Корчування пнів на дачній ділянці: доступні способи і їх тонкощі


способи корчуванняРано чи пізно кожен дачник стикається з необхідністю видалення пнів, які виникають після спилювання старих та хворих дерев. Щоб виконати цю задачу без зайвих фізичних, емоційних і грошових витрат необхідно правильно вибрати спосіб, а також інструмент для корчування. Ви будете здивовані, але за допомогою нехитрих прийомів корчевку пнів можна проводити навіть поодинці.

Зміст

Відео-демонстрація видалення пня методом дроблення ↑

Особливості механізованого видалення пнів ↑

Для такої роботи залучається стороння організація або частий виконавець, в розпорядженні яких є цілий арсенал спеціальних інструментів, починаючи від будівельної техніки і закінчуючи ручної бензопилою.

На великих відкритих ділянках швидко видалити пеньки можна за допомогою трактора. При цьому кожен пень необхідно підготувати до корчування та забезпечити до нього вільний доступ. Цей спосіб оцінять по достоїнству бажають позбутися старого саду одним махом.

корчування

Швидко позбутися від пня допоможе трактор

Варто зазначити, що використання важкої техніки має суттєві недоліки.

 • На облаштованих ділянках використання трактора може істотно позначитися на стані всіх ландшафтних об'єктів, наприклад доріжок, газону, системи зрошення тощо
 • Після корчування залишається яма значних розмірів. Для її ліквідації потрібні додаткові витрати. При обмеженому бюджеті вам доведеться неабияк попрацювати лопатою.

На присадибних ділянках з розвиненим ландшафтним дизайном пні можна видаляти за допомогою дроблення.

Для подрібнювачів або дробарок характерна висока швидкість та акуратність роботи. Їх легко доставити в потрібне місце. Діаметр поглиблення і глибина регулюються в ручному режимі. У результаті використання такого обладнання пень перетворюється в купу тирси.

викорчовування пнів

Дробарка для корчування в лічені хвилини розправитися з пнем

Недоліки методу:

 • максимальна глибина дроблення не превышает30 см;
 • спеціальна техніка може використовуватися тільки на ділянках, попередньо очищених від сторонніх предметів, будівельного та ін. сміття.

Як видалити пні за допомогою хімічних засобів ↑

Використання спеціальної хімії на присадибній ділянці допоможе не тільки виростити рослини, але і видалити їх.

Відмінною особливістю хімічного методу є його дешевизна, цілеспрямованість впливу і висока ефективність. Це дозволяє позбутися від великих і середніх коренів, незалежно від початкового розміру пня.

До недоліків даного способу відносять:

 • процес видалення затягується на тривалий час (від 1 до 3 років);
 • забруднення ґрунту.

Враховуючи різноманіття хімічних сполук і елементів, при виборі засобу для видалення пнів необхідно віддати перевагу засобам, які не представляють небезпеки для людини і навколишнього середовища. Пам'ятайте - хімія не кращим чином позначається на родючості грунту.

Видалити пеньки можна за допомогою селітри, сечовини, спір дереворуйнівних грибів тощо

Спосіб 1

В дупло або спеціально пророблені отвори вноситься велика кількість натрієвої або калієвої селітри, після чого пень закривається плівкою. Через рік його підпалюють. Вогонь і хімічна реакція знищують навіть підземну частину старого рослини.

видалення пня селітрою

У пні просверліваются отвори, в які засипається селітра

Зверніть увагу!
Цей спосіб можна використовувати на торф'яних грунтах, оскільки вони легко спалахують і їх непросто гасити.

Спосіб 2

Аміачна селітра або сечовина використовуються як в попередньому способі. Однак необхідність у підпалі відпадає сама собою. Через кілька років після проведення процедури від пня не залишається і сліду.

Спосіб 3

Поселіть на пні міцелій їстівних грибів, їх життєдіяльність колоній призведе до поступового розкладання деревини. Цей варіант - просто знахідка для любителів грибних страв. Варто зазначити, що даний метод небезпечний для оточуючих рослин і малих архітектурних форм.

вносимо на пень міцелій

Перед заселенням пня грибами необхідно подбати про захист оточуючих його об'єктів

Спосіб 4

Ретельно посипте об'єкт, від якого ви хочете позбутися, звичайною кухонною сіллю грубого помелу. Через рік пень перетвориться на труху. Цей метод доцільно застосовувати тільки для розчищення території під будівництво.

Як позбутися від пнів самостійно ↑

Для тих, хто звик робити на дачі все власними силами підійде ручна корчування. Вона дозволить видалити пеньки і більшу частину їх кореневої системи в будь-якому місці вашої ділянки. Звільнене місце вже на наступний рік може використовуватися в сільськогосподарських цілях.

