Насоси для свердловин: як правильно вибрати і встановити водяний насос у свердловину


Насоси для свердловинПроблемою багатьох заміських будинків є відсутність центрального водопостачання. Щоб мати для себе і потреб ділянки воду, господарі змушені копати колодязь або бурити свердловину. В обох випадках після установки доводиться думати, яким способом підняти видобуту воду на поверхню і підвести її в будинок. Якщо з колодязя можна хоча б черпати відрами, то зі свердловиною такий номер не пройде. З її глибини можуть дістати воду тільки спеціальні водяні насоси для свердловин. Вони випускаються різними за принципом дії, тому перед покупкою необхідно розібратися, який насос варто підбирати до свердловині на Вашій ділянці.

Зміст

Корисне відео побутових насосах для свердловини ↑

 

Які фактори слід враховувати при виборі свердловинного насоса ↑

 • Глибину вашої свердловини і рівень води

Щоб точно дізнатися ці цифри, виміряйте свою свердловину. Зробити це можна, опустивши на дно підвішений на мотузці грузик. Суха частина мотузки підкаже, на якій відстані від поверхні стоїть вода, а мокра частина до грузика буде висотою стовпа води. Глибина свердловини - це довжина мотузки від поверхні до грузика.

Тепер можна відправлятися в магазин за насосом, записавши свої виміри. Вони знадобляться, щоб вибрати правильну модель. Всі параметри глибин будуть вказані в паспорті вибраного насоса для свердловин. Вам же залишається порівняти їх з параметрами свердловини.

 • Дебет свердловини

Це та кількість рідини, що може видати свердловина за якийсь проміжок часу. Точні дані визначити практично неможливо, але і приблизних вистачить. Щоб дізнатися дебет, опустіть в свердловину позичений у сусідів насос і засічіть час, за який він зможе повністю викачати воду. Потім необхідно визначити, за який час свердловина знову заповниться. Залишилося другий час розділити на перше. Виходить приблизний дебет, який знадобиться при виборі насоса.

 • Діаметр свердловини

Якщо вже пробурена свердловина, то її можна виміряти діаметр самому або зателефонувати в організацію, яка бурила. Вимірюють діаметри дюймами (дюйм = 2, 54 см). Слід врахувати, що стандартним діаметром вважається 4 дюйма, і до таких свердловинах можна підібрати багато варіантів насосів. Якщо ж ваша свердловина трехдюймовая, то доведеться зайнятися пошуками, тому що агрегати для цих параметрів зустрічаються рідко. Якщо ви тільки плануєте обзавестися власною свердловиною, робіть її четырехдюймовой. Це полегшить пошуки обладнання.

 • Обсяг споживаної мешканцями води

Насоси відрізняються за потужністю, тому перед вибором конкретної марки треба продумати, куди ви плануєте цю воду витрачати. Якщо для потреб сім'ї з 4 чоловік, то вистачить продуктивності около60 л. в хвилину. Для садівників-городників, яким буде потрібен полив ділянки, варто пошукати в кілька разів могутніше.

Насос для свердловини

Насос для свердловини

 • Здатність свердловини замываться

Старі конструкції або свердловини, пробурені неідеально, мають властивість замываться піском. І, звичайно, це буде впливати на роботу обладнання. Постійно чистити насос - не дуже приємне заняття, тому треба купувати системи, створені конкретно під свердловини. Вони дорожче універсальних конструкцій, зате набагато менше забруднюються.

 • Співвідношення ціни та якості

У продажу є насоси для свердловин різної цінової категорії. Загальна вартість моделей складається з багатьох параметрів. Так, кожну модель треба до початку роботи підвісити на неіржавіючий металевий трос, підключити через автомат, ПЗУ чи інший механізм. Шлюб в одній деталі або вузла може вивести все обладнання з ладу. Дуже делікатні підводні з'єднання, тому треба перевіряти якість зварювання.

Якщо всі перераховані вище чинники вже враховані вами, розберемося, який насос краще для конкретної свердловини глибини.

Типи водяних насосів ↑

Водяні насоси підрозділяються на 2 групи: поверхневі і глибинні (інша назва - погружні). У самих назвах підкреслюється принцип їх роботи.

