Як оформити палісадник своїми руками: красиві ідеї облаштування території перед будинком


оформити палісадникПалісадник у звичному російській людині розумінні - це невелика частина території безпосередньо перед будинком, щось середнє між квітником, двором і садом. Від тротуару або дороги він відгороджений спеціальним парканом - палісадом. Кожний, хто приходить в гості, першим бачить саме цю частину двору. Як виглядає красиво оформлений палісадник перед будинком, ви можете побачити на фото.

Зміст

Відео про створення незвичайного палісадника своїми руками ↑

Візитна картка двору ↑

Не варто ставитися до палисаднику, як до чогось, що не заслуговує пильної уваги. Це дуже важливий елемент будь-якого заміського будинку, так як він виконує цілий ряд досить важливих функцій, як декоративного, так і практичного характеру. Наприклад, саме там можуть бути встановлені сміттєві контейнери або поштовий ящик. Багато також використовують палісадник як стоянку для транспортних засобів і майданчик для проведення сільськогосподарських робіт. А самі винахідливі роблять з палісадника невеликий город, на якому вони вирощують ягоди і плоди. Але найголовніше - його естетико-декоративна функція. Це своєрідна «передпокій» заміського будинку, є частиною іміджу вашого двору.

палісадник

Яскраві фарби палісадника біля заміського будинку

За палисаднику судять про самому будинку, його характер і звички господарів. Як зробити обличчя садиби прекрасним, що гармоніює з виглядом споруди та все, що розташоване поруч з нею - найактуальніша для власників проблема. Розкішний, доглянутий, з добре продуманим дизайном палісадник перед будинком фото будь-якого приватного будови здатний перетворити в казкову картинку, яку неодмінно захочеться побачити своїми очима - настільки вона прекрасна і здатна відтінити в споруді яскраві, виграшні сторони і скрасити, заступити собою деталі менш цікаві і не дуже виразні.

Прикрасити палісадник своїми руками не так вже й складно. Дизайн палісадника повинен гармонійно поєднуватися з архітектурою будинку, типом огорожі і рослинністю. Оптимальний варіант для невеликого сільського будиночка - це невелика дерев'яна огорожа або білий парканчик з самшитового огорожею. Якщо ви не любите економити і володієте сучасної віллою, можете замовити ландшафтним дизайнерам палісадник з щебенем і вічнозеленими геометричними формами. Фото стильного і доглянутого палісадника ви можете подивитися тут.

Ключові особливості палісадників і їх види ↑

Оформлення палісадників включає в себе кілька нюансів. По-перше, це ступінь його відкритості. Палісадники бувають відкритими і закритими. Маленькі палісадники рекомендується робити відкритими, а великі - розділити на кілька зон невеликими перешкодами.

оформлення палісадника

Палісадник з водоймою

При цьому ступінь відкритості індивідуальна для кожного будинку. Потрібно враховувати інтенсивність вуличного руху, розташування і специфічні особливості будівлі, а також ступінь озеленення території.

 • Палісадник по-європейськи

Уявити, як повинен виглядати в ідеалі ваш палісадник, неможливо без того, щоб не визначитися з його різновидом. Перш за все, визначитеся, закритий або відкритий тип палісадника вам хотілося б мати. Варіант з відкритим палісадником передбачає створення чудового виду («картинки») для тих, хто почне розглядати його на відстані або підійшовши впритул до будинку. Саме так це простір організується європейськими майстрами ландшафтного дизайну. При цьому з дороги (проїзної частини) ансамбль повинен виглядати бездоганно: рівні газони, стрижені кущі, стрункі лінії зелених огорож.

 • Палісадник по-русски

У російській традиції палісадник - ділянку перед будинком, покликаний швидше радувати око господарів, ніж гостей. Тобто він повинен бути оцінений, насамперед, тими, хто буде споглядати його з вікон або з ганку будинку. При цьому галявина у дворі, дерева, кущики і доріжка не обов'язково будуть відкриті погляду перехожого, зате з точки зору всіх знаходяться в будинку садовий ландшафт виявиться чарівним. Якщо стан, загальний вигляд прибудинкової території зорієнтовані виключно на внутрішнє сприйняття, такий палісадник фото садиби не прикрасить. Але в останні десятиліття палісадники особливо «просунутих» господарів гармонійно поєднують в собі та на вимогу захисту від зовнішнього світу, і вміння порадувати душу господарів апартаментів зсередини.

