красу, потрібно знати їх вид і правильно організувати зимівлю.

  • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
  • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
  • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
  • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
  • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
  • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
  • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Коментарі користувачів
  1. світлана (Додано: 30.07.2014 у 16:51)

    Де можна взяти, купити живці гортензії крупнолистой макрофилы?

Додати коментар