Як правильно підібрати багаторічні квіти і декоративні рослини для оформлення клумби


багаторічні квіти для оформлення клумби Для створення яскравої пейзажної картини або затишного куточка в саду використовують хвойні, декоративно-листяні і декоративно-квітучі чагарники, а також багаторічні квіти для оформлення клумб. Використання багаторічних рослин в озелененні забезпечує легкий догляд і підтримка постійного декоративного ефекту в саду.

Зміст

Підготовчі роботи ↑

Перед тим як почати підбір певних рослин для створення квітника на ділянці, необхідно визначити основні характеристики клумби:

 • її розмір;
 • рельєф місцевості;
 • положення щодо сонячного освітлення (тінь, півтінь, сонце);
 • позицію з різних точок огляду.

Ефектне сприйняття клумби створюється при дотриманні оптимальної оглядового дистанції. Мінімальна відстань від точки огляду до клумби має становити 2 висоти найбільш високих квітів. Найбільш вигідно представити колекцію рослин на ділянці допоможе гармонійне їх розміщення згідно висоті рослин, формою росту, забарвленням і формою квіток і листя, а також тривалості цвітіння. З огляду на таке різноманіття, необхідно прагнути до стильовому єдності рослин між собою, навколишнім ландшафтом і елементами архітектури.

квіти для клумби

Квіти для клумби в регулярному стилі ↑

Клумби можуть бути різної конфігурації і мати форму квадрата, овалу, кола, прямокутника. Такі форми клумби можуть бути оформлені в регулярному стилі. До регулярного стилю в декоративно-квітковому оформленні відносяться клумби, рабатки, бордюри і одиночні посадки.

Для оформлення клумб в регулярному стилі використовують різні сорти троянд, астильби, хости; різні за формою і забарвленням листя гейхери, гейхереллы; гіацинт східний, нарциси, тюльпани, лілії, гладіолуси та багато інші рослини.

Квіти для клумби в ландшафтному стилі ↑

Для створення квітника в ландшафтному стилі потрібно розбивати клумбу неправильної форми, яка буде гармонійно доповнювати пейзаж. Ландшафтний стиль оформлення ділянки передбачає створення міксбордерів, композиційних груп, масивів, рокаріїв, альпійських гірок, а також контейнерних посадок.

Для створення клумби в ландшафтному стилі підійде проліска сибірська, крокус весняний, ряст, троянда зморшкувата, анемона лісова, суниця лісова, рудбекія розсічена, дзвіночок персиколисті, карпатський і багато інші рослини.

Декоративні чагарники для ландшафтного дизайну ↑

Каркасом клумби можуть бути невисокі хвойні дерева і чагарники. Така клумба буде декоративної в будь-який час року. Також для створення основи квітника використовують декоративно-листяні та декоративно-квітучі чагарники.

Декоративно-листяні чагарники: червонолисті та білооперізані форми барбарису, золотисто-строката форма бирючини, золотиста форма чубушника.

Декоративно-квітучі чагарники: гортензія, спірея, жасмин, троянди, айва японська, півонія деревовидна, рододендрон, форзиція.

Ліани для вертикального озеленення ↑

Задекорувати нудну стіну будинку, суцільний паркан або непоказна будова можна за допомогою ліан. Для того, щоб рослина трималося вертикально використовують опори, навколо якої рослина обвивається або чіпляється за допомогою листя, вусиків, шипів і інших пристосувань, також додатково ліани можна підв'язувати.

Багаторічні ліани: дикий виноград, лимонник, жимолость каприфоль, актинідію, клематис, гліцинію, плющ.

Багаторічні квіти для оформлення клумб ↑

Існує помилкова думка, що клумба з багаторічників створюється один раз і назавжди. При тривалому вирощуванні многолетника без пересадки може спостерігатися втрата декоративних якостей. Деякі багаторічні рослини потребують оновлення хоча б один раз у два роки. Наприклад, флокс шилоподібний і ломикамінь Арендса при густій посадці утворюють щільний килим, розростаючись, нижні листя починає відмирати. За рахунок цього в середині кущика утворюються коричневі прогалини. Для відновлення декоративності рослини викопують і видаляють відмерлі частини. Після цього розділяють на дрібніші складові і висаджують на постійне місце.

Багато багаторічники не вимагають пересадки тривалий час. До таких рослин відносять різні хости, астильби, бадан, анемони. Також не вимагають пересадки такі почвопокривні рослини як очитки, барвінок, живучка повзуча, глуха кропива, пахизандра, иберис вічнозелений, арабис, чебрець карликовий. Необхідною умовою вирощування цих почвопокровников є чітке підтримка меж відведеної їм території, тому що ці рослини-килимки займають у природі місце «агресорів».

Створюючи клумбу з багаторічних квітів потрібно заздалегідь підібрати рослини, які будуть забезпечувати безперервне цвітіння, починаючи з ранньої весни і до осінніх заморозків. Такий квітник буде завжди мати презентабельний вигляд і радувати око творця.

багаторічні квіти для клумби

Основи колористики для грамотного оформлення клумб і квітників ↑

Багаторічні квіти для оформлення клумб, які мають різне забарвлення квітів і листя надають різну дію на сприйняття ландшафту в цілому. Підбираючи колірне рішення для оформлення присадибної ділянки необхідно враховувати основні принципи колористики.

Багаторічні рослини рожевої тональності

Світлі стримані забарвлення кольорів (рожевий, беж) на нейтральному фоні зелені надають заспокійливу і розслабляючу дію. Без застосування рожевої гами неможливо створити романтичний сад.
До рожевої панелі належать астильба, ромашки, жоржини, дицентра, флокси шилоподібний і волотистий, тюльпани, бадан, чебрець, півонії та троянди.

жоржини

Багаторічні рослини синьою тональності

Блакитні тони сприяють заспокоєнню і задумі, а також налаштовують до спокійним заняттям. Крім того добре підібрані світлі плями пожвавлять будь-який темний куточок саду, а більш великі оформлені куртинки візуально розширюють простір.

До синьої панелі відносяться дельфініум, незабудки, дзвіночок карпатський, іриси, флокс волотистий, герань лугова та ін

Асортимент рослин фіолетовою і лілового тональностей: астильба гібридна, хоста ланцетолиста, фіалки, традесканція.

Багаторічні рослини з білим забарвленням

Асортимент рослин білого забарвлення: астильба, дицентра біла, мильнянка, примули, флокс шилоподібний, аліссум, вербена гібридна, иберис, дзвіночок карпатський, маргаритки.

маргаритки

Багаторічні рослини червоної, жовтої, помаранчевої тональностей

Червоні, жовті, помаранчеві акценти на галявині (в оптимальному їх кількості) дають хороший заряд бадьорості, прилив енергії і життєвих сил. Для цього підійдуть астильба Давида, монарда двойчатая, канни, флокс волотистий, ломикамінь, гвоздика китайська, гвоздика бородата, мак східний, маргаритки, примули.

Асортимент рослин помаранчевої і жовтої тональностей: дороникум, примули, купальниця, іриси, рудбекія, каліфорнійський мак, канни, нарциси, тюльпани.

рудбекія

Приклад планування клумби з багаторічників ↑

клумба з багаторічників безперервного цвітіннябагаторічні кучеряві квіти для садуквіти для дачі та саду
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Додати коментар