Приклади раціонального планування дачного і присадибної ділянки


Планування дачної ділянки: вдалі приклади фото Сучасний приватний будинок, розташований на присадибній ділянці - це цілий комплекс, житлово-побутові умови якого влаштовують людей, які тут живуть.

Зміст

І навіть якщо господарі живуть тут не постійно, планування дачної ділянки має велике значення. Адже тут повинні бути всі елементи життєзабезпечення: житлові площі і службові приміщення, водо-, газо - та електропостачання, озеленення присадибної ділянки, зони відпочинку і т. д.

З чого почати облаштування нової ділянки ↑

Першим ділом придивіться до рельєфу, насаджень, які збереглися на ділянці, водойми (якщо він є). Не варто відразу ж все викорчовувати і розрівнювати землю. Хто сказав, що новий дачний ділянка повинна являти собою оголену рівну поверхню? Грамотне планування дачної ділянки допоможе зробити підвищення і пониження гідністю місцевості, а не її недоліком.

Нерівна місцевість? Сплануйте ділянку терасами. Тоді в майбутньому вас буде радувати не тільки високий урожай, але і оригінальний ландшафт. Адже на терасах вода підтримується, а грунт не змивається.

Відразу визначте місце для будівництва житлового будинку і господарських будівель. Який вигляд будуть мати госпбудівлі? Це будуть окремі приміщення, або зблоковані в одне? Продумайте, де ви будете утримувати домашніх тварин і птахів, зберігати садовий інвентар, де буде навіс для авто чи гараж, душ, туалет.

планування садової ділянки

Секрети грамотної планування дачної ділянки ↑

На будь-якому дачній ділянці виділяють такі функціональні зони:

 • житлова зона (будинок)
 • присадибні та господарські споруди (господарський блок, погріб, гараж, кухня, підвал, колодязь)
 • зона відпочинку (дитячий майданчик, басейн, баня, душ, садова альтанка)
 • садово-городня зона (грядки, клумби, теплиці).

планування ділянки у картинках

Нормативні документи ↑

Перш ніж приступити до освоєння ділянки, вивчіть нормативну літературу, ознайомтеся з «Положеннями про садово-дачному та індивідуальному будівництві». Тут вказані максимально допустимі розміри площі будинків і господарських споруд, визначено порядок відведення земельних ділянок під забудови різних категорій (садові, дачні, індивідуальні будинки, котеджі). З документів можна дізнатися, хто контролює індивідуальне будівництво та приймає в експлуатацію будинки і споруди, порядок проведення технічної інвентаризації та правової реєстрації будівель.

В документі «Основні норми проектування територій із забудовою різних категорій» зазначено, якими повинні бути відстані між будівлями і як вони повинні розміщуватися щодо меж ділянки з урахуванням санітарних та протипожежних правил.

Приступайте до планування лише після детального вивчення нормативної документації, щоб уникнути проблем із законом у майбутньому.

планування дачної ділянки в картинках

Як розпланувати ділянку на 6-8 соток ↑

На такій ділянці повинно вистачити місця і на будинок з гаражем, і на господарські будівлі, на сад з городом, і на зелену галявину з квітковими клумбами, і на дитячий майданчик, і на компостні купи, і на мангал.

30 кв. метрів парників і 70 кв. метрів грядок можуть повністю задовольнити потреби вашої сім'ї в овочах і фруктах (крім картоплі). Великі і розлогі плодові дерева краще розташувати ближче до північній стороні ділянки. А якщо посадите з східної сторони яблуню або інше декоративне неплодовое дерево, влітку у вас буде гарне затишне місце для відпочинку. Невеликі фруктові та декоративні дерева відмінно виглядатимуть між будинком і вулицею. Південна стіна будинку або гаража - найкраще місце для теплолюбних рослин (наприклад, винограду). Відмінне місце для прянощів - грядка біля ганку.

Відокремити зону відпочинку від компостних куп чагарниками. Тоді купи не будуть видні з веранди і будинку. По південному краю ділянки зазвичай саджають негустий малинник.

Галявину і дитячий майданчик краще розміщувати поруч з будинком. Адже діти більшу частину часу проводять на вулиці, тому важливо, щоб вони постійно були на виду. Поруч з дитячим майданчиком можна організувати дитячу грядочку. На краю галявини не забудьте залишити місце для мангала. Простір біля будинку прикрасьте квітами або газоном.