Так, поверхневі насоси для свердловин встановлюються зверху. Забір рідини відбувається методом всмоктування. Цей спосіб обмежує широту використання поверхневих агрегатів у свердловинах. Ними можна користуватися лише в разі, коли до води не більше восьми метрів. При великих глибинах ці моделі не в силах закачати воду вгору.

Найбільш зручним елементом для викачування води поверхневими насосами буде металева труба невеликого діаметру. Якщо використовувати замість неї гумовий шланг, то, коли прилад почне всмоктувати воду, всередині шланга утворюється розріджена атмосфера. Вона буде стискати стінки шланга, перешкоджаючи нормальному ходу води.

Губинные насоси для свердловин

Глибинні насоси для свердловин

Такі агрегати хороші тим, що легко монтуються і демонтуються, а також тим, що вони прості в обслуговуванні.

Інший принцип дії мають занурювальні насоси для свердловин. Їх опускають на кілька метрів глибше рівня води для того, щоб система виштовхуючи воду на поверхню. Наскільки глибоко розташована в свердловині вода, значення не має. У цих моделях більш важлива висота, на яку треба підняти водяний потік. Наприклад, найпростіші системи справляються з висотою до сорока метрів. Цього вистачає для нормального водопостачання будь-якого приватного будинку.

Але є глибинні насоси для свердловин, які справляються з 80 метрамивысоты. Вода в таких системах подається нагору звичайним гумовим шлангом. З мінусів глибинних систем можна назвати складність обслуговування.

Продуктивність систем залежить від потужності моделі та типу електродвигуна. Необхідно враховувати, що з кожним метром глибини продуктивність буде знижуватися.

В комплект глибинних систем обов'язково повинна входити автоматика для захисту механізму від перегріву або роботи без води. Перегріви трапляються, якщо насос працює тривалий час або надто забруднена вода. Система починає працювати без води, якщо рівень рідини в свердловині впав нижче рівня, на якому встановлений насос. Дуже зручним доповненням є автоматика для плавного пуску.

Типи заглибних систем ↑

Занурювальні системи поділяються на два типи в залежності від механізму дії.

Вібраційні ↑

Працюють вібраційні насоси для свердловин від різниці тисків, що створюється мембраною і вібратором, змушують мембрану коливатися. Під тиском відбувається відтік води. Таких моделей на ринку представлена достатня кількість, наприклад, Струмочок, Малюк, Водолій та ін.

З усіх варіантів варто віддавати перевагу насосів, в яких передбачено термовимикач, і тим, у яких забір води здійснюється нижньою частиною. Якщо земля з надлишком глини, то треба розташовувати насос як можна глибше. Вібрація механізму поступово руйнує свердловину, тому важливо відразу викачувати каламутну воду, щоб не засмітити всю систему.

Якщо в результаті експлуатації вібраційний насос потрапив в мул, то краще піднімати його при включеному двигуні.

Такі насоси прийнятні за ціною, але в процесі роботи виникає багато проблем.

Відцентрові ↑

Універсальними системами визнані відцентрові насоси для свердловин. Їх робота заснована на русі коліс і лопат. При роботі простір між лопатями наповнює рідину, яка перекачується вгору під дією відцентрової сили. Ціна відповідає якості, тому такі моделі найбільш затребувані сьогодні.

Відцентрові насоси для свердловин

Відцентрові насоси для свердловин

Варто почитати відгуки про насоси для свердловин, щоб вибрати кращу модель агрегату - оптимальну за ціною, якістю і функціональності.

Ручні насоси ↑

Для господарів, у яких немає поруч електромереж (що теж іноді трапляється, хоча найчастіше це явище тимчасове), а також для тих, кому вода потрібна нечасто, існують системи з ручним приводом. Такий ручний насос для свердловини буває поршневим та штанговим.

Поршневі конструкції здатні працювати на глибинах не більше семи метрів. Механізм заснований на роботі двох клапанів, поміщених у циліндр з поршнем. При русі поршня створюється вакуум, вода піднімається, а в цей час всмоктуючий клапан відкривається, а другий - закривається.

Штангові системи розраховані на більш глибокі свердловини. Їх насосний циліндр опускають на всю довжину свердловини, встановлюють колону труб і піднімають воду за рахунок встановлення зворотного клапана.

Плюси ручних систем в тому, що вони не вимагають електрики, коштують дешево, відрізняються простотою експлуатації. Мінусом є те, що для підняття води необхідно докласти фізичну силу.