пень на ділянці

Видаливши пень, Ви звільните ділянку під свої потреби

Ручне корчування вимагає серйозних фізичних зусиль. Для нього необхідні сприятливі погодні умови. Ручний спосіб корчування може використовуватися в поєднанні з хімікатами або спеціальною технікою.

ручне видалення пня

Коренева система пня істотно ускладнює процес його ручного видалення

Видалення залишків дерев за допомогою лебідки ↑

Результативність цього способу залежить від висоти пня. Оптимальним умовою для використання лебідки вважається наявність стовбура заввишки 1м Це значно полегшить роботу.

Крім лебідки вам знадобляться такі інструменти:

 • важіль;
 • мотузка;
 • садова лопата;
 • ножівка;
 • сокира.

Обкопайте пень на відстані 0,5-1,5 м, поступово заглубляясь. Повідрубує оголіли коріння або обріжте їх ножівкою. Встановіть лебідку біля основи стовпа або найближчого дерева. Закріпіть мотузку на пні як можна вище, підкладіть під нього дерев'яний обрубок. Використовувати лебідку - пень повинен капітулювати.

алгоритм роботи

Порядок дій при видаленні пня важелем і мотузкою

Корчування пнів із застосуванням брухту або води ↑

Цей спосіб підійде для корчування залишків молодого дерева невеликого діаметру. Для цього необхідно вирити траншею навколо нього. Після того як повідрубує оголені корені, за допомогою лому нахиляйте пень в різні сторони до його повного вилучення з землі.

Якщо у вас під рукою не виявиться брухту - використовуйте воду. Для цього викопайте в півметра від пня глибоку яму. Візьміть шланг для поливу й потужним струменем размойте грунт так, щоб брудна рідина стікала у вириту яму. Після того як розкриються всі корені і піде вода, спиляти пень ножівкою. Для засипання ями використовуйте вийнятий раніше грунт.

дизайн ділянки

Пень на ділянці може стати декоративним елементом

Корчування дерев - досить трудомістке заняття для звичайного дачника. Але у цього процесу є альтернатива. Пні можна використовувати як об'єкти ландшафтного дизайну.

альтернативне рішення

Альтернативою викорчовуванню може стати декорування пня

Вони відмінно виглядають в якості основи для квітучих клумб. Їм можна надати форму садових меблів. А досить високі пні придатні для виготовлення різноманітних скульптур. Не бійтеся фантазувати і втілювати свої ідеї в життя!

 • Как обустроить небольшой городской дворик

  Нерідко в межах мегаполісу можна побачити приватні будинки, які розмістилися на крихітних ділянках землі. Приватний будинок в місті - це дуже престижно. ... Далі

  Переглядів: 2 658 Коментарів: 1
 • Кованые ограды – изящество и прочность

  Коли розмова заходить про художньої куванні, уява малює витончені мережива старовинних мурів. Старина, старовиною, а ковані огорожі знову в моді. Та й ... Далі

  Переглядів: 1 728 Коментарів: 0
 • Красивые грядки на даче радуют глаз и поднимают настроение

  Багато садівників і дачників найчастіше не володіють достатньою кількістю часу, тому не приділяють особливу увагу питанню формування гряд на своїй ділянці. ... Далі

  Переглядів: 3 357 Коментарів: 0
 • Как просто и эффективно избавиться от ос и пчел

  «Ах, літо червоне, любив би я тебе...» Насолоджуватися сонячними променями під ласкавим вітерцем великому поетові заважали мухи і комарі. Нинішнім дачникам весь ... Далі

  Переглядів: 8 318 Коментарів: 1
 • Как украсить сад своими руками – выбор стиля и реализация идеи

  Природна краса, безперечно, є основою для саду, але її пишність можна підкреслити, доповнивши ділянку цікавими аксесуарами і прикрасами. Важливу роль в дизайні ... Далі

  Переглядів: 9 740 Коментарів: 0
 • Декоративный колодец – оригинальное и эффектное украшение участка

  Напевно, наші предки, потрапивши в сучасний світ, здивувалися б, наскільки легше стало життя людини. Прямо в будинок надходить холодна і гаряча вода, ... Далі

  Переглядів: 10 049 Коментарів: 0
 • Корчевка пней на дачном участке: доступные способы и их тонкости

  Рано чи пізно кожен дачник стикається з необхідністю видалення пнів, які виникають після спилювання старих та хворих дерев. Щоб виконати цю задачу ... Далі

  Переглядів: 8 910 Коментарів: 0
 • Как обустроить небольшой городской дворик
 • Кованые ограды – изящество и прочность
 • Красивые грядки на даче радуют глаз и поднимают настроение
 • Как просто и эффективно избавиться от ос и пчел
 • Как украсить сад своими руками – выбор стиля и реализация идеи
 • Декоративный колодец – оригинальное и эффектное украшение участка
 • Корчевка пней на дачном участке: доступные способы и их тонкости
Додати коментар