Вибираємо низькорослі квіти для клумб і квітників: фото каталог ідей


низькорослі квіти для клумбПо зростанню рослини ділять на високі (1,8 м і вище), напіввисокі (від 0,8 - 1,8 м), середні (від 0,55 до 0,75 м), низькі рослини (від 0,3 до 0,5 м), карликові (менше 0,25 м).Низькорослі квіти для клумб використовують головним чином для створення бордюрів, міксбордерів і рівних килимів.

Зміст

Низькорослі бордюрні і килимові квіти можна вибрати з асортименту однорічних, дворічних і багаторічних рослин. До найбільш поширеним бордюрним і килимовим багаторічників відносяться: армерія, тирлич, молодило, аюга, дзвіночок карпатський, різні очитки.

Квітучі низькорослі однолітки для клумб ↑

Створення клумби з однорічників вважається найбільш швидким прийомом озеленення будь-якої ділянки. Найбільш поширеним є використання низькорослих однорічників для пристрою орнаментних композицій.

Орнаменти з рослин можна виконати з найрізноманітніших рослин, які будуть відрізнятися один від одного забарвленням листя і квітів. Популярними рослинами в цьому плані є агератум Хоустона, алісум приморський, бегонія вечноцветущая, декоративна капуста, целлозия гребешкова, різноманітні низькорослі петунії, хлорофітум чубатий, цинерарія приморська, колеус гібридний, різноманітні низькорослі сорти чорнобривців і багато інші рослини.

Декоративна капустаЦеллозия гребешкова

Колеус гібридний

Дворічні рослини для квітників ↑

Дворічники - це рослини, які зацвітають на другий рік після посіву. Клумби з дворічних квітів створюють, як правило, восени. Найбільш живописного образу клумба досягає наступної весни. Братки (фіалка триколірна), маргаритки, незабудки - це найбільш популярні низькорослі квіти для клумб.

братки (фіалка триколірна)Маргаритки

Композиція з незабудок і маграриток

Багаторічні низькорослі квіти для клумб ↑

Існує величезна кількість видів, сортів і гібридів чудових низькорослих трав'янистих багаторічників, які з успіхом використовують у декоративно-квітковому оформленні бордюрів, кам'янистих садів та інших квітників. Вероніка повзуча, різні види та сорти примул, ясколка повстяна, армерія приморська, піщанка гірська, обрієта, дзвіночок карпатський, різні гвоздики, печіночниця трилопатева, ломикамінь, флокс шилоподібний - це лише короткий список низькорослих квітів.

Примула садоваОбрієта дельтовидні

Дзвіночок карпатський

Також для створення клумб з низькорослих квітів використовують карликові форми різних видів. Відомі карликові сорти вероніки колоскової, астильби, ірисів бородатих, перстачу, хризантеми та інші низькорослі квіти для клумб.

Карликовий ірисВероніка колоскова

Хризантеми карликові

Є й інші рослини, які підходять для створення садових мініатюр - галантусы (проліски), леукойумы, простріл, иридоктиум. Їх можна посадити на першому плані під деревами, чагарниками, біля доріжки. Чарівні блакитні килими сцилли (проліски), різнокольорові мускарі, примули бесстебельниє.

Грунтопокривні для газонів ↑

Низькорослі декоративні рослини використовують для створення газонів у тих випадках, коли злакові трави не утворюють якісного покриття. Для таких цілей підбирають невибагливі рослини, які не вимагають скошування, регулярного поливу і підгодівлі. Також для створення газону з низькорослих ґрунтопокривних рослин не вимагає попереднього вирівнювання грунту. Такі рослинні покриття не вимагають великих економічних і трудових витрат.

Низькорослі квіти для клумбНизькорослі квіти для клумб

Щільні смарагдові килимки гарні в орнаментних композиціях, рокарії, серед плиткового мощення, для створення різних кам'янистих садів, в тіні під деревами.

На сонячних ділянках добре себе почувають резуха альпійська, чебрець повзучий, флокс шилоподібний, роговик польовий, чебрець повзучий, роговик Біберштейна і срібляста, ломикамінь.

У затінених місцях добре розвивається барвінок малий, будра плющевидная, вальдштейнія трійчаста, вербейник монетчатий, живучка повзуча, очитки білий і супротивнолистный, дюшенея індійська, конюшина Бонанна, котовник український.

Крім того можна вибрати собі колір газону відмінний від зеленого.

Для влаштування блакитного або сріблястого газону підходять такі низькорослі квіти для клумб як гвоздика сірувато-блакитна, чистець волохате, сорти глухої кропиви крапчастої з сріблястими листям, яглиця белопестрая, очитки сіро-блакитний, тонкий, лопатчатолистный, арбис ряболисті, молодило Бориса і інші види і сорти з сріблястою і блакитний листям.

Гвоздика сірувато-блакитна

Для створення пурпурного газону з багаторічних почвопокровников використовують очиток помилковий ф. пурпурова, молодило арахноидеум «Рубін», молодило покрівельне пурпурове, чебрець повзучий «Coccineus». А також будь-які землепокривні квітучі всіма відтінками пурпурової гами, наприклад, гвоздика-травянка.

Очиток помилковий ф. пурпурова

Для організації золотистого газону з низькорослих рослин підходять барвінок золотисто-строкатий, очиток їдкий «Elegans Geel», молочай кипарисолистный, арабис Фердининда Кобургского «Old Gold». Якщо враховувати забарвлення квітів, то діапазон використовуваних рослин значно ширше.

Очиток їдкий «Elegans Geel»

Обов'язковою умовою для створення щільного і красивого покриття з низькорослих рослин є правильна щільність посадки. При недотриманні оптимальної відстані між рослинами залишаються непривабливі прогалини і килимок виходить з " дірками".

Застосовуючи низькорослі квіти для клумб, слід пам'ятати, що квітник повинен гармоніювати зі всією ділянкою, вписуватися по стилю в навколишній ландшафт і дарувати насолоду його глядачам.

однорічні садові квітифото квітів для клумббагаторічні квіти для клумб
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Коментарі користувачів
 1. Артем (Додано: 26.04.2012 10:23)

  Красиві квіти на фото. Подивившись на них, аж захотілося, щоб швидше закінчилася холодна зима, і щоб навесні почати створювати щось подібне у себе вдома. Може навіть і вийде. Обов'язково поділюся з дружиною ідеями щодо оформлення бордюрів таким способом. Вона у мене творча натура, навіть не сумніваюся, що прочитане тут їй допоможе урізноманітнити дизайнерські ідеї.

 2. наталія (Додано: 27.06.2012 20:22)

  спасибі для мене дуже цікавий матеріал обов'язково буду примеять. і пробувати різні комбінації.

Додати коментар