Як розбити клумби і квітники на ділянці своїми руками


клумби і квітники своїми рукамиКожному садівникові, який має власну ділянку, хочеться, щоб він не тільки давав урожай, але і виглядав красиво. Квіти - одне з головних прикрас саду.

Зміст

Вміння красиво оформити клумби і квітники своїми руками стане в нагоді всім, хто хоче прикрасити невеликий газон під вікном або зробити вигляд з вікна більш приємним. Ви не володієте навичками ландшафтного дизайну? Навіть дилетант зможе зробити красиву клумбу, якщо у нього буде на те бажання.

З чого почати оформлення клумби ↑

Багато людей засаджують свій сад усім, що їм сподобається. При цьому вони не мають чіткого плану або хоча б ескізів дизайнера. Структура у багатьох садів відсутня лише тому, що розпочаті вони не з чіткого плану, а з вподобаних рослин. Потім ці рослини розростаються, часто заважають один одному, не поєднуються за кольором. Хотілося б зробити доріжку або газон на цьому місці. Але як шкода видаляти рослини! Адже ви стільки за ними доглядали!

Найбільш грамотним рішенням буде почати оформлення клумби з чіткого плану. Якщо ви створюєте квітники і клумби своїми руками, краще витратити трохи часу на самому початку шляху, ніж потім мати труднощі з доглядом за квітами. Задайте собі кілька питань. Які квіти вам подобаються? Яку кольорову гаму ви хотіли б бачити на своїй ділянці.

Клумби і квітники

Види клумб і квітників ↑

 • Регулярна клумба

Має строгий геометричний візерунок, рослини легко розрізняються, використовуються прості симетричні форми, немає хитросплетіння абстрактних фігур. Основна відмінна риса регулярної клумби - всі рослини цвітуть одночасно. Між посадками зберігаються чіткі межі, що підкреслює відсутність слідів природності в регулярних клумбах.

 • Нерегулярні клумби

Включають в себе невеликі групи морозостійких багаторічних рослин у трав'янистому бордюрі. Така клумба виглядає більш природно, ніж регулярна. Зони посадок різних рослин часто перекриваються. Клумба або квітник оформляються так, що зони, на яких посаджені різні рослини, переходять одна в іншу. При цьому клумбу оформляють так, щоб за цвітінням одного рослини відразу ж слід було інше.

 • Килимові клумби

Килимові клумби - це спосіб висаджування низькорослих рослин, у яких різнокольорове листя. Дизайнери з допомогою цих кольорів створюють складні візерунки. Догляд за такою клумбою досить трудомісткий.

 • Моноцветники

Весь бордюр або вся клумба засаджуються квітами одного виду.

трикутна клумба

Створення клумб і квітників своїми руками: поради профі ↑

Чим відрізняється квітник від клумби? Та нічим! Крім форми. Клумба - це той самий квітник, але форма його симетрична і правильна, зазвичай, кругла квадратна або овальна.

Круглу клумбу можна накреслити за допомогою шнура. Його довжина повинна дорівнювати радіусу клумби і двох кілочків. Коли нанесете контури клумби, перекопайте грунт в ній. Краю клумби потрібно підняти вище рівня квітника на 15 см, а до центру збільшити висоту до 25-30 див. Щоб влаштувати височина, потрібно брати землю з інших місць. Наприклад, з тих, де планується прокласти доріжки.

Щоб клумба зберегла форму, її потрібно оздоблювати спеціальними огорожами, парканчиками або обкладати великими каменями, дерном, цеглою. Можна також спорудити дужки з дроту. А якщо обсадити клумбу бордюром з низькорослих рослин, вона буде виглядати дуже оригінально. Клумба, обсыпанная дрібною галькою, виглядає акуратно і красиво.

Є ще один спосіб непомітного огорожі для клумб. Купіть в магазині будматеріалів чорну пластикову трубу, 6 см в діаметрі. По периметру клумби викопується канавку глибиною близько 10 див. В неї потрібно вкласти трубу, згинаючи, де треба і фіксуючи забитими кілочками або роблячи складову - це залежить від того, якої форми ваша клумба. Труба засипається землею. Вона стримує траву з газону, не дає їй потрапити на клумбу. Над самою трубою бур'яни і трава теж не ростуть, оскільки там шар землі 2-3 см, він постійно гарячий і сухий. А чорна труба зовсім непомітна. Навіть якщо залишити її трохи виступає над поверхнею землі, вигляд буде цілком природний.

клумби і квітники фото

клумба з покришок своїми рукамибордюр для клумби своїми рукамияк прикрасити сад своїми руками
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Коментарі користувачів
 1. лена (Додано: 18.04.2013 в 15:40)

  Ах, як гарно!!!

Додати коментар