Як вибрати ланцюгову пилу: кращі варіанти для дому та дачі


Як вибрати ланцюгову пилуЛанцюгова електропила - це пила, в якій ланцюг є робочою частиною інструменту. Вона з'єднана в кільце і переміщується уздовж напрямної шини. Пристрій електропили майже таке ж, як у її найближчого родича, бензопили. Обидва інструменти мають схожий пристрій і принцип роботи. Основна відмінність між ними - це двигун. Є різні нюанси, пов'язані з його роботою. Також електропила має тільки один бачок - масляний.

Зважаючи на те, що електродвигуни більш легкі в управлінні, у більшості електропил відсутня зчеплення. Хоча останнім часом у виробників електроінструментів з'явилася тенденція оснащувати нові моделі своїх інструментів відцентровим зчепленням або схожими, але більш простими рішеннями. Вносячи такі конструктивні зміни, виробники хочуть зробити інструмент більш безпечним і уникнути виходу з ладу електродвигуна і редуктора пили під час заклинювання. Ротор двигуна електропили важкий і має велику інерцію, що при різкому виключенні призводить до того, що ланцюг може продовжувати обертатися. Завдяки зчепленню, ланцюг швидко від'єднується від двигуна, що робить роботу більш безпечною.

Зміст

Відео-гід: як вибрати електропилу за розташуванням двигуна ↑

Пристрій електропили ↑

Електродвигун найчастіше розміщують у двох положеннях - уздовж або поперек інструменту. Якщо двигун розташований уздовж, електропили більш вузькі, якщо впоперек - більш широкі. Поперечне розташування вважається традиційним, в такій конструкції відпадає потреба у важкому і досить складному редукторі.

Всі електричні ланцюгові пилки можна розділити на два види, залежно від ріжучої частини. Це ланцюгові та дискові пилки. Ланцюгові електропили електричні використовуються для недовгої роботи. У порівнянні з бензопилою, електропила слабкіше, але через низького шуму під час роботи і відсутності шкідливих вихлопних газів, її можна використовувати в закритих приміщеннях.

Дискова пила по дереву - родичка стаціонарних пил, які використовуються на підприємствах для роботи з деревом.

На відміну від бензопили, вага та вартість електропили, за відгуками користувачів, мало залежать від потужності інструменту. У зв'язку з цим постає закономірне питання: «Навіщо тоді різним фірмам випускати електропили з маленькою потужністю двигуна?» Потужна пила в господарстві - це звичайно добре, але часто буває, що електрична проводка на дачі або в селі не підходить для великої напруги. Навіть слабка універсальна електропила може легко вибити «пробки» в будинку, а потужна може стати причиною виходу проведення з ладу.

Що краще купити для дачі: ланцюгову пилу або з бензиновим двигуном ↑

Існує обмежена кількість сфер діяльності, в яких буде раціональним застосування ланцюгової електропили. Це обробка і переробка деревини, будівельні та теслярські роботи, садові роботи.

Побутові або любительські моделі електропил найчастіше використовують під час садово-дачних або різних теслярських робіт. Для переробки лісових матеріалів і в будівництві частіше застосовуються професійні ланцюгові електропилки. Правда, режими експлуатації можуть сильно відрізнятися. Наприклад, будівельники можуть використовувати електропилку протягом усього дня, але з перервами в роботі. Переробка лісу пред'являє до электропилам більш серйозні вимоги, оскільки завод працює зазвичай у режимі конвеєра - тут інструмент може часто використовуватись добу безперервно майже без перерви.

Ланцюгова електропила SADKO ECS 2400

Ланцюгова електропила SADKO ECS 2400 з подовжнім розташуванням двигуна

Правильний вибір електропили - це досить важкий і трудомісткий процес. Покупці можуть віддати свою перевагу електричній пилі перед бензо в наступних випадках:

 • якщо дозволяє довжина проводу і проводка в змозі витримати напругу;
 • у місцях, де відсутні великі обсяги робіт;
 • у разі, якщо роботи проходять в тісних місцях або замкнутих просторах, таких як приміщення, підприємство тощо;
 • електропила значно тихіше працює, ніж її бензиновий «родич»;
 • вибрати електропилу може покупець, який не бажає забруднювати навколишнє середовище.

Рекомендації по експлуатації інструменту ↑

Є кілька простих і легко здійсненних порад, які допоможуть уникнути передчасного виходу з ладу цього не такого вже дешевого інструменту:

Вже стало звичним, що для заготівлі дров на зиму використовуються ланцюгові пилки. Якщо щодо пив, що працюють на бензині, це вірно, то використання електропили в таких роботах вимагає знання деяких нюансів.

Електропила робить близько 5 000 оборотів в хвилину, що приблизно на 3-4 тисячі обертів менше ніж у бензопил. Тому, використання електропили в різних роботах, типу заготівлі деревини вимагає значно більше часу, ніж при використанні бензопил.

Інтенсивна експлуатація значно знижує ресурс електроінструменту. Виходячи з цього, електропилу буде раціональніше використовувати для невеликих, «косметичних робіт», а заготівлю деревини виробляти з допомогою ланцюгових пив працюють на бензині. Якщо ж, діватися нікуди і потрібно терміново починати заготівлю дров, пила по дереву повинна експлуатуватися в щадному режимі.

