Особливості розведення риби в штучних водоймах


заміський ставокРозведення риби в штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід звертати пильну увагу. До них відносять: температуру води, рівень кислотності, глибину водойми, щільність заселення та інші. Недотримання основних правил може викликати замор риби. Варто заздалегідь планувати кількість і видове різноманіття мешканців, які будуть заселені у водойму.

Зміст

Відео-розповідь про розведення риби в присадибній ставку ↑

Які популярні види риб придатні для розведення ↑

Для вирощування в штучних водоймах придатний цілий ряд промислових риб. Однією з найбільш цінних є сазан. Він не надто вибагливий до умов навколишнього середовища, поїдає дрібні донні організми, рослинність, штучний корм. Статевозріла риба виростає протягом 3 - 5 років, відрізняючись високими темпами зростання. У дорослої особини міститься близько 55% їстівних частин від усієї маси тіла.

Одомашненої різновидом сазана є короп - швидкоросла, теплолюбна риба. Цей вид пристосовується до різних умов зовнішнього середовища і добре росте в неглибоких, прогріваються сонцем водоймах: ставках, торф'яних кар'єрах, озерах і т.д. Найбільш сприятливою є слаболужна реакція води. Короп всеїдний і дуже вигідний для розведення. Виділяють кілька порід цієї риби: дзеркальний, голий лускатий. Статевої зрілості короп досягає до 4 - 5 років життя.

короп

Короп - швидкоросла, теплолюбна риба. Він всеїдний і дуже вигідний для розведення

Карась - популярна риба для розведення в штучних водоймах. Його різновиди поділяють на кілька видів: золотий, срібний. Обидва воліють стоячу воду, харчуються переважно рослинністю. Великі особини сягають близько 5 кг. Риба надзвичайно витривала. У зимовий період потребує надходження кисню за рахунок ополонок в кромці льоду.

Одним з кращих для розведення в проточних водоймах великого розміру визнається лящ. Він воліє тихі і глибокі води. У теплі літні місяці харчується на дрібних ділянках, багатих кормом.

Перелік риб для успішного вирощування в штучних водоймах ↑

Лінь являє собою рибу всеїдний, невибагливу, стійкий до перепадів рівня кислотності води та кількості кисню. Проте він досить чутливий до механічних впливів - полохливий. Свою назву отримав через покриття густої прозорої слизом, яка під дією повітря темніє, твердне, відвалюючись шматочками. У цих місцях залишаються плями жовтого кольору. У неглибоких водоймах може конкурувати з коропом за їжу. Лінь має смачним, соковитим м'ясом. Для розведення використовують водойми будь-якого типу за умови наявності іншого виду риб. Сусідство з карасем вкрай не бажано. Добувати його можна виключно в теплі місяці, оскільки в інший час він ховається в мул.

Дуже цінними вважають сімейства осетрових риб, м'ясо та ікра яких виділяються на тлі інших видів своїми високими смаковими і харчовими якостями. До них відносять: калугу, білугу, шипа, севрюгу, стерлядь і ряд гібридів, наприклад, бестер. Великий інтерес викликає розведення холодноводной форелі, яку класифікують за двома видами: річкова, райдужна.

форель

Райдужна форель найбільш часто використовується для вирощування в штучних водоймах

Вона живиться дрібними водоплавними, крім цього, її підгодовують різноманітними кормовими сумішами. У штучних водоймах форель не розмножується, тому її розводять методом інкубації на спеціалізованих риболовецьких заводах. Найбільш поширений райдужний вигляд.

Крім перерахованих риб вдалими для розведення вважаються: язь, орфа, білий амур, товстолобик, пелядь, сиг, ряпушка, рипус, судак, вугор річковий, щука, сом та деякі інші.

Які фактори слід враховувати при організації рибоводного водойми ↑

Успішне розведення риб можливо при дотриманні певних правил. Найбільш раціональним є планування типу, глибини водойми у відповідності з видом риби, яка в ньому вирощуватися. Перенаселення басейну негативно позначається на якості води. Якщо риб занадто багато, витрата корму збільшується, так і рідина швидше починає псуватися. Визначаючи граничну кількість мешканців водойми, слід відводити щонайменше 50 літрів рідини на 1 рибу довжиною 10 - 15 див. Однак враховують і інші важливі фактори:

 • площа поверхні водойми, не зайнята рослинністю;
 • розмір риби;
 • якість фільтрації води;
 • аерацію.
обсяги

Визначаючи граничну кількість мешканців водойми, слід відводити щонайменше 50 літрів рідини на 1 рибу довжиною 10 - 15 см

В глибокому водоймищі створюються хороші умови для зимівлі риб, а влітку підтримується стабільна температура. Проте на глибині вода може прогріватися не достатньо для активного розмноження мікроорганізмів - корми для риб і поглинання атмосферного кисню буде нижче, ніж у дрібного басейну з великою площею водного дзеркала. Кисень вкрай важливий для забезпечення життєдіяльності риби. Вода збагачується їм, перемішуючись під дією природних факторів (руху вітру, перепадів температури), а також завдяки виробленню рослинністю.

Відмітні особливості водойм і важливість регулювання характеристик води ↑

Басейни, що використовуються для розведення риби, різняться за показниками площі водного дзеркала, глибини, характеру водопостачання, типу ґрунту та інших природних умов. Від природних водойм вони відрізняються регуляції біологічних процесів вирощування риби, живих кормів, добрива та інше.

Важливими факторами, що впливають на ефективність розведення мешканців штучних басейнів, є: температура, реакція води. Деякі теплолюбні риби, інші, навпаки, відчувають себе добре при температурі 10 °С. Перепади температурних режимів і рівня pH можуть бути згубними для певних видів мешканців водойм. Заміри pH реакції води, температури, кількості кисню необхідно проводити досить часто, особливо в зимові місяці. Корекція рівня кислотності в бік зниження здійснюється шляхом внесення вапна, установки вапняних фільтрів, млинів.

ставок на подвір'я

У грамотно створеному ставку риба буде прекрасно себе почувати і добре рости

Слід приділити увагу сполучуваність певних видів риб між собою, деякі з них можуть конкурувати за їжу.

При розведенні риби в штучних водоймах необхідно враховувати деякі нюанси, які дозволять їй активно рости і набирати вагу. Існує ряд цінних порід, вирощування яких принесе масу позитивних емоцій як під час риболовлі, так і під час вживання в їжу.

 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда

  Власник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити ... Далі

  Переглядів: 1 439 Коментарів: 0
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками

  Невеликий тихий ставок або дзюркотливий струмок на заміській ділянці прекрасні самі по собі, але вони «оживуть», якщо через водний простір перекинути місток. ... Далі

  Переглядів: 2 021 Коментарів: 0
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками

  Вас постійно переслідує відчуття, що вашій дачі чогось не вистачає? Озирніться навколо себе! Так, клумби є, є альтанка, дитячий майданчик теж. А ... Далі

  Переглядів: 6 801 Коментарів: 0
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия

  Чистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. ... Далі

  Переглядів: 2 935 Коментарів: 0
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах

  Розведення риби у штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід ... Далі

  Переглядів: 4 427 Коментарів: 0
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками

  Рідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, ... Далі

  Переглядів: 5 464 Коментарів: 1
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой

  Навіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може ... Далі

  Переглядів: 5 146 Коментарів: 0
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой
Додати коментар