Дотик до духу історії в садах замку Шенонсо в долині Луари


Сады замка ШенонсоНазва об'єкта: Сади замку Шенонсо (Chateau de Chenonceau Gardens)
Країна: Франція
Місто: недалеко від села Шенонсо в долині річки Луара
Рік заснування: 1551

Під час нашої подорожі по Франції ми з чоловіком вирішили неодмінно відвідати хоча б кілька найбільш знаменитих замків долини Луари. Переглянувши фотографії і почитавши відгуки, ми обрали для себе замок Шенонсо, який здався нам цікавим своєю багатою історією і незвичайною архітектурою. Замок здається плоским за рахунок того, що має всього кілька метрів в ширину і значно витягнутий у довжину. Ми пересувалися по Франції на орендованому автомобілі, тому подолати сотню кілометрів до замку не було проблемою. Відразу Хочу дати пораду: плануючи поїздку, неодмінно запасіться навігатором і координатами замку. Так як замок Шенонсо знаходиться досить далеко від населених пунктів, нам довелося попетляти по сільських доріжках серед полів кукурудзи. Може так виявитися, що запитати дорогу буде просто не в кого. А якщо і знайдете, то по-англійськи говорять далеко не всі французи. Тому краще довірити свій маршрут спеціальній техніці.

Чесно кажучи, крім замку, ми не очікували побачити в цій екскурсії ще щось цікаве. І яке ж було наше здивування, коли, потрапивши на територію замку, ми опинилися в красивому парку з ідеальними доріжками, доглянутим газоном, акуратно підстриженими кущами і абсолютно чарівними клумбами яскравих кольорів. Як згодом з'ясувалося, сам замок справив на нас менше враження, ніж парк, що оточує його. Ось так виглядає це диво ландшафтного дизайну:

Сады замка Шенонсо

Але розповім про все по порядку. Потрапити в парк можна купивши квиток на відвідування замку Шенонсо. Ніяких додаткових грошей за прогулянку по парку платити не потрібно. Купивши квиток, ми пішли по алеї в бік замку. Пройшовши кілька метрів, абсолютно несподівано ми потрапили в справжній лабіринт, створений з живоплоту. Не очікуючи побачити нічого подібного, ми прийшли в повний захват. Лабіринт за стилем нагадує елемент історичного минулого французьких королів. Саме так повинні були виглядати палацові лабіринти, описані в книгах відомих письменників, де відбувалися романтичні прогулянки і плелися палацові інтриги.

Лабіринт із живоплоту

Загалом, відчувши себе справжніми придворними, ми бігали по лабіринту з відчуттям повного щастя. Звичайно, заблукати в ньому важко, так як висота самої огорожі по пояс, але море позитивних емоцій точно забезпечено.

Вибравшись з лабіринту, ми вирушили оглядати сам замок і прилеглий до нього парк. Виявилося, що насправді на території замку є два дивовижних саду. Один, розташований перед замком, колись належав фаворитці Генріха II Діані де Пуатьє. Незважаючи на те, що у короля була законна дружина Катерина Медічі, він обсипав свою фаворитку дорогими подарунками. І ось одного разу, всупереч усім законам, подарував їй замок Шенонсо з прилеглою до нього територією. Зрадівши такому подарунку Діана де Пуатьє з ентузіазмом почала роботи з реконструкції замку і саду. Так у далекому 1551 році почав формуватися унікальний сад, в якому росли овочі і екзотичні для тих місць фрукти. Кохання Діани до рослин допомагала саду з кожним роком стає все краще. Зараз сад більше схожий на класичний регулярний французький парк з ідеальними доріжками і газонами. Тут вишикувалися чіткими рядами туї та ялівець, а доріжки обрамлені бордюрними квітами.

Ідеальна геометрія саду

На початку саду висаджено абсолютно чарівні троянди. Аромат від них поширюється мало не на весь сад. Далі йдуть доріжки з чорнобривцями, петуніями та іншими представниками яскравих однорічників. Уздовж доріжок висаджені дивно красиві невеликі рослини. На дотик вони м'які і пухнасті. По приїзду додому я прочитала, що це чудо називається цинерарія морська. Мені здається, ми помацали і понюхав в цьому чудовому саду буквально кожну рослину. Гуляти тут одне задоволення. Смарагдова зелень і п'янкий запах підстриженого газону, море квітів... І все це пишність на тлі величного замку Шенонсо, приховує в своїх стінах великі таємниці французьких правителів, їх законних дружин і фавориток.

Смарагдова зелень газону

Я не випадково згадала в оповіданні про дружин і фавориток королів. Якщо обігнути замок з іншого боку, то відкривається вид на не менш гарний сад, який належить Катерині Медичі. Після смерті Діани де Пуатьє в законне володіння замком вступила Катерина Медічі і відразу ж почала реконструкцію замку і саду. Звелівши при цьому з іншого боку замку розбити власний сад. Вона переслідувала мету створити ще більш красивий сад, ніж сад її конкурентки. Масштабна робота по закладці нового саду та реконструкції колишнього була закінчена в 1568 році. На мій погляд, ідея затьмарити сад Діани в якійсь мірі вдалося. В саду Катерини Медичі відчувається жіноча рука. Тут набагато більше квітів, і вони виглядають набагато яскравіше й виразніше. Тут усе якесь менш манірне і геометрично правильне. Сад схиляє до романтики і умиротворення.

