Сюрреалістично реальність парку миллионолетних каменів


Многие композиции из камней, деревьев и кустарников напоминают большие пазлы, которые нужно собрать в единую картинкуНазва об'єкта: Парк миллионолетних каменів (The Million Years Stone Park)
Країна: Таїланд
Місто: Паттайя
Рік заснування: 1989 - 1992

Всього в 20 хвилинах їзди від головної туристичної Мекки Таїланду - Паттайї, найепатажнішого курортного містечка на південному сході Таїланду, розташувався один з найдивовижніших садово-паркових ансамблів у світі - парк многомиллионолетних каменів. Щоразу буваючи в цій дивовижній країні посмішок», я не можу відмовити собі в задоволенні побувати тут. І під час чергового, вже далеко не першого, відвідування цього унікального парку я завжди знаходжу для себе щось нове, незвідане, недоосмысленное. І пов'язано це не тільки з величезною територією парку, він займає площу близько 16 га, але і з постійно пополняющимися експозиціями, находящими своє і тільки своє місце в цьому ірраціональний східному Едемі.

Парк миллионолетних камней

Тут зібрано безліч абсолютно різноманітних за формою, розміром і філософському сприйняттю ландшафтних композицій, виконаних з таким невластивим для азіат розмахом, що людині з європейським менталітетом зрозуміти глибинний задум тієї чи іншої абстрактної групи практично неможливо. Саме в цій неоднозначності і сюрреалистичности полягає особлива привабливість цього парку.

Своєї сюрреалистичностью багато композиції нагадують роботи Сальвадора Далі

Деякі композиції цілком могли б стати джерелом натхнення для загадкового іспанського генія Сальвадора Далі. Хоча, у випадку з історією виникнення цього дивного парку, ймовірно, все відбулося з точністю до навпаки.

Деколи створюється враження, ніби камені живі і це не ми на них дивимося, а вони за нами спостерігають...

Напевно ніхто зараз вже не задається думкою, звідки в голові тайського бізнесмена і мецената Хун Суана Фаномваттанакула зародилася ідея створення такого парку, але в любові до прекрасного, усвідомлення особливої цінності і самобутності унікальної природи Південно-Східної Азії і навіть в патріотизмі йому не відмовиш. Протягом багатьох років він вивчав рідкісних представників тайської флори і фауни, збирав по крихтах унікальну колекцію і тільки в 1992 році виставив її на суд публіки.

Алея

У цьому парку немає властивої манірному англійському саду математично вивіреною симетрії ліній і форм. Цей сад не можна повною мірою віднести до природних садам з грамотно організованої «природністю» зростання того чи іншого виду рослин. І навіть класична японська філософія саду каменів тут не зовсім підходить. В цьому парку панують свої, властиві тільки цьому садово-кам'яного ансамблю, закони. Тут широкі, плавно згинаються бруковані доріжки, неспішно і ненав'язливо виводять тебе до того або іншого куточка саду.

Широкі бруковані доріжки ведуть від експоната до експоната

Деякі композиції з багатотонних каменів, висаджених поруч дерев і чагарників, нагадують злегка зміщені пазли єдиної картини. Здається, варто лише трохи пересунути пазл-дерево і поєднати його з пазлом-каменем і картинка зростеться. Незважаючи на міць зібраних тут зі всього Таїланду величезних багатотонних валунів, в парку багато світла і «повітря». До кожної композиції можна підійти, помацати її, перейнятися потужною енергетикою кожного каменя, який при ближчому розгляді може виявитися скам'янілими залишками коренів або стовбурів дерев, вік яких становить понад мільйон років.

Багато композиції з каменів, дерев і чагарників нагадують великі пазли, які потрібно зібрати в єдину картинку

Тут немає ніякої напруженості, все дуже природно і гармонійно. Навіть гуляють посеред усього цього пишноти місцеві курочки виглядають цілком органічно.

Навіть місцеві курочки органічно вписуються у весь цей сюрреалізм

Їх яскраве барвисте оперення можна розглядати з таким же захопленням, як і квітучі всюди бугенвиллии.

Бугенвиллии

Вони зібрані у цьому парку у всьому своєму різноманітті кольорів і форм. Бугенвиллии можна зустріти у вигляді акуратно пострижених чагарників, вони вільно обплітають здіймаються увись багатометрові кам'яні брили, вони служать класичної живоплотом... Єдине рослина, яка в парку дбайливо охороняється від допитливих туристів - закритий в металеву сферу невеликий абсолютно непримітний чагарник, назву якого я, на жаль, не запам'ятала.

Але, судячи з того, з якою любов'ю та обережністю за ним доглядають працівники парку - це якийсь дуже рідкісний зникаючий вид тропічних рослин. З такою ж ретельністю цілий штат спеціально навчених садівників займається формуванням мініатюрних бонсаев, ще однією визначною пам'яткою парку.

