Як вибрати найкращий мотокультиватор для дачі: порівнюємо електричні і бензинові моделі


електричний мотокультиваторЯкщо ви любите овочі, вирощені своїми руками, приготуйтеся до гарячої літньої пори. Важка фізична праця забирає масу вільного часу, який можна витратити на більш приємні заняття: купання в басейні, прогулянки на природу, читання книг. Щоб робота не була тягарем, а приносила тільки позитивні емоції, слід обзавестися корисним помічником. Для прополювання, розпушування, боротьби з бур'янами підійде культиватор для дачі, електричний або бензиновий. Для дрібних, «ювелірних» робіт з землею і рослинами доречно використовувати ручний міні-культиватор.

Зміст

Відео огляд сучасних культиваторів ↑

Техніка для досвідчених дачників ↑

Культиватор - механізований аналог звичайної ручної лопати, призначений для земельних робіт. Він допомагає в таких садово-городніх роботах:

 • підгортання рослин;
 • нарізка грядок;
 • боронування ґрунту;
 • полоття посівів.

Вага культиватора в середньому не перевищує 50кг, тому він вважається легкою садовою технікою. Деякі моделі для зручності експлуатації мають задній хід. В саду або городі механізми для вскопки, розпушування і прополки незамінні: вони прекрасно себе зарекомендували при обробці ґрунту теплиць, клумб, землі між деревами і рядами овочів, під кущами.

легкий мотокультиватор

Легкий ручний культиватор стане Вашим найкращим помічником

Для збільшення функцій багато культиватори забезпечені додатковим обладнанням, яке нескладно при необхідності навісити або зняти. Це окучники, плуги, механізми для викопування бульб, ножиці. Мотокультиватори забезпечені вбудованим двигуном, працюючим за рахунок бензину або електроенергії.

Види культиваторів в залежності від потужності двигуна і ваги ↑

Вибір пристрою залежить від площі садового ділянки, умов експлуатації, отже, від його потужності. Враховуючи потужність та загальна вага обладнання, все мотокультиватори ділять на чотири групи.

Надлегкі моделі ↑

Мають відносно легкий вага (15-20 кг) низьку потужність - до 3л.с. Використовуються на невеликих дачних ділянках, часто для підготовки грунту під розсаду і посіви, так як глибина розпушування становить 8см. Невелика ширина захвату (20-30см) дуже зручна для скопування землі у важкодоступних місцях. Двигун бензиново-масляний або бензиновий. Другий варіант видає менше шуму і більш економічний. Знімні Ручки, що робить агрегат зручним при транспортуванні.

Легкі моделі ↑

купити мотоблок

Глибока обробка грунту важким мотоблоком

Вага варіюється до 40кг, потужність двигуна - до 4.5л.с. Застосовують для підгортання рослин, для чого використовують додатковий пристрій - окучник. Глибина розпушування досягає 18см. Оптимальний варіант для обробки м'якої землі.

Середні моделі ↑

Мають вагу від 45 кг до 60 кг, а потужність - 4-6л.с. Легко обробляють об'ємні території завдяки високій продуктивності, великої потужності і важкої конструкції. Глибина розпушування - до 28см. Потужні фрези здатні захопити шматок грунту шириною 40-85см. Зручні для експлуатації на малогабаритних ділянках завдяки наявності задньої передачі. Але такі моделі з працею копають грунт у важкодоступних місцях. В комплекті є підгортальник і невеликий плуг. Тяга культиватора збільшується за рахунок обладнаних грунтозацепами металевих коліс.

Важкі моделі ↑

Вага - більше 60 кг, потужність - вище 6л.с., тому великий витрата палива. Використовуються для обробки складних, цілинних земель великої площі. Хороші тим, що дозволяють встановити ряд додаткового обладнання для поливання, скопування і догляду за рослинами. Можуть виконувати функції газонокосарки, оборотного плуга. Чотиритактний двигун дозволяє перевозити вантажі вагою до 300кг.

Класифікація культиваторів в залежності від типу двигуна ↑

Існує три основних класу обладнання, що розрізняються джерелом енергії:

Електричні ↑

Вони дуже прості в експлуатації. Радіус дії робіт збігається з довжиною шнура, тому механізм ніби «прив'язана» до розетки - джерела живлення. Обмеження по площі оброблюваної поверхні дозволяє працювати лише на невеликих ділянках. Дані моделі не забруднюють повітря вихлопами. Це добре, адже екологічність знаряддя праці для садової ділянки - один з найважливіших параметрів. Електричний культиватор - кращий вибір для обробки грунту на стандартних шести сотках.

Акумуляторні ↑

Функціонують за типом електричних, але мають велику мобільність за рахунок акумулятора, який вимагає періодичної зарядки.

