Як покласти тротуарну плитку своїми руками: покрокове керівництво


Укладка тротуарной плиткиТротуарна плитка - надійний, якісний матеріал, що вигідно відрізняється від своїх безпосередніх конкурентів - асфальту і бруківки - легкістю монтажу, демонтажу, екологічністю і ціною.

Зміст

Безліч варіантів укладання та широкий асортимент тротуарної плитки дозволять оформити ділянку на свій смак, повністю зберігши його індивідуальність за рахунок використання різних візерунків і колірних схем. Якісна укладка тротуарної плитки багато в чому визначає не тільки архітектурний вигляд ділянки, але і довговічність мощених покриттів. Технологія укладання на невеликій площі не представляє особливої складності, тому, ознайомившись з ходом робіт і підготувавши всі необхідні матеріали, можна сміливо приступати до самостійного укладання.

Які інструменти і матеріали знадобляться для кладки ↑

Кельма, металеві або дерев'яні кілки, шнур, будівельний рівень, гумовий молоток, дерев'яна киянка, поливальний шланг з розсіювачем, граблі, мітли, профіль, ручна трамбування, швелер, пісок, щебінь фракції 10-20, 20-50 або гравій, цемент М400, М500 або суха штукатурна суміш, геотекстиль, тротуарна плитка для доріжок товщиною 50-60 мм, для стоянок - 70-80, бордюрний камінь.

Укладка тротуарной плитки

Технологія укладання тротуарної плитки крок за кроком ↑

Планування ↑

На даному етапі слід визначитися з майбутнім ділянкою для укладання тротуарної плитки своїми руками і створити його план-креслення. З наявного асортименту вибираємо потрібні види фігурних елементів мощення, підбираємо схему укладання і мозаїку кольору. На створений план-креслення наносимо розміри ділянки і, виходячи з цього, підраховуємо необхідну кількість тротуарної плитки та обсяг матеріалів для заснування: піску, щебеню або гравію, цементу.

Розмітка доріжок і майданчиків ↑

За допомогою рулетки, дерев'яних або металевих кілочок, шнура або будівельної мотузки робимо розмітку доріжок і майданчики для укладання плитки. Обов'язково пройдіться по розміченій території, щоб перевірити зручність розташування і користування. При необхідності вносимо відповідні корективи.

Укладка тротуарной плитки

Підготовка підстави ↑

Саме ретельно підготовлену основу є гарантією якості укладання тротуарної плитки, тому до даного етапу робіт слід підійти з особливою увагою. На совість зроблена основа не дасть доріжці або на майданчику з часом просісти, тим самим забезпечивши покриттю довговічність.

Технология укладка тротуарной плитки

Насамперед, прибираємо старе покриття, якщо воно було, і на глибину 15-20 см прибираємо дерен. Стежимо, щоб не залишилося корінців або залітати насіння рослин. Хоча вода може просочуватися в щілини, все ж буде краще спланувати стік води. Якщо грунт дуже глинистий, в найглибшій частині траншеї бажано влаштувати дренаж. Для того щоб вода стікала на краю, робимо поперечні і поздовжні ухили. Незалежно від того вкладається плитка на рідкий розчин, суху суміш або пісок, в якості підстави завжди використовується щебенева або піщана подушка. Щоб підсилити основу, в окремих випадках на піщано-гравійної суміші може бути зроблена ще і бетонна стяжка.

Укладка тротуарной плитки

В першу чергу на одному рівні і на одній висоті укладаємо і утрамбовуємо щебінь або гравій. На утрамбованої основі споруджуємо проміжний шар з піску, в ущільненому стані товщина якого повинна складати 3-5 см і бути такою, щоб тротуарна плитка перед утрамбовуванням височіла від бажаної висоти покриття приблизно на 1 див Між шаром щебеню і піску можна прокласти геотекстиль, який забезпечить вільний протік води, але при цьому не дасть піску прокидатися в шар щебеню, зробивши підставу більш міцним і довговічним. У непучинистом грунті без заїзду автотранспорту допустима відсипання поверхні, що застилається злегка зволоженим крупним піском товщиною 10-15 см, без використання щебеню. Шар піску рясно змочується водою. Ущільнення в сонячний день виробляється приблизно через два-три години, а в похмуру погоду на наступний день.

