Майстер-клас: як зробити тротуарну плитку своїми руками


тротуарна плитка

Без садових доріжок на присадибній ділянці чи дачі не обійтися. Якщо говорити про садових доріжках більш конкретно, то їх види і матеріал, з якого ці доріжки зроблені, визначаються не тільки функцією, але і стилем ділянки або саду.

Зміст

Нерідко дизайнери рекомендують облаштовувати на ділянці доріжки, комбінуючи матеріали різних фактур. Матеріалом для садових доріжок може бути натуральний камінь, гравій, тротуарна плитка, бруківка, дерево. Найпростіше зробити садові доріжки з готової тротуарної плитки, але набагато цікавіше виготовлення тротуарної плитки своїми руками. Вміло доповнивши такі саморобні доріжки відповідними рослинами, можна зробити їх дуже оригінальними.

Навіщо робити плитку самостійно: переваги хендмейду ↑

Ви - людина творча, у вас є оригінальні ідеї, тоді виготовлення тротуарної плитки власними руками - це процес для вас. Процес нескладний і доступний, навіть якщо немає особливих навичок в будівельній справі.

Що це дає?

По-перше, створюючи тротуарну плитку своїми руками, результатом вашої роботи стане ексклюзивний варіант доріжки.

Виготовлення тротуарної плитки своїми руками: навіщо?

По-друге: витримана вами технологія виробництва тротуарної плитки - це 100% гарантія її довговічності.

По-третє: якщо вам подобається майструвати, вивчати нові технології - ви отримаєте море позитиву і задоволення.

В-четверте: крім отриманого від роботи задоволення, економиться значна сума грошей.

Як самому зробити тротуарну плитку ↑

Отже, вирішено: тротуарну плитку для садової доріжки робимо своїми руками. Почнемо з придбання необхідного інструменту і витратних матеріалів.

Для роботи потрібні наступні інструменти: дриль з насадкою-міксером, якої будемо розмішувати розчин, кельма для вирівнювання. Якщо ви замахнулися на виготовлення великої кількості тротуарної плитки, можна придбати вібростіл. Він дає можливість розподілити розчин у формах більш щільно і рівномірно, так як бетонна суміш в цьому випадку розтікається в усі щілини під впливом вібрації. Але, цілком можна обійтися і без нього.

Для виготовлення тротуарної плитки своїми руками треба підібрати формочки. Їх конфігурація та розмір буде визначати вид нашої тротуарної плитки. Формочки можна купити в магазині. А можна поступити простіше - використовувати готові пластикові контейнери, в яких продають харчові продукти. Вибираємо ті контейнери, які не хрумтять - ці неміцні, а м'які і гнучкі. Вони набагато міцніше і можуть витримати кілька заливок, тому чудово підійдуть для виготовлення тротуарної плитки своїми руками.

тротуарна плитка

Не варто вибирати контейнери з складними формами. Укладати її буде дуже складно. Щоб окремі тротуарні плитки добре зістиковувалися один з одним, перевагу віддаємо контейнерів, у яких сторони складають 90 градусів один з одним. Плитку з рівними сторонами укладати легко, зазори між ними будуть мінімальними. У зазорах не буде накопичуватися сміття, тому підмітати таку доріжку буде легко і просто.

тротуарна плитка

За таким же принципом можна підібрати форми для бордюрів.

Робимо доріжку з бетонних форм ↑

Процес виготовлення такої доріжки зовсім нескладний. Для початку необхідно підготувати форму опалубку. Розмір її може бути 35хз5 см, висота 6 - 7см.

тротуарна плитка

Спосіб виготовлення доріжки зовсім нескладний. Насамперед готуємо місце, на якому буде укладатися плитка. Видаляємо траву і всі нерівності, виставляємо опалубку-форму і наповнюємо її розчином, щільно утрамбовується і вирівнюємо кельмою. Через кілька днів переставляємо форму далі і повторюємо процес на новому місці.

тротуарна плитка

Проміжки між «псевдоплитками» можна заповнити піском або залити більш рідким кольоровим бетоном. У цьому випадку конструкція доріжки стане міцнішою. Якщо така доріжка планується в саду, в проміжки між плитками можна не заповнювати розчином, а грунтом, який потім посіяти насіння трави.

Виготовлення тротуарної плитки, що імітує камінь ↑

 На сьогоднішній день вельми популярними стали готові полімерні форми для відливання тротуарних плиток, що імітують укладання натурального каменю. Ці форми відрізняються конфігурацією і розмірами. Причому, конфігурація форм дозволяє їх укладати в декілька рядів, тобто дає можливість регулювати ширину доріжки. З допомогою таких форм можна створити не тільки дорогу, а й замостку під патіо і альтанку. Щоб процес йшов швидше, добре мати комплект з 2 - 4 форм.

