Які квіти і декоративні рослини посадити на дачі: проектуємо квітники


цветыЛандшафтні дизайнери вважають квіти ідеальним інструментом, за допомогою якого можна перетворити сад. Квіти створюють неповторну чарівність, коли вони об'єднані в квітники. Вибір кольорів, з яких ви бажаєте створити квітник, залежить від багатьох факторів.

Зміст

Якщо ви зайнята людина і не належите до фанатів квіткового царства, навряд чи вам варто вибирати складні композиції. Не менш важливим є питання: які квіти посадити на дачі, щоб догляд за ними був зведений до мінімуму, а ефект отримано максимальний?

Які квіти посадити в саду і біля будинку ↑

Прикрасити дачу невеликий красивою клумбою, миксбордером або рабаткой зовсім нескладно. Тільки треба пам'ятати про те, що квітник по своєму стилю повинен бути пов'язаний з ландшафтним стилем ділянки та архітектурою будинку.

цветы

Дуже важливо, щоб квіти не були безладно розкидані по всьому саду, а створювали яскраві акценти в потрібних місцях. Досить квітниками підкреслити головні елементи ділянки: вхід в будинок, повороти доріжки, куточок для відпочинку, і ви побачите, як вони об'єднають всі елементи ландшафтного дизайну в цілісну картину.

цветы

Як правильно скласти і оформити квітник ↑

Вміння правильно створити квітник, красиво оформити квіти в єдину композицію приходить з часом.

 • Вибираємо солістів

Планування квітника починається з вибору найкрасивіших рослин, які стануть солістами. Їх має бути не більше трьох. Позначаємо місце їх висаджування - кожен окремо або групами. Якщо роль соліста відведена дельфиниуму, то і решта багаторічники можуть бути досить високими, головне - щоб вони не закривали його.

цветы

 • Рослини з декоративним листям

Добре доповнити квітник півоніями, хостами, камнеломками, дзвіночками, тюльпанами, нарцисами. Привабливість клумби створюють не тільки квітучі рослини, але і рослини з декоративним листям, особливо в проміжках між цвітінням.

квіти

дельфініум

квіти

хоста

 • Квіткові «касти»

Рослини в квітнику завжди конкурують за світло, вологу та поживні речовини, що знаходяться в грунті. Тому плануючи квітник, маємо поруч рослини з однаковими потребами, інакше більш сильні рослини «задавлять» більш слабкі.

 • Ефект безперервного цвітіння

Досить часто можна зустріти в наших квітниках лілію, піретрум, синеголовник, астильбу, очиток. На клумбі їх розташовують так, щоб що зацвітають рослини закривали собою в'яне. Якщо частина клумби знаходиться в тіні, на виручку прийде астильба і хости. Таке розташування рослин створить враження безперервного цвітіння.

цветы

 • Гра відтінків і нюансів одного кольору

Яскраві, барвисті клумби дуже красиві, але не менш чарівна гра відтінків і нюансів одного кольору. Чим м'якше колірні переходи, тим більше привертає увагу форма квітки. Дуже популярним вважається комбінація рожевих відтінків: флокс, рудбекія, многоколосник.

квіти

агростемма

квіти

креопсис

 • Клумби-хамелеони

Цікаво виглядають клумби-хамелеони. Висадивши упереміш креопсис і агростемму, першої зацвіте агростемма, офарбивши всю клумбу в рожевий колір, а в серпні протягом тижня ваша клумба стане «золотою» - зацвіте креопсис.

Розбиваючи квітник, не варто захоплюватися великою кількістю сортів рослин. Уміло підібравши рослини по забарвленню і термінами цвітіння, можна добитися кращого ефекту навіть при невеликих витратах.

Міксбордер: які квіти посадити на змішаній клумбі ↑

Головна вимога, яку пред'являють до миксбордеру, втім, як і до будь-якого квітника, - безперервне цвітіння. Природно, що без цибулинних рослин і однорічників досягти такого результату неможливо. Першими в міксбордері прокидаються проліски і крокуси.

