Огляд програмних засобів ландшафтного дизайнера

ландшафт

Комп'ютерні програми сьогодні допомагають нам скрізь і в ландшафтному проектуванні теж. Використовуючи їх, ландшафтний дизайнер має можливість вже на стадії проектування створити майже реальний тривимірний образ садиби або дачної ділянки.

Зміст

Можливості комп'ютерних програм в ландшафтному проектуванні ↑

Ландшафтне проектування - це складна робота, кінцевим результатом якої стає створення «гарної» картинки на присадибній або дачній ділянці. Цій картинці» передує велика підготовча робота, яка складається з наступних етапів:

  • збір інформації;
  • аналіз і обробка зібраної інформації;
  • створення необхідних креслень і планів.

ландшафт

Природно, комп'ютерна обробка всього цього матеріалу значно спрощує роботу ландшафтного дизайнера на передпроектному етапі. Дуже швидко можна переглянути і створити велику кількість можливих варіантів проекту і на основі моделювання отримати ландшафтний проект ділянки чи окремого його фрагмента в 3D зображенні.

Це дає можливість створити яскравий достовірний образ ділянки. Тривимірна картинка дозволяє побачити майбутній ландшафтний образ ділянки, погодити його не тільки з архітектурою будинку, але і з сусідніми ділянками.
Проект ділянки в режимі 3D дає можливість опрацювати всі деталі, що позбавить замовника від почуття невизначеності і сумнівів.

ландшафт

Існує величезна кількість програмного забезпечення для ландшафтного проектування. Internet дає можливість розробляти їх безпосередньо в режимі on-line. Докладно зупинитися на кожній з них, розібрати їх переваги і недоліки немає можливості. Тому розглянемо деякі з них.

Sierra Home&Land Design3D ↑

Пакет цієї програми складається з трьох дисків: Garden Encyclopedia, Land Designer 3D Photo Garden 3D Designer.

Сторінка Land 3D Designer дозволяє створювати проекти озеленення і переглядати і оцінювати їх у тривимірному просторі. Поетапне виконання проекту здійснюється з допомогою підрозділів: Start, Site, Design і Finish.

ландшафт

Скориставшись Guide, можна легко розібратися як крок за кроком виконати поставлену перед собою задачу. Проект виконується в розділі Top, а Mini View дає можливість побачити готову картинку в 3D.

Створення проекту за допомогою Sierra Home&Land Design3D ↑

Відкриваємо вкладку Site і задаємо параметри присадибної ділянки: розміри, розташування будівель, ухил рельєфу, розташування доріжок і стежок.
Всі роботи виконуються в розділі Design.

У Hardscape знаходяться необхідні елементи, які повинні з'явитися на ділянці: паркан, майданчик для відпочинку, підпірні стінки, сходи, водойми.

Сторінка Structures дасть можливість розмістити на плані малі архітектурні форми: альтанки, місток, перголу або шпалеру.

Коли відкриваємо вкладку Plants, відразу стає ясно, що найцікавіша робота чекає тут. Великий вибір рослин дозволяє створювати самі цікаві і несподівані комбінації дерев, чагарників і квітів, з заданими розмірами.

Автоматичний режим дає можливість вказати назву рослини. А режим 3D дозволяє побачити створену композицію з усіх боків.

ландшафтВкладка Gardens пропонує допомогу у створенні квітників. Оцінити їх декоративність можна і тільки в різний час року, і в різний час доби (вкладка Dynamic F/X).програма дозволяє вести калькуляцію робіт.

Знайомство з цією програмою дасть можливість знайти багато цікавого для роботи не тільки професіонала, але і захоплюються ландшафтним дизайном любителів-садівників.

Програма 3D Home Landscape Designer 4.0 ↑

Ця програма, як і попередня, підійде для роботи дизайнерів-професіоналів, які займаються розробкою ландшафту і любителям-дачникам, які бажають самостійно облагородити свою ділянку.

Володіючи потужними інструментами дизайну та обширною бібліотекою, будь озеленення ділянки, створення ідеального пейзажу виявиться всім під силу.
Проект можна подивитися в 2Dи 3D вигляді.

ландшафт

Позитивна сторона 3D Home Landscape Designer 4.0 - енциклопедія рослин доповнено описом агротехніки догляду за рослинами.

ландшафт

У цій версії меню доповнено редагуванням рельєфу і хорошою візуалізацією нерівностей ландшафту. Є можливість оцінити вигляд створеного ландшафту при нічному освітленні.

Недоліки версії програми 3D Home Landscape Designer 4.0 - досить високі вимоги до ресурсів комп'ютера, тривала обробка зображення при виведенні на 3D режим, не дуже якісна деталізація. Зображення може імпортуватися і експортуватися виключно у форматі програми.

Програмне забезпечення «Наш сад КРИСТАЛ 10.0» ↑

Варто звернути увагу на вітчизняне програмне забезпечення «Наш сад КРИСТАЛ 10.0», яка призначена для широкого кола як професіоналів, так і любителям. Воно складається з таких частин: Енциклопедія рослин, Планувальник, Редактор Ресурсів, Фотоплан.

ландшафт

Енциклопедія пропонує 16600 рослин зі всього світу. Про кожну рослину можна дізнатися все: вимоги до грунті, строки цвітіння, необхідна йому агротехніка, термін життя. Кожна рослина проілюстровано фото в декількох ракурсах.
При створенні дизайну в розроблювану середовище можна додавати реальні цифрові фото окремих декоративних об'єктів і рослин.

ландшафт

Планувальник має всі можливості розробити планування як крихітного ділянки, так і дуже великої - до 500м довжиною, задаючи при цьому його рельєф і всі наявні споруди і рослини.

ландшафт

З допомогою відповідних редакторів можна вибрати спосіб мощення двору і доріжок, спроектувати огорожу будь-якої складності.

Редактор МАФ дозволяє не тільки вибрати будь-яку конструкцію, будь-то садова лава або альтанка, але і сконструювати свою. Процес конструювання можна відразу ж спостерігати у вікні перегляду.

ландшафт

Для візуалізації будь-якої картинки користуємося 3D ракурсом.

Expert Landscape Design 3D ↑

Істотною перевагою програми Expert Landscape Design 3D є той факт, що вона дуже проста і доступна у використанні. У неї немає великих системних запитів, оскільки її розмір становить близько 5Мб. Функціонує вона настільки просто, що скористатися програмою може навіть «чайник».

ландшафт

Об'ємна бібліотека надасть всі необхідні рослини і споруди. Програма дозволяє імпортувати цифрові фото з інших сумісних програм. Вона забезпечує хорошу якість картинки на моніторі в двомірному зображенні.

У назві програми згадується «3D». Воно є, але якість зображення в цьому ракурсі досить примітивне. Очевидно, що Expert Landscape Design 3D для професіонала-дизайнера занадто проста, оскільки їй недостатньо графіки. Але вона може стати першим етапом в освоєнні комп'ютерного ландшафтного дизайну початківцям дачником для створення нескладних проектів. Освоївши цю програму, він зможе швидше оволодіти більш складними програмами.