Як знайти воду для колодязя: пошук місця з живлющою вологою


визначити місцеНавіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може працювати з перебоями. По-друге, в деяких дачних господарствах цілющу вологу подають тільки в певні години. І, нарешті, чудову якість колодязної води - це вагомий фактор, а для багатьох він є основним. Хіба порівняти її з віддає іржею рідиною, яка витікає з водопровідних труб?

Зміст

Відео про пошук води для колодязя методом біолокації ↑

Пошуки місця для колодязя: зробити самому або довірити фахівцеві ↑

Широко поширена думка, що пошук води для колодязя - це справа, впоратися з якими можуть тільки професіонали. Багато в чому воно виправдано, так як праця цей вимагає певних знань і навичок. Однак якщо самостійно досконально вивчити тему, скористатися перевіреними на практиці методами, то незабаром можна отримати сприятливий результат.

Перед тим як приступати до процесу визначення місця, де пролягають водоносні шари, варто дізнатися деякі важливі відомості про ґрунтових водах. Вони утворюються в результаті того, що атмосферні опади і талі води фільтруються через грунт, а до них додається волога з озер, річок, ставків, які розташовані поблизу.

вода

Цінні грунтові води проходять природне очищення

Водоносні шари - це піщані поклади, затиснуті між водотривкими ґрунтами. Останні складаються найчастіше з глини, а іноді з каменів. Відповідно, всі верстви не розташовуються строго по горизонталі, а в деяких місцях мають ухили і вигини. Саме в них і накопичується волога. Під землею збираються величезні маси піску, просоченого водою, які іменують підземними озерами.

В залежності від того, на якому рівні залягає вода, вона має і певну якість, що впливає на її цінність. Наприклад, у 2-5 метрів від поверхні можна знайти рідину, яка називається «верховодка». Мало того, що вона не така чиста, як більш глибока, її в цих озерах верхніх шарів відносно мало. Тому в посуху рівень води в колодязі, черпающем її з таких запасів, падає. Іноді можливе повне пересихання.

Традиційно глибинні водоносні шари більш надійні. Їх вода ретельно відфільтрована, а обсягу вологи вистачає для безперебійного забезпечення життєдіяльності людини.

Процес вибору місця під колодязь ↑

Для того, щоб зробити на ділянці колодязь, варто підходити до цього питання розумно. З одного боку, риття глибокої свердловини далеко не завжди доцільно. З іншого, не можна покладатися і на поверхневі шари, які можуть у самий жаркий період підвести тим, що буде мало води в колодязі. У цьому треба дотримуватися принципу «золотої середини».

Починати пошуки можна з дослідження рельєфу місцевості. У давні часи люди помітили, що найчастіше глибинні озера можна знайти в западинах і низовинах. На височинах вони теж присутні, однак глибина залягання в такому випадку надто висока.

как выбрать место

Визначити місце для майбутнього колодязя досить серйозне завдання

Такий спосіб показує правдиві результати в 40% випадків, тому він вважається досить надійним. Однак залучення професіоналів для такого завдання багато в чому збільшує шанси на благополучний результат. Вони достеменно знають, як знайти місце для колодязя. Справа в тому, що по ландшафту не завжди самостійно можна визначити місцезнаходження водоносної жили: під тиском вода іноді біжить і в гору, а її потік здатний тягнутися протягом десятків кілометрів.

Ще один спосіб називається метеорологічним. Він гарантує достовірність в 75% випадків. Перевірка проводиться наприкінці спекотного дня. У тому місці, де є підводні озера, грунт залишається вологим. Його вологість можна визначити по появі туману. Коли він досить густий, варто розраховувати на близькість грунтових вод до поверхні.

Іноді даний метод дає результат, який неправильно тлумачать. Наприклад, ґрунт буває вологим і в тих місцях, де пролягає «верховодка» або скупчилися дощові води. Мало того, що їх використання не рекомендується, вони здатні вичерпатися в будь-який момент, а дачникам доведеться зіткнутися з неприємною ситуацією, коли в колодязі пропала вода.

Маючи мінімальні пізнання в ботаніці, можна також вирішити питання пошуку води. Наприклад, певні види рослинності воліють місцевості, де близько до поверхні можна знайти грунтові води. Це такі представники флори:

 • мати-й-мачуха;
 • яглиця;
 • осока;
 • їли;
 • береза;
 • вільха.
пошук води

Мати-й-мачуха росте там, де води знаходяться близько до поверхні грунту

Сосна якраз свідчить про те, що на даній ділянці доведеться копати дуже глибоко, щоб дістатися до вологи. Але перед тим як визначити місце для колодязя, вивчаючи флору, потрібно впевнитися, що дані рослини в принципі ростуть у вашому регіоні. Достовірність методу - 60%.