квіти

крокус

квіти

гіацинти

За ними на сцену виходять мишачий гіацинт, проліски, тюльпани і нарциси. Своє місце в міксбордері знайдуть примули і анемони. Далі естафета переходить до флоксу шіловідного, очиткам і живучке. У липні набирають чинності однорічники: чорнобривці, сальвія, бальзаміни.

квіти

флокс шилоподібний

цветы

Якщо є необхідність, можна доповнити миксбордер контейнерними рослинами: бегонією, вербеною, петунією.

В міксбордері допускається висаджувати крім квітів невисокі чагарники: троянди, вейгеллу, чубушник. Більш великі - хвойники і самшит, створять декоративний фон квітучим і пестролистым рослинам.

Вибираємо квіти і декоративні рослини для посадки в рабатці ↑

Рабатка являє квіткову смужку, яку, як правило, розміщують по краях газону, вздовж доріжки, будинку або огорожі. Її можна порівняти з вінком з квітів або веселкою. Рабатка додає яскравих барв всьому ландшафту ділянки, оживляючи його, робить більш святковим і веселим.

цветы

Створюючи рабатку, варто пам'ятати про пропорції: співвідношення довжини рабатки має відповідати 1:3. Довжина рабатки може бути досить великою. Але для дачі довше 3 - 5метров її робити не варто.

цветы

Рабатку можна зробити односторонньої і двосторонньої. Односторонні рабатки прилягають до паркану або до доріжці. Двосторонніми можна прикрасити газон, розділити ділянку на окремі зони.

Рабатки створюють з однорічних і багаторічних рослин.

Вибираючи однорічні рослини, свій вибір краще зупинити на чорнобривцях, айстрах, агератуме, креопсисе, годеции.

квіти

чорнобривці

квіти

айстри

Багаторічники вибирають з красивим листям. Високі - висаджую на задньому плані, якщо створюють односторонню рабатку, або посередині, якщо запланована двостороння. Як правило, багаторічники становлять основу композиції, яка потім доповнюється однорічниками. До таких багаторічників можна віднести іриси, рудбекії, лілії, хризантеми, сентябринки, люпин, дельфініуми, папороті, хости.

квіти

іриси

квіти

примули

Низькі та килимові багаторічники можна висаджувати у зовнішніх сторін рабатки: живучку, флокс шилоподібний, очитки, примули, братки і молодила.

квіти

братки

Ранньою весною рабатку прикрасять крокуси, гіацинти, низькорослі тюльпани, нарциси. Після того, як вони відцвітуть, їх місце займуть однорічники.

цветы

Створюючи рабатку, необхідно враховувати не тільки строки цвітіння і місця розташування рабатки (сонячне місце, тінь, півтінь), але кольорову гаму рослин. Тому, перш ніж купувати і висаджувати рослини, щоб уникнути помилок, краще спочатку зробити проект рабатки на папері, враховуючи при цьому всі правила колористики і розміри рослин.

Якщо в композиції буде переважати гарячий колір - жовтий, помаранчевих, червоний, рабатка буде виглядати занадто яскравим і зухвалим. Холодні тони - синій і фіолетовий, зроблять її досить похмурою і похмурою.

цветы

Тому не варто захоплюватися крайнощами, краще використовувати або контрастну колірну палітру, або поєднуються відтінки. У будь-якому разі, всі рослини в рабатці повинні створювати відчуття гармонії.