Бензинові ↑

Діють автономно, мають високу потужність. Для безперервної роботи в запасі повинно бути паливо - бензин А92 або А95 або спеціальне масло. Негативним моментом акумуляторних культиваторів є те, що в результаті згоряння палива утворюється нагар, який часто стає причиною поломки двигуна. Дані моделі не можна назвати економічними, так як для їх експлуатації потрібна велика кількість палива й регулярний ремонт мотора.

електричний мотокультиватор

Акумуляторний мотоблок дозволяє працювати мобільно

Ручні ↑

Зручні для декоративних робіт, наприклад, оформлення клумб, японських садочків або альпійських гірок. Легкі і невеликі, вони дозволяють видаляти бур'яни і рихлити землю. Основна їх частина складається з кількох зірочок або дисків.

Як вибрати культиватор: основні критерії ↑

Різноманітність моделей в торгових точках навіть досвідченого дачника ставить перед складним вибором. Існує ряд виробників, давно відомих на російському ринку. Моделі марок Champion, DDE, MTD, Texas, Elitech відмінно зарекомендували себе.

Вибираючи культиватор, слід звернути увагу на його технічні характеристики: потужність, вага, споживання палива або електроенергії. Крім того, важливо враховувати розміри оброблюваного ділянки, рельєф місцевості, складу грунту, види виконуваних робіт, особливості ландшафту. Велику роль відіграють і фінансові можливості.

Для підготовки землі до посадки і одночасного боронування підійдуть культиватори для суцільного обробітку грунту. Існує ряд моделей для міжрядних робіт з одночасною підживлення добривами. Для одночасного розпушування, вирівнювання та видалення бур'янів оптимальний варіант - культиватори для передпосівної обробки.

Таким чином, при купівлі садового культиватора необхідно враховувати дві головні характеристики: енергоємність і продуктивність. Продуктивність розрахувати нескладно: це загальна площа обробленої землі за умовну одиницю часу. Вона залежить від можливостей робочих деталей і потужності. Якщо садовий ділянка має невелику площу, немає сенсу переплачувати і купувати надмірно потужний агрегат.

Який агрегат краще: електричний або бензиновий ↑

Вибираючи електричний культиватор, слід пам'ятати про його головну перевагу: відсутності додаткового догляду, пов'язаного з заправкою паливом і використанням мастильних матеріалів. Щоб механізм почав працювати, досить просто увіткнути вилку в розетку. Для невеликої ділянки, а саме такими є більшість дачних господарств, електрокультиватор є найбільш прийнятним варіантом. Він має невелику вагу, мобільний, зручний при транспортуванні. Дотримуючись інструкції та правил експлуатації обладнання, можна бути абсолютно спокійним за свою безпеку.

Складність експлуатації культиваторів з бензиновим двигуном в необхідності їх постійного обслуговування. Слід регулярно додавати паливо і використовувати масло для змащення деталей. Крім того, кожна модель вимагає певних марок масла і палива, тому необхідно чітко слідувати інструкції. В порівнянні з електричними моделями, бензинові видають занадто гучний шум. Варто пам'ятати і про бензинових вихлопах, шкідливих рослин, ґрунту і людей. Більш дешевими і простими є моделі з двотактним двигуном, але вони вимагають більше палива.

Слід вибирати такі мотокультиватори, відгуки про яких з боку знайомих позитивні. Особливу увагу варто приділити терміну служби і попутним витрат, пов'язаних з придбанням дачного помічника.

Додаткове навісне обладнання ↑

Крім стандартних фрез, ротаційних, в комплекті може йти окремі насадки і пристосування, які служать для збільшення функціональності мотокультиватора:

вибір мотокультиватора

Мотоблок з навісним обладнанням полегшить обробку землі

 • окучник або плуг-підгортальник, обладнаний V-подібним лемешем для створення рівних борозен, який одночасно рихлить землю і готує її для посадки різних культур: картоплі, гороху, цибулі, квасолі;
 • колеса для осьових культиваторів, які не дозволяють механізму «зариватися» в землю;
 • колеса з пневматичними шинами, служать для збільшення прохідності;
 • візок, підходить тільки потужним моделям;
 • борона для різання щільної або утрамбованої землі;
 • колісні навантажувачі для попередження «подпрыгиваний» легкого обладнання;
 • спеціальний плуг для викопування бульб картоплі;
 • плуг для грядок з передплужником;
 • механізм для підмітання сміття;
 • грунтозацепи, що поліпшують прохідність і стійкість;
 • просапні фрези в комплекті; служать для обробки важкого грунту і створення структури землі без великих грудок;
 • граблі для газонів, які одночасно проріджують газон і чистять його від сухої трави та корінців;
 • сінокосарка;
 • фрези для прибирання снігу;
 • аератор, який створює отвори в грунті для доступу до коріння рослин кисню, вологи і добрив;
 • ножа відвалу для прибирання снігу, сміття та бруду.

