Сади Сабатіні - королівська перлина Мадрида


ПрудНазва об'єкта: Сади Сабатіні (Jardines de Sabatini)
Країна: Іспанія
Місто: Мадрид
Рік заснування: 1933 р., Фернандо Маркадаль

Завжди хочеться продовжити літо, особливо якщо воно не склалося. Сірі столичні вулиці, якщо сидіти в Москві безвилазно, починають пригнічувати, створювати депресивні настрої і хочеться, щоб літо не закінчувалося. Літо, сонце, яскрава зелень дерев - ось вони, природні ендорфіни! А продовжити літо можна тільки одним способом - поїхати відпочити в теплі, гостинні країни. Завжди мріяла побувати в Іспанії. Але наша поїздка не просто мріями обумовлена. Справа в тому, що улюблена бабуся мого чоловіка родом з Іспанії і нам сам Бог велів побувати в цій великій країні. І було вирішено! Зі столиці в столицю! Квитки куплені, валізи зібрані, розмовник в кишені і карти в телефоні. Ола, Іспанія! Ми в передчутті!

Першим ділом ми розробили маршрут прогулянки, так як планувалося відвідати Королівський палац, вирішили прогулятися до нього пішки по вулиці Байлен.

Вулиця Байлен

Місто не дуже великий і його можна обійти пішки, головне - вдягнути зручне взуття. Але в цілях економії часу краще покататися на місцевому транспорті. Наближаючись до місця призначення, ми побачили живі статуї, які розважають перед палацом туристів.

Жива статуя

Одні веселять народ, інші просто приковують погляди своєю незвичністю.

Mucho gusto!

Перед входом в парк ми зустріли тореро в знаменитому «костюмі світла». Ну, звичайно, це ж Іспанія! Ну хіба можна уявити собі Іспанію без кориди? Тому побачити на вулиці тореро при повному параді, в костюмі "Traje de Luces" нам здалося цілком доречним.

Скверик перед Королівським палацом

Королівський палац у Мадриді

Palacio Real de Madrid

Прямуючи в палац, ми підійшли до огорожі і нашому погляду з'явився дуже красивий парк, розташований позаду палацу. Ось це і стало для мене приємним сюрпризом! Треба сказати, що по дорозі до палацу було достатньо зелені у вигляді розлогих дерев і невеликих чагарників, і раптом несподівано чудовий, мальовничий парк у французькому стилі!

Придворцовый парк

Верхні сади Сабатіні

Очі розбігаються, і хочеться їх ширше розкрити, щоб панорамно побачити всі пишність парку. Трохи стало прикро, що ми попередньо нічого про нього не прочитали і побачили випадково. Цей парк бачать всі, хто приходить на екскурсію у палац, адже парк є продовження самого палацу і пройти повз нього просто неможливо. Але, на мій погляд, парк, нехай і невеликий, заслуговує окремої екскурсії і хвалебних од.

Сади були посаджені на місці колишніх стаєнь

Сади Сабатіні були закладені не так давно, в 1933 році. Хоч вони і називаються Сабатіні, але спроектував їх Фернандо Маркадаль, а Франческо Сабатіні на цьому ж місці раніше побудував королівську стайню, яку благополучно знесли перед закладкою парку. Закономірним було б назвати парк на честь проектувальника, але король вирішив інакше, а королю не перечать! Тому це сади Сабатіні, а не Маркадаля.

Формовані чагарники, статуї, фонтани - неокласика на французький манер

У сад веде монументальні сходи з білого мармуру, з якої ми спустилися вниз і поринули в розкіш зелені, звучні спів і щебетання птахів. Швидше за все, таке розташування парку не випадково. Спускаючись і поринаючи в нього, як ніби уносишься в інший світ, спускається якесь умиротворення, спокій. Будь-який поспіх, важливі дзвінки, термінові справи відходять на другий план. Можна посидіти на лавках, послухати спів птахів, помедитувати в тиші. Або погуляти і помилуватися видами чудового парку.

Сады Сабатини

Сам парк представлений чудернацькими деревами, дуже схожими на сосни, але так забавно підстриженими, що здається, ніби вони з іншої планети. Були і неподстриженные «персонажі» зі скуйовдженим кронами. Але це не псує загального враження, а надає навіть якусь родзинку. Можливо, мій чоловік, по натурі своїй перфекціоніст, вважав інакше, але особисто для мене ці вежі з дерев з стирчать гілками здалися дуже милими.

Сады Сабатини

Крім того, у парку багато листяних дерев з широкою кроною, в тіні яких вкрай вдало влаштувалися садові лавки. Я завжди думала, що в містах, де немає моря, клімат повинен бути відносно сухий. Але в Мадриді влітку справжнє пекло, температура повітря доходить з легкістю до 40 градусів. Погіршує ситуацію висока вологість. Постійно хочеться сховатися від пекучого сонця у тінь, випити чого-небудь прохолодного. А в парку в сонячний день ці лавочки в тіні просто порятунок!

