Креативне оформлення клумб і квітників на дачі своїми руками


оформлення клумб і квітників фотоЖиві квіткові композиції, прикрашаючи присадибну ділянку, піднімають настрій господарям і гостям, радують яскравими фарбами і оригінальними дизайнерськими рішеннями, наповнюють повітря чудовими ароматами.

Зміст

Грамотне оформлення клумб і квітників, фото приклади яких ми сьогодні продемонструємо, що може повністю перетворити сад, внісши корективи в його форму, колорит і загальну атмосферу. Створюючи власні квіткові оазиси, ви поступово навчитеся «спілкуватися» з рослинами, пізнаєте характер кожного, навчитеся розуміти їх настрій, розуміти і приймати їх особливості, волею-неволею будете миритися з їх примхами. Щоб уникнути прикрих розчарувань і зайвого головного болю, бажано взяти на озброєння прийоми і хитрощі професійних ландшафтних дизайнерів, які допоможуть оформити клумби і квітники з урахуванням законів естетики та особливостей окремих видів рослин.

оформлення клумб і квітників фото

Творче оформлення клумб і квітників: фото ідеї для натхнення ↑

Задайте настрій за допомогою кольорів-солістів ↑

Приступаючи до складання плану клумби, завжди починайте з вибору «солістів» - декоративних і високорослих рослин у квітнику, яких повинна супроводжувати більш скромна «свита», що акцентує увагу саме на «тузи». Вибір бажано зупинити на 3-4 вподобаних видах. Розміщувати їх можна групами або поодинці у різних частинах клумби.

оформлення клумб і квітників фотооформлення клумб і квітників фото

оформлення клумб і квітників фото

Використовуйте декоративні трави і рослини з красивим листям ↑

При підборі посадкового матеріалу для оформлення клумб і квітників, увагу слід звертати не лише на красиво квітучі рослини, але і на оригінальну форму і розміри листя, а також на декоративні трави. Рослини з декоративним листям будуть прикрашати клумбу навіть у проміжках між буйним цвітінням. Дуже ефектно виглядають рослини з великою, філігранної, ажурною, порізаною листям. Протягом всього сезону клумбу буде прикрашати хоста, амарант, колеус, аспарагус, пампасний трава, чистець, цинерарія, декоративна капуста. Наприклад, цікаво виглядає поєднання хости і астильби, або хости і бадану з узколистыми лилейниками, аспарагусом, гладіолусами і ірисами.

оформлення клумб і квітників фотооформлення клумб і квітників фото

оформлення клумб і квітниківоформлення клумб і квітників

оформлення клумб і квітниківоформлення клумб і квітників

оформлення клумб і квітників

Краще менше, та краще ↑

Не женіться за кількістю, намагаючись вмістити на невеликій ділянці землі як можна більше видів рослин. Важлива цілісність і гармонія композиції. До речі, не менш ефектні ніж міксбордери і моноцветники, які також називають садом однієї квітки. Навряд чи когось залишать байдужими розкішні сади троянд, півоній, гладіолусів, жоржин, лілій, айстр, флокс або примул.

моноклумбы

моноклумбымоноклумбы

Використовуйте різні по висоті рослини ↑

Використовуючи рослини різної висоти, можна створити в квітнику 3-4 яруси. На задньому плані слід розміщувати невеликі чагарники, декоративні дерева, ліани. Прекрасним фоном і вертикальним продовженням квітника стануть плетисті троянди, клематиси, актинідії, іпомея, запашний горошок, дикий виноград та інше вертикальне озеленення. На передньому плані розміщуються низькорослі рослини.

приклади оформлення клумб і квітників

приклади оформлення клумб і квітників

приклади оформлення клумб і квітників

приклади оформлення клумб і квітниківприклади оформлення клумб і квітників

Не забудьте оформити краю квітника ↑

Щоб надати квіткової композиції цілісність і закінченість, не забудьте оформити краю квітника з допомогою бордюрів з каменю, металу, цегли, пластику, лози. Дуже органічно, особливо при переході від краю клумби до газонної трави, виглядають живі бордюри, створені з грунтопокривних або низькорослих рослин зі скромними непомітними квітками: медунка, гейхера, карликова спірея, низькоросла герань, лаванда, алиссиум, дзвіночок карпатський, шавлія, манжетка.

приклади оформлення клумб і квітників

приклади оформлення клумб і квітників

Пограйте з фарбами ↑

Завжди виграшно виглядає контрастне оформлення клумб та квітників, що поєднує протилежні, взаємодоповнюючі кольори і відтінки: жовто-зелений і червоно-фіолетовий, синьо-зелений та червоно-оранжевий, синьо-фіолетовий і жовто-оранжевий. Вийде так зване гармонійне чи правильне поєднання кольорів, яке найкращим чином сприймається людським оком. Теплі кольори - червоний, жовтий, оранжевий - більш помітні і яскраві, ніж холодні - синій, зелений, фіолетовий, тому для засадження головних частин клумби для кращого виділення малюнка бажано брати рослини з теплою забарвленням, а другорядною - з холодними барвами.

приклади оформлення клумб і квітників

приклади оформлення клумб і квітників

Оформлення клумб та квітників - це справжнє мистецтво, але знаючи деякі тонкощі і хитрощі своїми руками можна творити дивовижні по красі живі квіткові композиції.

клумби на дачі своїми рукамичервоні квіти для клумбибордюри для клумб
  • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
  • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
  • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
  • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
  • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
  • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
  • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Додати коментар