планування дачної ділянки в картинках

Де будувати будинок: вибираємо місце для житлової зони ↑

Це залежить від багатьох особливостей ділянки. Зокрема, від його форми, рельєфу, рівня грунтових вод. Якщо ділянка на південному слоні, будинок краще будувати на самому високому місці, якщо ділянка вузький, будуйте будинок біля самої короткої кордону. Зниження на північ - найменш вдалий ділянку. Але й на такому можна створити комфорт і затишок. Будинок в цьому випадку будують ближче до кордону, можливо, на підсипці, посеред схилу.

Фото приклади вдалого планування дачної ділянки ↑

планування дачної ділянки фото

планування дачної ділянки фото

планування дачної ділянки фото

зона відпочинку на дачній ділянціяк упорядкувати садовий ділянка - фотояк облаштувати дачну ділянку - фото
 • Веранда к дому своими руками: планирование и строительство функционального помещения

  Веранда - це частина будівлі, що надає заміського будинку або дачі затишний і завершений вигляд. Іноді вона проектується і будується разом з будинком, ... Далі

  Переглядів: 668 Коментарів: 0
 • Как быстро и профессионально построить деревянные беседки своими руками

  Ви довели ділянку до досконалості: з рівними прополотыми грядочками сусідять розкішні квітники, тягне прохолодою від штучного озерця, шелестять, секретничая, дерева і посміхаються ... Далі

  Переглядів: 1 282 Коментарів: 0
 • Как построить летнюю беседку своими руками: обустраиваем место для задушевных разговоров

  Якщо ви є щасливим власником заміської садиби або просто невеликий дачі з будиночком - прийміть вітання. Погодьтеся, у наш божевільний і вкрай ... Далі

  Переглядів: 1 313 Коментарів: 0
 • Выбираем шторы для веранды на даче: уютные идеи для загородного дома

  Після завершення будівництва та оформлення інтер'єру заміського фазенди, можна подумати і про облаштування улюбленого місця для релаксації - веранди або альтанки. Затишна ... Далі

  Переглядів: 1 574 Коментарів: 1
 • Чем покрыть пол на веранде для долгой службы и красивой жизни без хлопот

  Веранда в приватному будинку є своєрідним буфером між домашньої зоною тепла і вуличним холодом. І в більшості випадків це неопалюване приміщення. Тому ... Далі

  Переглядів: 2 253 Коментарів: 0
 • Выбираем удачный вариант дизайна веранды загородного дома или дачи

  Веранда - приміщення, яке покликане бути світлим, милим, комфортним. Домашнє тепло, гармонія сімейних відносин і затишок - ось те, що повинен випромінювати ... Далі

  Переглядів: 3 382 Коментарів: 1
 • Беседка с мангалом своими руками – жарим шашлык и комфортно отдыхаем

  Шашлик - блюдо, яке нікого не залишає байдужим. І подавати його потрібно тільки на природі. Але мурахи, комарі та інша живність так ... Далі

  Переглядів: 4 435 Коментарів: 0
 • Веранда к дому своими руками: планирование и строительство функционального помещения
 • Как быстро и профессионально построить деревянные беседки своими руками
 • Как построить летнюю беседку своими руками: обустраиваем место для задушевных разговоров
 • Выбираем шторы для веранды на даче: уютные идеи для загородного дома
 • Чем покрыть пол на веранде для долгой службы и красивой жизни без хлопот
 • Выбираем удачный вариант дизайна веранды загородного дома или дачи
 • Беседка с мангалом своими руками – жарим шашлык и комфортно отдыхаем
Коментарі користувачів
 1. марина (Додано: 23.09.2011 о 09:28)

  Ось вже не знала, що існують нормативні документи для садових ділянок. Правда, пригадую, що у батьків були проблеми з неправильним розташуванням лазні. Вони з сусідами купили зруб для лазні один на двох і розмістили таким чином, що одна половина припадала на наш ділянку, а інша на соседкий. А за правилами пожежної безпеки це було серйозне порушення.

 2. Ніна (Додано: 11.03.2014 у 20:24)

  Вдячна компанії Терем-Теремок за створений ними проект ландшафтного дизайну. Правда, трохи дорогувато, але того варте:)

Додати коментар