Сад Катерини Медичі

Звичайно, кожен вибирає для себе, але мені більше до душі доглянуті клумби з яскравими красивими квітами, ніж ідеальні газони з живоплотом.

Яскраві барви

У цьому дивовижному саду навіть маленький будиночок, що належав колись сторожу, прикрашений пухнастими кущиками туї. Потрапивши спочатку на територію, ми подумали, що це теж «царський» будинок. Перш ніж пройти на екскурсію в замок, ми з чоловіком будували здогади про те, що ж це за чарівний будиночок біля воріт замку. Нам здавалося, що це гостьовий будиночок або кімната для танців. Він схожий на будиночок з казки своєю акуратністю і доглянутим зовнішнім виглядом. Туї, посаджені щільним кільцем навколо нього, створюють атмосферу таємничості і відокремленості. Загалом, після того як ми з чоловіком вийшли з екскурсії, ми ще довго сміялися над нашими припущеннями. Цей акуратний будиночок, так ідеально вписане в ландшафт саду, виявився всього лише будиночком сторожа і садівника, який доглядає за садом. Ось такий от будиночок сторожа.

Будиночок сторожа

До речі, оглянути цей чудовий сад можна і з води. По каналу вздовж обох садів і під будівлею замку ходить екскурсійний невеликий кораблик. Правда, звідки він відправляється, ми не знайшли.

Екскурсійний кораблик

Але нам було достатньо і огляду з суші. Так завжди можна самому помацати пухнасту ту чи понюхати сподобався квітка. У самому справі, гуляти по цьому чудесному саду можна довго. Хочеться сфотографувати кожен красива квіточка, притулитися до ідеально підстриженою пухнастою туе, і через них доторкнутися до шматочку історії.

Садові доріжки

На невеликому віддаленні від замку під час прогулянки ми натрапили на справжній город. Мабуть, нинішні господарі замку продовжують традицію Діани де Пуатьє по вирощуванню тут овочів. Фруктових дерев ми там не виявили. А ось овочів там в надлишку. Ми самі живемо в країні з теплим кліматом і овочами великих розмірів нас не здивуєш. Але те, що ми побачили там, нас вразило. Величезні гарбузи, кавуни і просто гігантські кабачки і цукіні представлені у великій різноманітності. Все це, звичайно, здалося нам дуже забавним. Тільки що ми гуляли по класичному парку з ідеальними клумбами, розбитими за принципом геометричних фігур. Милувалися гарними квітниками. І тут потрапили у зовсім незвичайний город. Акуратно вбиті кілочки, рівне натягнуті мотузки. З любов'ю зроблені грядки. Загалом, для себе ми вирішили, що і цей город теж можна зарахувати до списку садів Шенонсо. Адже він теж виконаний за принципами класичного саду. Тільки ростуть в ньому не туї і розкішний газон, а їстівні дині і кавуни.

При замку є навіть город!

У замку Шенонсо і садах Катерини Медічі і Діани де Пуатьє ми пробули цілий день. Поїздка виявилася сповнена вражень і позитивних емоцій. Дорога від Парижа, звичайно, далека, але заради такої панорами на знаменитий замок, і найкрасивіших садів варто проїхати цю відстань. І особисто переконатися, що все це настільки красиво, як я описала. Якщо Ви любите природу і історію, то це ідеальне поєднання для екскурсії по замках в долині Луари.

Річка Луара

 • Сюрреалистичная реальность парка миллионолетних камней

  Назва об'єкта: Парк миллионолетних каменів (The Million Years Stone Park) Країна: Таїланд Місто: Паттайя Рік заснування: 1989 - 1992 Всього в 20 ... Далі

  Переглядів: 1 392 Коментарів: 0
 • Прикосновение к духу истории в садах замка Шенонсо в долине Луары

  Назва об'єкта: Сади замку Шенонсо (Chateau de Chenonceau Gardens) Країна: Франція Місто: недалеко від села Шенонсо в долині річки Луара Рік заснування: ... Далі

  Переглядів: 790 Коментарів: 0
 • Сады Сабатини – королевская жемчужина Мадрида

  Назва об'єкта: Сади Сабатіні (Jardines de Sabatini) Країна: Іспанія Місто: Мадрид Рік заснування: 1933 р., Фернандо Маркадаль Завжди хочеться продовжити літо, особливо ... Далі

  Переглядів: 809 Коментарів: 0
 • Перадения – зелёная сокровищница Цейлона

  Назва об'єкта: Royal Botanical Gardens, Peradeniya (Королівський Ботанічний сад Пераденіі) Країна: Шрі-Ланка Місто: Пераденіі Рік заснування: 1821 рік - офіційна дата заснування ... Далі

  Переглядів: 820 Коментарів: 0
 • Тропический сад Нонг Нуч – один из самых больших и прекрасных ботанических садов мира

  Назва об'єкта: Тропічний ботанічний сад Нонг Нуч Країна: Таїланд Місто: сад знаходиться поряд з курортним містом Паттайя Відкритий в 1980 році В ... Далі

  Переглядів: 1 358 Коментарів: 0
 • Сюрреалистичная реальность парка миллионолетних камней
 • Прикосновение к духу истории в садах замка Шенонсо в долине Луары
 • Сады Сабатини – королевская жемчужина Мадрида
 • Перадения – зелёная сокровищница Цейлона
 • Тропический сад Нонг Нуч – один из самых больших и прекрасных ботанических садов мира
Додати коментар