Від лозоходства до розвідувального буріння ↑

Якщо вищезазначені методи не вимагають застосування спеціальних засобів або обладнання, то тепер варто розповісти і про інші способи. Почати можна з того, про що в суспільстві існують різні думки - це лозоходство. Хтось вважає таких фахівців шарлатанами, інші називають їх екстрасенсами.

Насправді, історія даного методу йде в стародавні часи. Але і в сучасний період лозоходство не втрачає своєї популярності, а ефективні результати свідчать на його користь. По науковому такий спосіб називається біолокація.

Як доведено вченими, що вода має певні магнетичні властивості. Завдяки цьому при її наближенні до поверхні можливо достовірно вказати місце розташування підземних озер. Для цього доведеться озброїтися спеціальним інструментом, відомим як «рамка». Візуально він нагадує букву «Р», зроблену з алюмінієвого дроту. Лозоходы використовують одночасно дві «рамки». У кожної одне плече прирівнюється ширині долоні, а інша становить 40 див.

пошук води

Для лозоходства необхідно мати терпіння і вміння концентруватися на цілі

Процес пошуку води відбувається таким чином:

 • «рамки» беруть за короткі кінці у долоні;
 • руки виставляють вперед таким чином, щоб довгі кінці дивилися вперед, розташовуючись паралельно один одному;
 • якщо лозоход приходить на місце, під яким є підземні води, то «рамки» перехрещуються.

Виготовити інструмент для лозоходства можна з такого підручного матеріалу, як гілочка верби, ліщини, вишні. Важливо, щоб вона була досить гнучкою і мала розвилку. Тепер їй слід надати форму літери «У». При цьому довжина хвостика становить близько 20 см, а вусів - по 30 див. Такий шукач тримають у руках за короткі кінці таким чином, щоб вони знаходилися паралельно ґрунті. Повільно походжаючи по території, звертають увагу на рухи лози. Якщо вона раптом починає розгойдуватися або гнуться до землі - відмінний сигнал. У 55% випадків можна розраховувати на наявність води в даному місці. Однак цей спосіб дає високу достовірність в тих випадках, коли лозоход чутливий до магнітних коливань і має розвинену інтуїцію.

Якщо комусь не до душі подібні методи, то можна дізнатися, як вибрати місце для колодязя із застосуванням сучасних матеріалів. Наприклад, дослідникам знадобляться вологопоглиначі. Необхідно висушити близько 2 літрів силікагелю і покласти в будь-яку глиняний посуд, яка не покрита глазур'ю. В цій ємності вологовбирач зважують, потім обмотують щільною матерією і закопують у обраному місці на глибину 50 див. Через добу проводять контрольне зважування посуду з силікагелем. Якщо вага грунтовно збільшився, то води досить близькі до поверхні. Щоб результат був правдивим, треба проводити дослідження в період, коли немає дощів. Тоді в 65% випадків можна розраховувати на те, що це місце підходить для риття колодязя.

буріння скважжины

Розвідувальне буріння варто виконувати після перевірки місця іншими способами

Ще один спосіб передбачає використання такої техніки, як садовий бур. З його допомогою виконують так зване розвідувальне буріння. Потрібно пробурити свердловину глибиною до 10 метрів. Якщо буде виявлена вода, то ресурсів колодязя з шарів такої глибини вистачить на 10 років економного використання. Як показує практика, з 4 пробних свердловин одна виявляється водоносної.

Для того щоб в самий невідповідний час не пішла вода з колодязя, краще всього перевірити вибране місце декількома способами. При цьому варто пам'ятати про те, що поблизу від нього не повинно бути джерел забруднень. Колодязь або свердловину неодмінно накривають кришкою, щоб у них не потрапляли сторонні предмети. Якщо ж колодязь розташований на схилі, то треба продумати систему відведення дощових або талих вод.

 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда

  Власник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити ... Далі

  Переглядів: 1 440 Коментарів: 0
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками

  Невеликий тихий ставок або дзюркотливий струмок на заміській ділянці прекрасні самі по собі, але вони «оживуть», якщо через водний простір перекинути місток. ... Далі

  Переглядів: 2 022 Коментарів: 0
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками

  Вас постійно переслідує відчуття, що вашій дачі чогось не вистачає? Озирніться навколо себе! Так, клумби є, є альтанка, дитячий майданчик теж. А ... Далі

  Переглядів: 6 802 Коментарів: 0
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия

  Чистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. ... Далі

  Переглядів: 2 936 Коментарів: 0
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах

  Розведення риби у штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід ... Далі

  Переглядів: 4 428 Коментарів: 0
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками

  Рідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, ... Далі

  Переглядів: 5 466 Коментарів: 1
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой

  Навіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може ... Далі

  Переглядів: 5 147 Коментарів: 0
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой
Додати коментар