Потужна електропила Bosch AKE 40-19 S

Потужна електропила Bosch AKE 40-19 S відрізняється високою функціональністю і низьким рівнем шуму

Чому електропили по дереву виходять з ладу ↑

Фахівці майстерень, які займаються ремонтом інструментів, кажуть, що найбільш часто електричні пилки приносять до них навесні. Це відбувається з-за того, що в обмотках двигуна електроінструменту за зиму накопичується конденсат, який при включенні викликає коротке замикання. Уникнути цього можна, якщо потримати електропилу після зими перед початком роботи в теплому приміщенні хоча б 24 години.

В наших електричних мережах в святкові, а іноді і в звичайні дні може значно падати напруга. Якщо ви працюєте електропилкою, недолік напруги в мережі, призводить до того, що двигун не може розвинути свою номінальну потужність. З-за цього він швидко перегріється і, якщо ланцюгової пилки немає захисту від перегріву, від інтенсивного виділення тепла може замкнути якір або розплавитися ізоляція - в результаті, ціна ремонту електроінструменту може зрівнятися за ціною з новою пилкою. Тому треба завжди контролювати стабільність струму. Особливо уважно до цього поставитися, якщо роботи проводяться електропили з маленькою потужністю. Слід також пам'ятати, що практично всі електропили не можуть постійно працювати і тому, потрібно періодично давати інструменту відпочити.

В кінці кожного робочого дня необхідно правити і якщо є необхідність, підточувати ланцюг електропилки. Навіщо це потрібно робити так часто? Приміром, бензопила може працювати на холостому ходу, а її ланцюг в цей час може не обертатися. Якщо ви працюєте бензопилою з тупим ланцюгом, зчеплення бере на себе навантаження і береже бензиновий двигун від небезпечного впливу. У электропиле ж редуктор пов'язаний разом з якорем електродвигуна. Тому при роботі електропилкою з тупим ланцюгом сильно зростає шкідливий вплив на двигун, що скорочує ресурс його роботи і може привести до ранньої поломки. До того ж, електропилкою з ретельно заточеною ланцюгом приємно працювати, так як відпадає необхідність докладати значних зусиль до інструменту - ланцюгова пила розпилює матеріал практично самостійно.

У чому перевага універсальних моделей ↑

Хорошим придбанням може стати універсальна електропила, якої можна досить швидко розрізати ламінат, гіпсокартон, дерево, дошки, керамічну плитку, камінь, цегла і будь-сталь, товщина якої не перевищує 12 міліметрів. Купивши універсальну пилку, ви позбавите себе від необхідності купувати такі інструменти, як пилку прострільну шифер або плитку, дискову пилу, ножівку для слюсарних робіт або стрічкову пилку.

Електропила GARDENA CST 3518

Електропила GARDENA CST 3518 з оптимізованою ваговій балансуванням для більш комфортної роботи

Універсальної пилкою легко працювати навіть однією рукою і розрізати матеріал різними вигнутими або прямими лініями.

Підводячи підсумок, можна сказати, що користувачі, які використовують ланцюгові електропили, часто залишають хороші відгуки про цей вид інструментів. Вибрати кращі електропили, які стануть потрібним інструментом в будинку, в саду або на будівництві, нескладно. Виробники електроінструмент, всіляко намагаються, щоб їхні вироби мали якомога більше функцій і були безпечні в роботі. Електропила ефективно може застосовуватися для догляду за деревами, під час теслярських робіт і для заготівлі дров на зиму. Ланцюгові електропили дозволяють дуже швидко розпиляти товсту деревину або метал, а відсутність вихлопних газів роблять цей вид інструменту набагато більш екологічним, в порівнянні з ланцюговими пилами, що працюють на бензині.

керамічна плитка в ландшафтному дизайнізаточка ланцюгів бензопил
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему

  Біотуалет для дачі, безсумнівно, вирішує ряд важливих проблем. Існує кілька варіантів, що відрізняються за типом переробки відходів життєдіяльності. Кожен з них має ряд ... Далі

  Переглядів: 4 229 Коментарів: 0
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых

  Садовий ділянка - це чудове місце відпочинку. Краса природи, свіже повітря, спокій, тиша заряджають нас енергією, дають сили на майбутній робочий тиждень. ... Далі

  Переглядів: 4 656 Коментарів: 0
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок

  Будь-які життєві плани може порушити елементарне відключення електроенергії. На жаль, без яскравого освітлення, телебачення, постійно працюючого холодильника, вірної помічниці - пральної машинки ... Далі

  Переглядів: 2 879 Коментарів: 0
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода

  Водяні насоси для поливу городу відіграють значну роль в організації роботи автоматичних і напівавтоматичних систем зрошування грунту. Рідина при цьому може подаватися ... Далі

  Переглядів: 4 641 Коментарів: 0
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате

  Дачні клопоти починаються з ранньої весни, хоча стабільної погоди доводиться чекати ще місяць-другий, і закінчуються пізньої осені. І як буває прикро, коли ... Далі

  Переглядів: 3 759 Коментарів: 0
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками

  Зовнішній вигляд автомобіля може сказати багато чого про його господаря, тому кожен автовласник ретельно стежить за чистотою свого транспортного засобу. На жаль, складно ... Далі

  Переглядів: 8 894 Коментарів: 1
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя

  Незважаючи на заяви вчених про глобальне потепління, снігу в наших широтах взимку менше не стає. І якщо для дітвори та дорослих - ... Далі

  Переглядів: 17 344 Коментарів: 0
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя
Додати коментар