При купівлі мотокультиватора варто звернути увагу на те, яке додаткове обладнання йде з ним у комплекті. Від кількості насадок і пристосувань залежить ціна виробу.

Відміну від мотокультиватора мотоблока ↑

Основна відмінність культиватора в його призначенні: він використовується для підготовки ґрунту під посіви. Він рихлить (культивує) землю, не перевертаючи пласт. Мотоблок - більш потужна і універсальна техніка. Він також може культивувати грунт, нарізати її пластами, підгортати, орати. Навісні деталі дозволяють застосовувати мотоблоки для додаткових робіт: перевезення вантажів або косовиці. Пристосування для культиваторів також додають їм функції, але всі вони призначені для обробки землі, наприклад, прополки або проріджування.

Догляд за газоном з допомогою культиватора ↑

Спеціальна насадка, аератор, дозволяє використовувати мотокультиватор для обробки газонів. Аератор створює в ґрунті невеликі отвори, через які коріння рослин отримують кисень, вологу, поживні речовини. В результаті збільшується ріст трави, її густина, поліпшується загальний вигляд газону. Слід пам'ятати, що насадки для аерації передбачено не для всіх моделей. Часто разом з такою насадкою у комплекті йдуть граблі, також необхідні для догляду за газоном.

купити мотокультиватор

Догляд за газоном з допомогою мотокультиватора

Термін служби культиваторів для дачі - кілька років тому до купівлі цієї корисної техніки варто поставитися серйозно. Якщо дотримуватися інструкції по експлуатації і дотримуватися порад по догляду, механічний помічник буде радувати господарів не один сезон.

ручний культиватор своїми рукамисклад газонної травияк спланувати дачна ділянка 20 соток
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему

  Біотуалет для дачі, безсумнівно, вирішує ряд важливих проблем. Існує кілька варіантів, що відрізняються за типом переробки відходів життєдіяльності. Кожен з них має ряд ... Далі

  Переглядів: 4 229 Коментарів: 0
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых

  Садовий ділянка - це чудове місце відпочинку. Краса природи, свіже повітря, спокій, тиша заряджають нас енергією, дають сили на майбутній робочий тиждень. ... Далі

  Переглядів: 4 656 Коментарів: 0
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок

  Будь-які життєві плани може порушити елементарне відключення електроенергії. На жаль, без яскравого освітлення, телебачення, постійно працюючого холодильника, вірної помічниці - пральної машинки ... Далі

  Переглядів: 2 879 Коментарів: 0
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода

  Водяні насоси для поливу городу відіграють значну роль в організації роботи автоматичних і напівавтоматичних систем зрошування грунту. Рідина при цьому може подаватися ... Далі

  Переглядів: 4 641 Коментарів: 0
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате

  Дачні клопоти починаються з ранньої весни, хоча стабільної погоди доводиться чекати ще місяць-другий, і закінчуються пізньої осені. І як буває прикро, коли ... Далі

  Переглядів: 3 759 Коментарів: 0
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками

  Зовнішній вигляд автомобіля може сказати багато чого про його господаря, тому кожен автовласник ретельно стежить за чистотою свого транспортного засобу. На жаль, складно ... Далі

  Переглядів: 8 894 Коментарів: 1
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя

  Незважаючи на заяви вчених про глобальне потепління, снігу в наших широтах взимку менше не стає. І якщо для дітвори та дорослих - ... Далі

  Переглядів: 17 344 Коментарів: 0
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя
Коментарі користувачів
 1. Олександр Павлович (Додано: 31.03.2014 в 22:46)

  Як не крути а бензиновий більш мобільний, електричний можна використовувати на невеликих площах поряд з розеткою. З цих міркувань і собі вибирав в kuvalda мотокультиватор TEXAS HOBBY 600 TGR.

 2. David (Додано: 24.04.2014 у 22:32)

  Та що тут думати, треба бензиновий брати, з власного досвіду кажу. У сусіда електричний, так до нього ще й генератор мордує. А я своїм HUTER (таким kuvalda.ru/catalog/5189/38108/) обробляю весь ділянку, не турбуючись вистачить шнура чи ні, переїду я його чи ні.

 3. Віка (Додано: 06.09.2014 в 09:54)

  Всім привіт,я нарешті зуміла схуднути,півтора місяці приймала капсули «Ліда максимум» і схудла на 12.5 кг,результат просто приголомшливий,на здоров'я не вплинуло,раджу всім. Замовляла на цьому сайті lidaonline.com.ua

Додати коментар