З чого розпочати благоустрій та озеленення дачної ділянки


Озеленення ділянкиБлагоустрій прибудинкової території та озеленення ділянки стають все більш популярними.

Зміст

Все більше людей захоплюються ландшафтним дизайном - створенням на території заміського будинку або саду певного середовища з використанням природних складових. Ландшафтний дизайн забезпечує гармонійні і комфортні умови для людини, яка живе або відпочиває в цьому місці.

Індивідуальний підхід до благоустрою дачної ділянки ↑

Перед тим, як приступити до дизайну вашої ділянки, слід визначити його можливості та обмеження. Адже те, що підходить для одного ландшафту, може абсолютно не підійти для іншого. Кліматичні умови визначають набір рослинності на вашій ділянці, а основою для планувальних рішень служить рельєф. Неможливо створити архітектурно-художню композицію на ділянці без урахування цих особливостей. Тому важливо скласти проект озеленення вашої ділянки, докладно проаналізувати всі його компоненти - рослинність, споруди, комунікації.

Озеленення ділянки за всіма правилами ландшафтного дизайну

Все більше людей хочуть залишити галасливі мегаполіси і придбати заміський будинок. В людині закладено прагнення до єднання з природою. Навіть ті, хто не може дозволити собі жити за містом постійно, намагаються якомога частіше приїжджати на дачу. Тут людина відчуває цілющу силу природи, її благодатний вплив на свій організм. Саме тому озеленення ділянки, яка прилягає до будинку, є обов'язковою складовою проекту. Це мистецтво, яке включає в себе досвід мистецької та архітектурної практики. Мистецтво озеленення спрямоване на створення куточків природи, приносять людині радість і умиротворення. Але не тільки це ви отримаєте від вашого прекрасного саду та городу. Фрукти, овочі та квіти принесуть вам не менше позитивних емоцій.

Озеленення ділянки за всіма правилами ландшафтного дизайну

Які фактори слід врахувати при озелененні ділянки ↑

Перед тим, як починати роботи по озелененню, необхідно отримати відомості про мікрокліматі і географічному положенні вашої ділянки. Потрібно проаналізувати грунтовий склад, звернути увагу на рослини, які давно тут ростуть, дізнатися властивості тих рослин, що належить посадити. Адже озеленення спрямоване на створення природного середовища на ділянці.

Необхідно враховувати температурний режим і ступінь освітленості ділянки. Для кожної рослини свої межі температур, при яких воно росте. Не менш важлива і освітленість. Є світлолюбні і тіньолюбні рослини, а є такі, які найкраще переносять півтінь.

Ще один важливий показник - вологість землі. Волога - основна частина будь-якого живого організму, у тому числі й рослин. Вона необхідна для процесу фотосинтезу, розчинення мінеральних речовин, які потрібні для харчування. Волога оберігає рослини від перегріву. Постачальником вологи є атмосферні опади. Тому, починаючи роботи з озеленення, необхідно враховувати кількість опадів, яка випадає в рік.

Необхідно враховувати і родючість грунту, яка є джерелом водопостачання рослин, постачальником поживних речовин і повітря, необхідного для дихання кореневої частини. Кращим грунтом для озеленення ландшафтні дизайнери вважають суглинні і супіщані. Глинисті і піщані підходять менше, але є можливість їх поліпшити шляхом додавання мінеральних добрив.

озеленення ділянки фото

Вибір і посадка декоративних рослин ↑

Рослини поділяються на кілька груп по різноманітності життєвих форм. Це курстарники, напівчагарники, квіти і дерева. У чагарників кілька задерев'янілих стволиков, у напівчагарників в здерев'янілі стані тільки нижня частина пагона. Дерева мають добре виражений одиночний стовбур, його висота складає до 2 м у дорослої рослини.

Також рослини поділяються на листопадні і вічнозелені. Особливою декоративністю виділяються хвойні вічнозелені рослини. Вони прикрашають ділянку в будь-який час року. Обов'язково посадіть кілька вічнозелених рослин.

Група декоративно-листяних рослин приваблює озеленювачів своїм незвичайним кольором листя, але їх недолік в тому, що вони менш довговічні, ніж хвойні дерева.

Велика група трав'янистих рослин допомагає заповнити вільні від дерев і чагарників місця. Вони в свою чергу поділяються на підгрупи - однорічні, дворічні та багаторічні рослини. Однорічні радують око протягом одного сезону, демонструючи свою принадність зі всіх сторін - розкішні квіти, красиві листя, плоди. Цикл життя дворічних рослин - два роки. Декоративність багаторічних найбільш проявляється з третього року життя і не знижується протягом декількох років. Трав'янисті рослини застосовуються для клумб, квітників, альпійських гірок.

Є можливість озеленити і вертикальні ділянки саду (альтанки, паркани). Для цього садять в'юнкі рослини (ліани, жимолості, плющі, виноград, хміль). Вони прекрасно декорують не тільки альтанки та огорожі. З їх допомогою можна приховати дефекти - замаскувати старі пні, водостічні колодязі, сухі дерева. Але слід пам'ятати, що для в'юнких рослин опора обов'язкове. Без неї вони будуть повзти по землі.

Завершальною стадією озеленення садової ділянки є посів газону.озеленення ділянки

виткі багаторічні рослиниозеленення дачної ділянкиякі квіти садити в серпні
  • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
  • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
  • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
  • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
  • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
  • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
  • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Додати коментар