Нюанси посадки міксбордера своїми руками: осягаємо мистецтво комбінування рослин


миксбордерДля англійської (пейзажного) стилю, так і для сільського теж, характерне використання не суворих симетричних клумб, а міксбордерів.

Зміст

Що собою являє міксбордер? Це змішаний квітник, складається з різних видів рослин, розташованих поодинці або групами. Рослини в ньому поєднуються один з одним і створюють відчуття природної гармонії.

Створюємо міксбордер своїми руками: покрокове керівництво ↑

Міксбордери розташовують уздовж садових доріжок, по краях галявини, на межі ділянки. При першому погляді на міксбордер може створитися враження, що рослини висаджені в ньому хаотично, у дійсності це не так. У ландшафтному дизайні створення міксбордера відноситься до досить складним завданням.

миксбродер

миксбордер

Дуже часто два квітника, заповнені однаковими рослинами, ми оцінюємо по-різному: одні залишають нас байдужими, інші - викликають захоплення.

Секрет відомий будь-якому фахівцеві в області ландшафтного дизайну: красивий міксбордер вийде за умови правильного комбінування рослин різних форм і різної висоти, а також їх колористичного поєднання.

миксбордер

миксбордер

Асортимент рослин, з яких можна створити міксбордер, величезний: трав'янисті багаторічники, яскраві однорічники, злакові, цибулинні і чагарники.

Крок перший: висаджуємо чагарники ↑

Скелет міксбордера формують чагарники, саме з них починаємо роботу над створенням міксбордера. Ідеальним варіантом вважаються вічнозелені рослини - хвойники і самшит. Особливо варто звернути увагу на самшит. З допомогою садових ножиць йому можна надати будь-яку висоту і форму. Непогано також сморятся в міксбордерах чубушник і барбарис червонолистий.

миксбордер

миксбордер

Крок другий: заповнюємо міксбордер багаторічниками ↑

Якщо розміри міксбордера невеликі, варто вибирати такі багаторічники, які зможуть прикрашати композицію весь сезон. Це многоколосник, лаватера, креопсис, стахіс, ехінацея. Велике значення має не тільки краса квіток, декоративність листя не менш важлива. Ефектні кольорові акценти може створити полин і цинерарія своїми сріблястими листям, а також червоно-бордові гейхери.

миксбордер

миксбордер

Крок третій: висаджуємо цибулинні і літники ↑

Порожні місця між багатолітниками заповнюємо цибулинними і однорічниками. Навесні, поки всі рослини тільки-тільки прокидаються, яскравими фарбами потішать наші очі проліски, крокуси, мускарі, проліски, тюльпани, рябчики і нарциси. Ці рослини для посилення декоративного ефекту краще висаджувати групами. А далі йде черга яскравих примул.

миксбордер

Після того, як цибулинні відцвітуть, на їх місці висаджують однорічні рослини. Асортимент літників величезний - ось де можна проявити свою творчість. Головне, щоб не забути про почуття міри.

квітучі чагарникиоднорічники для клумбибагаторічні чагарники для дачі
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Коментарі користувачів
 1. Василина (Додано: 07.04.2012 о 16:00)

  Воістину райська краса. Я хочу навчитись таке робити. Почитаєш - здається нічого складного. Але, скільки часу потрібно витратити, щоб досягти потрібного результату. Це ж квіти і підходити за кольором, період цвітіння і що б ще й грало і добре виглядало. Для мене вища математика. Як таке у людей виходить?

 2. Ксенія (Додано: 17.05.2012 15:18)

  Міксбордер - моя мрія. Боюся тільки для новачка досить складно, та і за один сезон навряд чи моймешь: вийшло чи ні. Особливо мені подобаються квіти, а чагарники і кожна травичка. Якщо вдало підібрані, то виглядає просто дивовижно. Сріблястий, червоно-бордовий і зелений - моє улюблене поєднання. З яких рослин можна скласти таке?

 3. Танюша (Додано: 24.06.2012 о 16:11)

  Василина, головне бажання. Я ніде не вчилася. АЛЕ щось подібне у себе на клумбі роблю. Вибираю найпростіші рослини, які не потребують складного догляду. І висаджую. Плюс ще різні чагарники. У мене самшит. Я йому надала форму кулі. Я дуже люблю сухоцвіти. Вони добре грають в композиции.Выходит навіть дуже нічого.

 4. Анастасія (Додано: 01.04.2013 в 12:05)

  краса! я тільки початківець садівник .у 2012 році посадила маленький сад.размахнулась спочатку-і наробила багато ошибок.в цьому році треба виправлятися!

Додати коментар