Які рослини допоможуть додати палисаднику естетичний вигляд ↑

Оформлення палісадника буває різним. Все залежить від вашого смаку. Під'їзд і підхід до будинку можна розділити, або поєднати. В такому випадку використовують огорожі з природного каменю, дерев'яного паркану або цегли.

Щоб прикрасити палісадник, слід підібрати такі рослини, які будуть цвісти безперервно протягом літнього періоду. У травні можна посадити іргу, бузину, глід. У червні - шипшина, білу акацію, чорноплідну горобину. У липні - троянду, таволгу, липу, камчатський шипшина. Серпень - ідеальний місяць для спіреї Ван-Гута. Квіти в палісаднику - гарантія того, що ви завжди будете в гарному настрої. Рослини виконують три важливі функції: декоративну (прикрашають двір), екологічну (сприятливо впливають на грунт) і господарську (багато видів рослин дають смачні плоди, а деякі ще і лікують). Оформлення палісадника своїми руками вимагає старанності, уважності і певних знань.

дизайн палісадника

Яскраві фарби і незвичайний дизайн палісадника

Для озеленення відмінно підійдуть і хвойні дерева, такі, як ялина, ялівець, блакитна туя. Вони будуть відмінно виглядати навіть холодною зимою.

Що потрібно враховувати при облаштуванні палісадника ↑

 • Поєднання функціональності та краси

Чи можна поєднати ці якості? Звичайно! Але кожен випадок індивідуальний. Вирішіть, для яких цілей буде використовуватися ваш палісадник. Можливо, ви перетворите його на стоянку для автомобіля або велосипеда, або розмістіть там сміттєві баки. А може, ви хочете з'єднати обидві функції? Тоді постарайтеся зробити так, щоб сміттєві баки не маячили на очах. Інакше перехожі подумають, що ви перетворили чистий і доглянутий дворик у звичайний смітник.

 • Грамотне використання простору

Хороший господар повинен замислюватися не тільки про те, як оформити палісадник, але і про розумне розміщення предметів усередині нього. Якщо у вашому розпорядженні невелика територія, то ви можете використовувати хитрі прийоми, які допоможуть не тільки візуально збільшити площу, але і надати дизайну палісадника особливий колорит. Інтер'єр відмінно прикрасять длинностебельные троянди і акуратно підстрижені вічнозелені чагарники. Розмістіть ці рослини біля входу - і всі випадкові перехожі будуть задивлятися на дивовижний ландшафт. Якщо у вас широкий палісадник (більше трьох метрів), то ви можете посадити невелике дерево.

 • Особисті уподобання

Будь-який, навіть самий простенький палісадник можна перетворити на справжній витвір мистецтва, якщо застосувати творчий підхід і дизайнерське мислення. Хочете повернутися в старі добрі дореволюційні часи? Самшитовий огорожа здійснить вашу задумку. Якщо ви по-дружньому спілкуєтеся зі своїми сусідами, можете зробити загальний великий палісадник.

Палісадник - це візитівка не тільки двору, але і його господаря. А значить, вона повинна бути оформлена відповідним чином. Клумби, квіти, дерева, рослини заявлять про вас як про творчий і акуратному домовладельце. Недоглянутий і запущений палісадник навряд чи викличе позитивні емоції у перехожих, швидше за все вони подумають, що в такому будинку може жити тільки ледачий і малоактивний людина.

З чого почати роботу над дизайном палісадника ↑

Вирішивши, яка орієнтація зеленій частині двору (внутрішня або зовнішня) вам більше імпонує, визначитеся, як основну ідею втілити в життя. Якщо важливо, щоб територія добре виглядала зовні, огорожу встановлюють легку, декоративну (в Європі вона взагалі відсутня) і весь проект орієнтують на погляд з боку. У такому випадку потрібно вирішити питання з масштабом палісадника. Його розміри повинні відповідати розмірам будинку. Краще всього, якщо під палісадник відводиться ділянка, не перевищує 2/3 висоти самого будинку. Висадженим у стін будинку кущах дозволяється прикрити верхню частину цоколя - не більше.