Монтаж насоса в свердловину

Монтаж насоса в свердловину

Установка насоса в свердловину ↑

Для правильної роботи системи необхідно знати, як встановити насос у свердловину. Це нескладна процедура, в якій є свої хитрощі. Враховувати їх слід ще до початку робіт.

 • Шланги краще всього купувати пластикові, діаметр яких около2 див. Щоб розрахувати, скільки вам потрібно метрів, заздалегідь виміряйте глибину підйому і опускання води.
 • Насос підвішують або на дріт, або на металевий трос. Але такі кріплення на сьогоднішній день визнані небезпечними. Багато моделей мають алюмінієві корпуси. Працює насос сильно вібрує, і в місці з'єднання з підвіскою алюміній може деформуватися. Це зашкодить механізм і не дасть витягти його на поверхню. Краще всього використовувати капроновий шнур. Він досить міцний і не боїться вологи. Купуйте шнур такої товщини, яка здатна витримувати навантаження в п'ять разів більшу, ніж маса насоса.
 • Щоб гасити надлишок вібрації на малих глибинах, встановіть насос пружну підвіску. Її можна зробити самому з джгута для зупинки кровотеч або гумової стрічки.
 • Одним кінцем підвіску фіксують на насосі, а другим - підвішують до перекладини.
 • При зануренні системи стежте, щоб до дна залишалося більше тридцяти сантиметрів. Глибина занурення повинна відповідати тій, що заявлена в інструкції.
 • Не можна, щоб насос не торкався стінок свердловини. Якщо діаметр отвору надто вузький, необхідно захистити насос, надівши на корпус кільце з гуми.

Як правильно підключити насос на свердловині ↑

Підключення поверхневого насоса ↑

Для автоматичної роботи системи треба встановити у накопичувальний бак датчики мінімального і максимального рівнів. Найчастіше купують вироби поплавкового типу, щоб розташувати їх контакти в котушці пускача, керівного запуском системи. Всі елементи необхідно підбирати з урахуванням потужності механізму і кількості фаз.

Установка насоса в свердловину

Установка насоса в свердловину

Підключення глибинних агрегатів ↑

Керує механізмом електронний блок, який треба встановити в зручній для доступу зоні. Кабель повинен бути у водонепроникному покритті і підключатися до механізму герметичним штекером, що має заземлюючий електрод. В щиток, від якого буде підживлюватися мотор, треба встановити апарат диференційного захисту і автоматичний вимикач трьохполюсний.

І останнє: вибирайте тільки ті агрегати, виробник яких давно працює на ринку і відомий високою якістю продукції.

 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему

  Біотуалет для дачі, безсумнівно, вирішує ряд важливих проблем. Існує кілька варіантів, що відрізняються за типом переробки відходів життєдіяльності. Кожен з них має ряд ... Далі

  Переглядів: 4 230 Коментарів: 0
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых

  Садовий ділянка - це чудове місце відпочинку. Краса природи, свіже повітря, спокій, тиша заряджають нас енергією, дають сили на майбутній робочий тиждень. ... Далі

  Переглядів: 4 657 Коментарів: 0
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок

  Будь-які життєві плани може порушити елементарне відключення електроенергії. На жаль, без яскравого освітлення, телебачення, постійно працюючого холодильника, вірної помічниці - пральної машинки ... Далі

  Переглядів: 2 880 Коментарів: 0
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода

  Водяні насоси для поливу городу відіграють значну роль в організації роботи автоматичних і напівавтоматичних систем зрошування грунту. Рідина при цьому може подаватися ... Далі

  Переглядів: 4 642 Коментарів: 0
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате

  Дачні клопоти починаються з ранньої весни, хоча стабільної погоди доводиться чекати ще місяць-другий, і закінчуються пізньої осені. І як буває прикро, коли ... Далі

  Переглядів: 3 760 Коментарів: 0
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками

  Зовнішній вигляд автомобіля може сказати багато чого про його господаря, тому кожен автовласник ретельно стежить за чистотою свого транспортного засобу. На жаль, складно ... Далі

  Переглядів: 8 895 Коментарів: 1
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя

  Незважаючи на заяви вчених про глобальне потепління, снігу в наших широтах взимку менше не стає. І якщо для дітвори та дорослих - ... Далі

  Переглядів: 17 345 Коментарів: 0
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя
Додати коментар