Бонсай

Ці мініатюрні дерева зустрічаються тут всюди. Складно уявити, що формувати хитромудрі форми деяких з них починали ще 200 років тому.

До кожної композиції можна підійти і доторкнутися

Основною особливістю цього парку є те, що всі філігранні кам'яні статуї не є плодом багаторічних праць тайських каменотесів. Всі неймовірні контури, плавні вигини і часом практично правильні геометричні отвори в камінні створені самою природою. Сюди вони лише доставлені, встановлені і майстерно доповнені живими рослинами.

Навіть не віриться, що всі ці химерні форми створені самою природою, без участі людини

При погляді на ці дивні форми кожен здатний побачити щось своє. Деякі камені нагадують силуети морських ковзанів, хто здатний побачити в композиції дельфінів або присевших перепочити хижаків.

На що це схоже?

Це як дитяча гра в розглядання хмар. Тут також, злегка змінивши ракурс огляду, можна з часом побачити вже зовсім іншу картину.

Ну а це що за чудо-юдо?

Незважаючи на такий юний вік парку, відчуття «новосправи» не виникає. Сюди якщо і завозять нові рослини, то це багатовікові тики, плодоносні джекфруты або квітучі каламоны. Визначити, що ця рослина не росла тут довгі роки можна лише за встановленим біля нього підпорок, які, втім, анітрохи не псують загальної картини вічнозеленого, саду, що цвіте вічно.

Підпори

І взагалі Таїланд настільки багатий на всілякі види тропічних рослин, що багато з них до цих пір вивчаються і документуються. Підсилюють враження вікової історії парку монументальні лавочки, виконані з спилов тикового дерева або каменю. Уздовж алей встановлені такі ж ґрунтовні тикові гойдалки. Кожна навіть незначна деталь має свій потаємний сенс і свою історію. Піднесений на п'єдестал нехитрий, нічим не примітний пеньок при найближчому розгляді виявляється буквально пронизаний гранітними вкрапленнями, про час та тривалості освіти яких навіть не хочеться думати.

Пеньок на п'єдесталі неспроста...

Він пронизаний гранітними вкрапленнями, що говорить про його шанобливому віці

Зовсім мертве, засохле дерево раптом у кроні своєї розпускається буйної пишною рослинністю.

Что за чудеса!

Тут безліч затишних затишних куточків, де, сховавшись від очей численних любителів прекрасного, можна посидіти, відпочити, подумати про вічне. Очевидно, на такі думки навіває особлива філософія парку. Чим можна мотивувати східного людини, не обтяженого ні турботою про хліб насущний, ні необхідністю заробляти на квартиру-машину-дачу на багаторічний кропітка праця по створенню райського куточка? Ймовірно, лише втіленням в життя своєї мрії, та можливої еволюціонує реінкарнацією в наступних життях.

 • Сюрреалистичная реальность парка миллионолетних камней

  Назва об'єкта: Парк миллионолетних каменів (The Million Years Stone Park) Країна: Таїланд Місто: Паттайя Рік заснування: 1989 - 1992 Всього в 20 ... Далі

  Переглядів: 1 392 Коментарів: 0
 • Прикосновение к духу истории в садах замка Шенонсо в долине Луары

  Назва об'єкта: Сади замку Шенонсо (Chateau de Chenonceau Gardens) Країна: Франція Місто: недалеко від села Шенонсо в долині річки Луара Рік заснування: ... Далі

  Переглядів: 788 Коментарів: 0
 • Сады Сабатини – королевская жемчужина Мадрида

  Назва об'єкта: Сади Сабатіні (Jardines de Sabatini) Країна: Іспанія Місто: Мадрид Рік заснування: 1933 р., Фернандо Маркадаль Завжди хочеться продовжити літо, особливо ... Далі

  Переглядів: 808 Коментарів: 0
 • Перадения – зелёная сокровищница Цейлона

  Назва об'єкта: Royal Botanical Gardens, Peradeniya (Королівський Ботанічний сад Пераденіі) Країна: Шрі-Ланка Місто: Пераденіі Рік заснування: 1821 рік - офіційна дата заснування ... Далі

  Переглядів: 818 Коментарів: 0
 • Тропический сад Нонг Нуч – один из самых больших и прекрасных ботанических садов мира

  Назва об'єкта: Тропічний ботанічний сад Нонг Нуч Країна: Таїланд Місто: сад знаходиться поряд з курортним містом Паттайя Відкритий в 1980 році В ... Далі

  Переглядів: 1 357 Коментарів: 0
 • Сюрреалистичная реальность парка миллионолетних камней
 • Прикосновение к духу истории в садах замка Шенонсо в долине Луары
 • Сады Сабатини – королевская жемчужина Мадрида
 • Перадения – зелёная сокровищница Цейлона
 • Тропический сад Нонг Нуч – один из самых больших и прекрасных ботанических садов мира
Додати коментар