тротуарна плитка

Технологія виготовлення плитки тротуарної таким способом аналогічна попереднім способом. Якщо ви не бажаєте, щоб між плитками проростала трава, знявши дерен, грунт необхідно вистилати геотекстилем. А вже потім формувати подушку з піску і гравію. На утрамбованої подушці укладається форма і заливається бетонним розчином, добре утрамбовується, поверхня вирівнюється планкою. Через кілька днів форма переставляється в інше місце і процес заливання тротуарної плитки триває. Готову плитку необхідно зволожувати, щоб уникнути тріщин. Якщо доріжка знаходиться на сонячному місці, а погода суха і жарка, її необхідно вкрити поліетиленовою плівкою, щоб уникнути швидкого випаровування води.

тротуарна плитка

Коли можна ходити по такій доріжці? Насамперед, необхідно переконатися в її міцності: через 3 - 4 тижні після заливки вдарте молотком по плитці. Якщо сліду від удару не залишилося, по доріжці можна ходити.

Матеріали для створення тротуарної плитки ↑

Для того, щоб тротуарна плитка служила довго, необхідно приготувати правило розчин. Матеріали, які входять до його складу, повинні бути якісними. Насамперед, це відноситься до цементу. Не варто економити на якості та кількості. Саме від цементу найбільше залежить міцність тротуарної плитки. Тому краще всього взяти цемент марки 500, хоча деякі будівельники-любителі рекомендують марку 300. Якщо проконсультуватися з будівельниками зі стажем, то всі в один голос скажуть, про те, що якість цементу стало гірше. Краще не ризикувати, щоб потім не спотикатися на доріжці, що розсипається у вас прямо на очах.

Другий компонент, який необхідний для виготовлення тротуарної плитки - пісок. Його необхідно просіяти, щоб видалити бруд - листя , траву. Осередки сита не повинні бути дрібними. Якщо трапляються в піску дрібні камінчики, не варто видаляти їх. Якість бетону не постраждає, а плитка вийде більш фактурної.

Ще одним компонентом розчину є вода. До неї теж свої вимоги - вона повинна бути чистою, не застояної або закисшей.

тротуарна плитка

Якщо у вас є бажання, можна зробити доріжку кольоровий, додавши в розчин бетону відповідні барвники. Вибираємо пігменти, стійкі до лужного середовища, до атмосферних явищ та світла. Всіма цими якостями володіють неорганічні пігменти. Щоб колір бетону вийшов чистим, звичайний сірий цемент необхідно замінити білим.

Загальна інструкція по виготовленню плитки ↑

1. Готуємо ємність для приготування розчину (це може бути відро або пластиковий таз), а також мірну ємність. У ємність для розчину насипаємо цемент - 1 частина, пісок - 3 частини.

тротуарна плитка

2. Повільно вливаємо воду, одночасно перемішуючи розчин. Консистенція готового розчину не повинна бути рідкою, вона повинна бути тістоподібною і не сповзати з кельми.

тротуарна плитка тротуарна плитка

3. Для того, щоб плитка легше відходила від форми, внутрішню поверхню форми можна змастити будь-яким маслом.

4. Заповнюємо підготовлені форми підготовленим розчином. Його гарненько утрамбовуємо і ущільнюємо кельмою. Якщо плитку робити на вібростолі, розчин рівномірно розтікається в усі щілини під впливом вібрації.

тротуарна плитка

5. Після вирівнювання кельмою поверхні, наша саморобна тротуарна плитка відправляється на сушку. Місце для сушіння найкраще відвести під навісом, щоб на плитку не потрапляли прямі сонячні промені. Якщо температура повітря висока, плитку разів на день необхідно зволожувати водою, щоб уникнути розтріскування.

6. Через 5 - 6 днів плитку можна виймати з форми і досушувати її під тим же навісом, розклавши її на поліетиленову плівку. Часу на досушку піде значно більше - до місяця. За цей час тротуарна плитка знайде необхідну міцність.

Покроковий майстер-клас по виготовленню тротуарної плитки ↑

На закінчення всього написаного, хочу показати вами майстер-клас від свого сусіда Миколи, який люб'язно поділився зі мною секретами виготовлення ексклюзивної тротуарної плитки.

Микола - людина творча. Тому звичайна тротуарна плитка ніяк не вписувалася в його поняття. Ось яку тротуарну плитку він придумав.

тротуарна плитка

Недалеко від його будинку тече річка, тому будівельний матеріал він знаходив під ногами. Крім цементу, природно. Кожен раз, повертаючись з річки, він приносив додому крім риби, ще відро красивих камінчиків. Його дітки, поки тато ловив рибу, збирання камінців цікавої форми, перетворили в захоплююче заняття.

тротуарна плитка

Для відливу тротуарної плитки він спорудив опалубку на одну велику плитку і підібрав дві поліетиленові формочки, які за розмірами дорівнювали ширині однієї сторони опалубки.