декоративний ставок на дачі - фотобагаторічні садові низькорослі квітияк оформити квітник на дачі - фото
 • Как обустроить небольшой городской дворик

  Нерідко в межах мегаполісу можна побачити приватні будинки, які розмістилися на крихітних ділянках землі. Приватний будинок в місті - це дуже престижно. ... Далі

  Переглядів: 2 655 Коментарів: 1
 • Кованые ограды – изящество и прочность

  Коли розмова заходить про художньої куванні, уява малює витончені мережива старовинних мурів. Старина, старовиною, а ковані огорожі знову в моді. Та й ... Далі

  Переглядів: 1 727 Коментарів: 0
 • Красивые грядки на даче радуют глаз и поднимают настроение

  Багато садівників і дачників найчастіше не володіють достатньою кількістю часу, тому не приділяють особливу увагу питанню формування гряд на своїй ділянці. ... Далі

  Переглядів: 3 356 Коментарів: 0
 • Как просто и эффективно избавиться от ос и пчел

  «Ах, літо червоне, любив би я тебе...» Насолоджуватися сонячними променями під ласкавим вітерцем великому поетові заважали мухи і комарі. Нинішнім дачникам весь ... Далі

  Переглядів: 8 316 Коментарів: 1
 • Как украсить сад своими руками – выбор стиля и реализация идеи

  Природна краса, безперечно, є основою для саду, але її пишність можна підкреслити, доповнивши ділянку цікавими аксесуарами і прикрасами. Важливу роль в дизайні ... Далі

  Переглядів: 9 739 Коментарів: 0
 • Декоративный колодец – оригинальное и эффектное украшение участка

  Напевно, наші предки, потрапивши в сучасний світ, здивувалися б, наскільки легше стало життя людини. Прямо в будинок надходить холодна і гаряча вода, ... Далі

  Переглядів: 10 048 Коментарів: 0
 • Корчевка пней на дачном участке: доступные способы и их тонкости

  Рано чи пізно кожен дачник стикається з необхідністю видалення пнів, які виникають після спилювання старих та хворих дерев. Щоб виконати цю задачу ... Далі

  Переглядів: 8 908 Коментарів: 0
 • Как обустроить небольшой городской дворик
 • Кованые ограды – изящество и прочность
 • Красивые грядки на даче радуют глаз и поднимают настроение
 • Как просто и эффективно избавиться от ос и пчел
 • Как украсить сад своими руками – выбор стиля и реализация идеи
 • Декоративный колодец – оригинальное и эффектное украшение участка
 • Корчевка пней на дачном участке: доступные способы и их тонкости
Коментарі користувачів
 1. Melena (Додано: 27.06.2012 о 07:26)

  Те, що треба для мене - максимальний ефект при мінімальному догляді за квітами. Адже приїжджати на дачну ділянку виходить тільки по вихідним, а більш вибагливі квіти поливати доведеться, напевно, більш часто, та й інший догляд за ними необхідний. А ще хочеться, щоб квіти цвіли весь час: одні відцвітають, їм на зміну приходить цвітіння інших.

 2. agkmel (Додано: 09.08.2012 15:02)

  А мої турботи про кольорах починаються з січневих походів по магазинах, потім посів та вирощування розсади. Пікіровка її, підживлення, підсвічування-наближаю весну. Звичайно, першими зацвітають крокуси самих різних забарвлень, тюльпани, нарцисы - буйство фарб. Потім примули радують своєю різноманітністю і дуже рано зацвітає бадан. Всю зиму він простояв з зеленим листям і ось розпустив кисті рожевих квітів. А вздовж доріжок по.сажен птицемлечник, а після нього зацвіте мильнянка, алісум і чорнобривці

 3. Ольга (Додано: 19.03.2013 в 08:50)

  Красиво,є цікаві ідеї

 4. Інна (Додано: 10.06.2014 в 20:10)

  Ми в минулому році купили дачу, так що, це питання для мене актуальне. Не збираємося з неї ферму робити, хай це буде місце для відпочинку. Я в цьому питанні новачок, але, мені дуже подобаються крокуси. Напевно, вони дуже ефектно будуть виглядати, якщо посадити їх у кілька рядів, а між ними розмістити квіти яких-небудь контрастних кольорів. Коротше, з цим можна трохи поекспериментувати.

Додати коментар