Вибираємо однорічні квіти для оформлення клумб, квітників і міксбордерів


однорічні квіти для клумбиПеревагою створення клумби з однорічних рослин є їх швидкий розвиток, а також тривалість і рясність цвітіння, яке дозволяє за один сезон отримати розкішний пейзаж.

Зміст

Вибираючи однорічні квіти для клумби кожен рік можна створювати різноманітні композиції і освоювати нові види і сорти, не обмежуючи їх застосування для будь-яких типів квіткового оформлення.

Квітники з однорічників ↑

Міксбордер з однорічників - це багаторядна посадка рослин, складена з різних видів рослин, асортимент яких забезпечує різну висоту і періоди цвітіння. Для створення такої клумби висаджують рослини в такому порядку, щоб кожний ряд з боку перегляду був трохи вище попереднього.

Модульні квітники - це декоративно оформлення з допомогою різних квіткових композицій в контейнерах.

Клумби - орнаментальні композиції певної форми - квадратної, прямокутної, круглої або фігурної. Рослини на клумбі можуть розташовуватися в одній площині, а також підніматися до центру або далекій точці перегляду.

Підбираємо однорічні квіти для клумби ↑

Правильний підбір однорічних рослин для оформлення квітників забезпечить безперервне цвітіння, починаючи з ранньої весни і закінчуючи осінню.

Щоб домогтися ранньовесняного цвітіння однорічників, потрібно заздалегідь підготувати розсаду і довести рослини в тепличних умовах до утворення бутонів.

Асортимент весеннецветущих однорічників (березень, квітень, травень): чорнобривці, петунія, пеларгонія, бегонія вечноцветущая.

Також ранньою весною для підтримки декоративного ефекту можна висаджувати декоративно-листяні однголетники.

Асортимент декоративно-листяних однорічників: хлорофітум чубатий, різні сорти цинерарії приморської і колеуса гібридного, піретрум золотистий, кохия.

Більшість представників однорічних рослин зацвітають влітку. Тому вибір літників для створення клумби дуже широкий. Основними критеріями підбору рослин в цьому випадку є: стійкість до кліматичних і ґрунтових умов вирощування, висота, тривалість цвітіння і забарвлення.

Асортимент літньо - і осеннецветущих однорічників(червень - листопад):

 • Квіти з жовтим забарвленням

Тунбергия, майорець, левкой, тагетес, левиний зів, календула лікарська, кальциолярия зморшкувата, целозія гребешкова, кореопсис фарбувальний, диморфотека помаранчева, ешшольція, гайярдия красива, соняшник однорічний, безсмертник прицветниковый,

ЕшшольціяЛевиний зів

 • Квіти з синім забарвленням

Агератум мексиканський, брахікома иберисолистная, волошка синя, берізка триколірний, синяк подорожніковий, еустома Рассела.

Брахікома иберисолистнаяАгератум мексиканський

Волошка синя

 • Квіти з червоним забарвленням

Шток-троянда, левиний зів, бальзамін, каландриния зонтична, кальциолярия зморшкувата, целозія гребешкова, космея, сальвія, годеция великоквіткова, настурція.

Кальциолярия зморшкуватаКаландриния зонтична

Настурція, або капуцин

 • Квіти з білим забарвленням

Аліссум, аммобиум кралатый, левиний зів, дурман запашний, злинка гібридний, иберис зонтичний, бальзамін.

Аммобиум кралатыйДурман запашний

Иберис парасольковий

Для тривалого цвітіння літників, необхідно періодично видаляти відцвілі квіти. Це сприяє підтримці декоративності квітника і, можливо, посприяє повторного цвітіння.

Квітники будуть чудово виглядати і радувати Вас рясним цвітінням, якщо після кожного поливу або дощу спушувати землю в міжряддях.