тротуарна плитка

Для замісу вибрали пластмасовий тазик. Він добре миється після розчину. Поліетиленове відро від морозива служило мірним стаканом. Пропорції він дотримувався такі, як вказано в інструкції (дивіться вище).

Весь процес виготовлення плитки відбувався на дощаному помості.

тротуарна плитка

Під опалубку стелили поліетиленову плівку. Її Микола змащував відпрацьованим машинним маслом. Бетонний заміс викладався на плівку і рівномірно, з допомогою кельми, розподілявся по всій площі, гарненько утрамбовывался і разглаживался.

тротуарна плитка

Далі починався творчий процес: Микола укладав камені за кольором і розміром.

тротуарна плитка тротуарна плитка тротуарна плитка тротуарна плитка

Після того, як камені були укладені, з допомогою кельми вони з силою вдавлювалися в розчин. Одночасно заливався розчин і в маленькі формочки. У формах плитка знаходилася 3 - 4 дні, накрита целофаном, оскільки літо було дуже спекотним. Вранці і ввечері її поливали водою, щоб не утворилися тріщини. Як тільки плитка відходила від опалубки, опалубку знімали, а процес виробництва плитки тривав.

тротуарна плитка тротуарна плитка тротуарна плитка

Виготовлена таким способом тротуарна плитка укладається в різні комбінації. Виглядає досить оригінально і чудово поєднується з кам'яним парканом, створюючи своєрідний ансамбль.

тротуарна плитка

патіо на дачі своїми рукамиз чого зробити доріжки на дачіготові альтанки для дачі
 • Современные ограждения для цветочных и овощных грядок

  Завдяки використанню різноманітних матеріалів, комбінування форм, креативності та творчого підходу, огорожі для грядок можуть чудово доповнити сад або город, розставити певні візуальні ... Далі

  Переглядів: 742 Коментарів: 0
 • Нюансы использования техники декупажа для декора цветочных горшков

  Декупаж квіткових горщиків - заняття цікаве, що дозволяє додати трохи тепла і затишку в інтер'єр. У цьому ремеслі легко може реалізувати себе практично ... Далі

  Переглядів: 1 207 Коментарів: 0
 • Кофейное дерево своими руками или Делаем «вкусный» топиарий

  Любов людини до кави вимірюється тисячоліттями. Зараз складно перерахувати всі легенди про його походження і ще складніше визначити, яка з них більш ... Далі

  Переглядів: 2 313 Коментарів: 0
 • Посадите птиц на диету с помощью огородного чучела: мастерим пугало своими руками

  Як тільки на ділянці починає рум'янитися перша черешня, на бенкет злітаються всі місцеві горобці, шпаки і ворони. І якщо така зграя «покладе ... Далі

  Переглядів: 7 756 Коментарів: 0
 • Декоративные украшения для сада своими руками: затейливые фантазии на собственном участке

  Щоб облагородити шматок землі або сад, не треба бути семи п'ядей у лобі або витрачати шалені гроші. Для цього достатньо мати бажання ... Далі

  Переглядів: 17 341 Коментарів: 1
 • Фонари на солнечных батареях: красота вашего участка и реальная экономия бюджета

  Освітлення дачної ділянки відрізняється від освітлення у приватному будинку тим, що господарі тут проживають тільки періодично. А взимку і зовсім рідко з'являються. ... Далі

  Переглядів: 10 927 Коментарів: 0
 • Поделки из бутылок для сада сможет сделать каждый: занятные идеи для креативных дачников

  Пластикові пляшки - це одночасно справжня біда і паличка-виручалочка сучасного садівника. Прозорі, кольорові, великі і маленькі - трохи фантазії, і вони перетворяться ... Далі

  Переглядів: 21 255 Коментарів: 1
 • Современные ограждения для цветочных и овощных грядок
 • Нюансы использования техники декупажа для декора цветочных горшков
 • Кофейное дерево своими руками или Делаем «вкусный» топиарий
 • Посадите птиц на диету с помощью огородного чучела: мастерим пугало своими руками
 • Декоративные украшения для сада своими руками: затейливые фантазии на собственном участке
 • Фонари на солнечных батареях: красота вашего участка и реальная экономия бюджета
 • Поделки из бутылок для сада сможет сделать каждый: занятные идеи для креативных дачников
Коментарі користувачів
 1. Юлія (Додано: 03.03.2013 в 17:00)

  Величезне спасибі за такий докладний майстер-клас. Ми теж живемо недалеко від річки, влітку діти регулярно ходять поплавати, позасмагати, цілком можуть насмикати будівельний матеріал. Вони, подивившись статтю, загорілися ідеєю зробити аналогічну доріжку. Ще раз спасибі за відмінну ідею, плюс до всього, ще й діти справою зайняті будуть влітку.

Додати коментар