Витончені лавочки в тіні дерев обіцяють відпочинок і прохолоду

Що відразу привертає увагу, це, звичайно ж, ставок прямокутної форми, розташований прямо по центру парку. Коли дивишся на палац через ставок, картинка просто приголомшлива!

Ставок

Навколо ставка ростуть кущі самшиту, вони виглядають чудово, мають чіткі, рівні геометричні форми в кращих традиціях класичних французьких садів. Було бажання лінієчкою виміряти відстань між кущами, настільки вони рівно пострижені. Вони кидаються в очі ще з оглядового майданчика біля входу. Здається, ніби це лабіринт, але для маленьких чоловічків. Взагалі, атмосфера трохи казкова, зовсім-зовсім небагато, але від цього не менш приємно.

Ідеально рівно підстрижені кущі

Навколо ставка встановлені білі статуї. Я цього моменту, розглядаючи пам'ятки парку, як-то значення не надала. А даремно! Тільки потім, вже перебуваючи вдома і маючи доступ в інтернет, я вирішила почитати історію парку і з'ясувала, що це не просто статуї, а пам'ятники іспанським монархам! Вони повинні були прикрасити дах Королівського палацу, але виявилися надто тяжкими, тому були встановлені по периметру ставу. Тепер всі королі Іспанії охороняють своєю величчю сади Сабатіні.

Білі статуї в саду - це пам'ятники іспанським монархам

Садовые скульптуры

Я люблю мріяти про те, як склалася б моя доля, якби я жила в минулому. Погулявши по палацу, хочеться представити себе зі свитою придворних дам, неспішно шествующей вздовж ставка, годує хлібом качечок. Уява легко підстьобується атмосферою парку, в якому немає абсолютно нічого сучасного, ні однієї ятки з морозивом, ні одного біотуалета на задвірках. Це дуже мальовниче місце, яке не хочеться псувати вторгненням цивілізації. Контраст особливо разючий після відвідування центральної частини міста. І все ж від цивілізації і прогресу далеко не втечеш:

Замість карет з кіньми - парковка з сучасними автомобілями

З усіх екскурсій, які ми зробили в Мадриді, сади Сабатіні справили на мене саме незабутнє враження. Наш похід в парк припав на яскравий, сонячний, погожий день. Природа майстерно прикрашає створені людиною шедеври яскравими сонячними фарбами або холодними сірими відтінками. В результаті такого співтворчості народжуються композиції дивовижної краси.

Сады Сабатини

Ймовірно, парк гарний і похмурий, похмурий і навіть у дощовий день. Адже і природа може бути не в дусі. Впевнена, що сидячи на лавці в парку або читаючи під деревом книжку, в будь-яку погоду і в будь-якому настрої я буду в гармонії зі світом, тому що сам сад створює атмосферу єднання з природою.

 • Сюрреалистичная реальность парка миллионолетних камней

  Назва об'єкта: Парк миллионолетних каменів (The Million Years Stone Park) Країна: Таїланд Місто: Паттайя Рік заснування: 1989 - 1992 Всього в 20 ... Далі

  Переглядів: 1 392 Коментарів: 0
 • Прикосновение к духу истории в садах замка Шенонсо в долине Луары

  Назва об'єкта: Сади замку Шенонсо (Chateau de Chenonceau Gardens) Країна: Франція Місто: недалеко від села Шенонсо в долині річки Луара Рік заснування: ... Далі

  Переглядів: 788 Коментарів: 0
 • Сады Сабатини – королевская жемчужина Мадрида

  Назва об'єкта: Сади Сабатіні (Jardines de Sabatini) Країна: Іспанія Місто: Мадрид Рік заснування: 1933 р., Фернандо Маркадаль Завжди хочеться продовжити літо, особливо ... Далі

  Переглядів: 809 Коментарів: 0
 • Перадения – зелёная сокровищница Цейлона

  Назва об'єкта: Royal Botanical Gardens, Peradeniya (Королівський Ботанічний сад Пераденіі) Країна: Шрі-Ланка Місто: Пераденіі Рік заснування: 1821 рік - офіційна дата заснування ... Далі

  Переглядів: 819 Коментарів: 0
 • Тропический сад Нонг Нуч – один из самых больших и прекрасных ботанических садов мира

  Назва об'єкта: Тропічний ботанічний сад Нонг Нуч Країна: Таїланд Місто: сад знаходиться поряд з курортним містом Паттайя Відкритий в 1980 році В ... Далі

  Переглядів: 1 357 Коментарів: 0
 • Сюрреалистичная реальность парка миллионолетних камней
 • Прикосновение к духу истории в садах замка Шенонсо в долине Луары
 • Сады Сабатини – королевская жемчужина Мадрида
 • Перадения – зелёная сокровищница Цейлона
 • Тропический сад Нонг Нуч – один из самых больших и прекрасных ботанических садов мира
Додати коментар