Обриси палісадника повинні нагадувати долину з поточною у низині річкою - доріжкою, що веде до ганку. Оточити «долину» доцільно «горами» - рослинами вище. В цілому рельєфно лінія палісадника повинна знижуватися до доріжці, поступово сходячи нанівець перед входом в будинок. Добре якщо палісадник утворює невеликий замкнутий простір - у вигляді кола, овалу, квадрата, по периметру якого висаджено кущі. Якщо в будинку частина стіни глуха, її краще прикрити кроною туї, ялини або берези невисокою породи. Якщо молоді дерева висаджені недавно і між ними залишився голий ділянку, його краще засипати мульчею - необхідність рихлити грунт при цьому відпаде, не проростуть бур'яни, а незаповнений простір буде виглядати акуратно: квіти в палісаднику на такому тлі будуть виглядати чудово.

палісадник оформлення

Яскраві мальви в палісаднику біля будинку

Етапи облаштування території перед будинком ↑

За великим рахунком, в поняття «оформлення» включається все: розробка проекту, питання про рослини, вибір або самостійне виготовлення системи воріт, підготовка місця для автостоянки, підбір готових або самостійна підготовка до експлуатації естетичних на вигляд сміттєвих баків, без яких не обійтися; установка перголи і інші деталі облаштування території. У будь-якому випадку, оформлення палісадника не відбудеться без вирішення питання з рослинністю. Без квітів і декоративних порід дерев палісадник немислимий. Дуже непогано виглядають поблизу домашніх стін туя, ялівець - основа оформлення російської палісадника. Листяний чагарник підсаджують для того, щоб ряд не здавався надто щільним. Під чагарник висаджуються крокуси, перед ними, ближче до центральної доріжці - тюльпани. Нарцисами заповнюють простір між багаторічними рослинами.

Що можна зробити своїми руками ↑

Задуматися над ідеєю, як прикрасити палісадник своїми руками - значить вирішити проблему вибору багатьох його аксесуарів не на користь магазину або базару, а на користь свого вміння мислити креативно. Що може опинитися в наших силах? По-перше, елементи оформлення ганку, навісів, переносних парасольок від сонця. Стіни і вхідні сходи теж нерідко прикрашають. Тут у хід може піти і вміння створювати принт, і здатність знайти цікаві поєднання відтінків для «квіткового килима», і мистецтво плетіння макраме (наприклад, виготовлення кашпо для висять уздовж стін вазонів з квітами), і навички лозоплетіння (вони можуть стати в нагоді при оформленні альтанки, перголи і навіть великих вазонів з квітами в саду). Творче оформлення палісадника своїми руками не передбачає чітких рекомендацій, як саме це зробити - воно пропонує ідеї, спробувати здійснити які можна самому.

Де взяти нові ідеї ↑

Якщо добре подумати, кожен з нас здатний внести свою лепту в скарбничку ідей про те, як прикрасити палісадник - ідей цих море. Всі ми бачили скульптури з кущів, які створюють умільці-садівники з художніми здібностями. Чому б не зайнятися топиарным мистецтвом у власному палісаднику? Ялівець цілком годиться в якості живої зеленої основи для такого оригінального творчості. Поява на алейках вашого палісадника веселого зеленого страуса або слоненя (одна з найлегших для відтворення фігур) додало б родзинку вигляду вашого будинку. Яскраві декоративні ворота у вигляді перголи-арки перед входом на доріжку, що веде до будинку, також виглядали б оригінально в межах рідного двору. Не кажучи про фантастичний пейзаж з гранітних каменів і колон химерної форми.

Оформити палісадник зможе кожен охочий. Головне - дотримуватися загальні рекомендації, представлені в цій статті, і проявляти творчу ініціативу. Ну а стати відправною точкою ваших ідей можуть фото красиво оформлених палісадників.

як оформити сад своїми руками - фотоідеї для творчості своїми рукамирізновиди альтанок
 • Как подготовить гортензию к зиме и обеспечить пышное цветение летом
 • Уход за садовыми розами: правила посадки + выращивание и размножение по советам профессионалов
 • Украшаем дачный участок своими руками: готовые схемы красивых цветников и клумб
 • Как разбить цветник на даче: создаем собственный райский уголок
 • Оформляем цветник перед домом своими руками: рекомендации для начинающих и не только
 • Выбираем растения для весенних клумб и цветников: однолетние и многолетние «первоцветы»
 • Многолетние цветы для оформления клумбы: простое решение сложного вопроса
Додати коментар