Однорічні квіти для вирощування в контейнерах ↑

Дуже зручно вирощувати однорічні рослини в підвісних кашпо, вазонах, балконних ящиках, і різних контейнерах. З допомогою таких контейнерів можна прикрасити будь-непридатний ділянку для росту рослин, наприклад, територію з твердим дорожнім мощенням перед входом в будинок або магазин, відкриту терасу, балкон, карнизи вікон, нудну стіну будинку або господарської споруди.

Асортимент однорічників для контейнерів: пеларгонія, петунія, брахікома, тунбергия крилата, кальцеолярія зморшкувата, чорнобривці, хлорофітум чубатий, аспарагус, лобелія, бальзамін, бегонія вечноцветущая, колеус гібридний.

ПетуніяТунбергия крилата

Колеус гібридний

При вирощуванні контейнерних рослин важливо забезпечити їх достатньою кількістю вологи та поживних речовин. Також слід врахувати, що при надлишку в субстраті перегною рослини починають посилено розвивати листову масу на шкоду цвітінню.

Вирощування розсади однорічників ↑

Вирощування розсади однорічників своїми руками дуже важка і клопітка заняття. Для успіху розпочатої справи потрібні якісні насіння, хороший лоток, відповідні вимогам рослини грунтовий субстрат, нормальне освітлення, температура і полив. Крім того потрібно не забувати гартувати рослини і вчасно пікірувати. Несподіваною перешкодою для отримання нормального саджанця може стати будь-яке захворювання йди шкідник, з якими теж треба вміти кваліфіковано боротися.

Які однорічники можна виростити з насіння ↑

Для деяких цінителів саду не представляється можливості виростити розсаду однорічних квітів власноруч. На виручку приходять літники, які успішно ростуть у відкритому ґрунті з насіння.

Безрозсадним способом вирощують: настурцію, чорнобривці, маттиолу дворогу, кохию, жоржини «Веселі хлопці», каліфорнійський мак, портулак, цинію.

Дотримуючись оптимальні строки посіву насіння у відкритий ґрунт, а також вимоги до ґрунтових умов вирощування можна досягти інтенсивного розвитку і цвітіння рослин.

Прикрасьте свій сад однорічними квітами, забезпечте їм оптимальні умови і у відповідь Ви отримаєте пишне і тривале цвітіння

квітники та садові композиціїнизькорослі квіти для клумбназви кольорів для клумби
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Коментарі користувачів
 1. таша (Додано: 05.04.2012 о 16:31)

  Спасіба, за хорошу і пізнавальну статтю. У мене виникла ідея, яку зробити клумбу влітку. Буду робити її в синіх тонах. Посаджу Агератум мексиканський, брахікома иберисолистная, волошка синя, берізка триколірний, синяк подорожніковий, еустома Рассела. І напевно по центру спробую поставити опору і посаджу вьюнку троянду білого кольору. Повинні прикольно вийти, правда?

 2. ольга (Додано: 27.06.2012 о 16:20)

  Я дуже люблю чорнобривці. Тим більше, що зараз вони їсть різних видів. Від найпростіших і до великих, махрових. Плюс різні відтінки жовтого, білого. Я частина висаджую на розсаду ще в березні. І вже в травні висаджую. Вони у мене цвітуть з травня по жовтень. Збираю квіти. І цілу зиму п'ю чай зі своїми любимими квітами.

 3. Юлія (Додано: 20.03.2013 у 17:05)

  Без однорічників складно створити гарну композицію. Буває, купиш або виростиш розсаду якого-небудь рослини і воно так сподобається, що складно уявити клумбу на наступний рік без нього. А адже багато вирощувані нами однорічники, насправді багаторічники, але наші зими пережити не можуть, наприклад петунія, лобелія, газанія та ін. Проте їх можна зберегти. Цієї зими я поэксперементировала з петунією. До морозів викопала кущик і посадила в горщик, майже всю зиму вона цвіла на підвіконні. А по весні утворилось багато нових паростків, які легко укоренити і вони зацвітуть раніше, ніж вирощені з насіння.

 4. Lexwera (Додано: 02.05.2013 у 17:06)

  Дякую за слушні поради!

Додати коментар