В якості верхнього укладочного шару можна використовувати готову суху суміш або самостійно приготовану цементно-піщану суміш у співвідношенні 1 до 3. Засипаємо суміш шаром 3-4 див. Щоб було легше витримати однакову товщину на всій ділянці, можна скористатися направляючими з трубок. Граблями рівномірно розподіляємо суміш по розміченому ділянці. Швелером робимо стяжку до рівної поверхні.

Укладка тротуарной плитки

Укладка тротуарной плитки

Укладання плитки ↑

Плитку слід укладати від себе, щоб не порушити підготовлену поверхню. Укладання бажано проводити по діагоналі, кожну нову плитку укладаючи таким чином, щоб вона максимально щільно примикала до попередньої, що допоможе уникнути збільшення товщини швів. Зазору між плитками в 1-2 мм для подальшого заповнення сухою сумішшю або піском цілком достатньо для створення міцного і надійного покриття. Покладену плитку утрамбовуємо дерев'яною киянкою. Якщо плитка лягла не зовсім рівно, акуратно підкладаємо під неї кельмою пісок і знову вирівнюємо трамбуванням. Після закінчення укладання виступаючі елементи мощення вирівнюємо гумовим молотком під будівельний рівень.

Технология укладка тротуарной плитки

Якщо задумані доріжки і майданчики мають нерівні форми або використовуються фігурні елементи, плитку доведеться різати, але приступати до цього слід тільки після укладання всієї цілої плитки. Тротуарна плитка розрізається спеціальним ножем або звичайною болгаркою з диском для бетону. Перед різкою плитку обов'язково прикладаємо до майбутнього місця укладання і креслимо лінію, по якій будемо відрізати зайві частини. Додати майданчику або доріжці точну геометричну форму і рівномірно заповнити незавершені ділянки запиленными за формою плитками допоможе установка пішохідного бордюру. Для встановлення бордюру по краях покладеної плиткою майданчика по натягнутому шнуру викопуємо траншею необхідного розміру і глибини таким чином, щоб верх плитки на висоту фаски перевищував верх бордюру. Виставляємо бордюр на рідкий розчин М100. Борти бордюру проливаємо розчином М100 і засипаємо піском.

Технология укладка тротуарной плитки

Технология укладка тротуарной плитки

Поклавши плитку, перевіряємо майданчик на предмет опуклостей і нерівностей. Усунувши дефекти, присипаємо всі шви сухої цементно-піщаною сумішшю, змітаємо надлишки і зі шланга з розпилювачем добре зволожуємо суміш в зазорах. У разі якщо суміш у швах сильно просіла, підсипаємо у зазори між тротуарними плитами ще трохи суміші. Це дуже важливий момент, оскільки правильно розподілений по стиках пісок буде брати на себе навантаження, що припадають на поверхні примикаючих плиток, зробивши покриття більш твердим і надійним. Пісок, який використовується для приготування сухої суміші для заповнення зазорів між плит обов'язково повинен бути чистим, без органічних домішок і солей, які можуть спровокувати появу рослинності. Ходити по вимощеній доріжці бажано не раніше ніж через 2-3 дні після укладання плитки.

Технология укладка тротуарной плитки

Як і будь-яке інше покриття, тротуарна плитка вимагає відповідного відходу. Щоб вона радувала око, її слід регулярно чистити. Сіра плитка менш вибаглива у догляді, а ось кольорову плитку час від часу доведеться мити. В зимовий час для прибирання з плитки снігу і льоду не можна використовувати металевий інструментарій. Металеві ломики і лопати можуть пошкодити глянсову поверхню плитки. Щоб запобігти ерозії поверхні плитки, категорично забороняється посипати доріжки солесодержащими абразивними сумішами. Замінити їх можна чистим річковим піском. Також тротуарна плитка не дружить з лаками, фарбами та іншими хімічними речовинами.

Як класти тротурную плитку: способи укладання ↑

Як будуть виглядати викладені тротуарною плиткою доріжки і майданчики на ділянці, залежить виключно від вашої фантазії і майстерності, адже навіть однакові елементи можна використовувати в різних варіаціях.

Укладка тротуарной плитки

Укладка тротуарной плитки

Укладка тротуарной плитки

Укладка тротуарной плитки

Укладка тротуарной плитки

Укладка тротуарной плитки

технологія виготовлення тротуарної плиткитехнологія виробництва гумової плиткичим посипати доріжки на дачі
 • Веранда к дому своими руками: планирование и строительство функционального помещения

  Веранда - це частина будівлі, що надає заміського будинку або дачі затишний і завершений вигляд. Іноді вона проектується і будується разом з будинком, ... Далі

  Переглядів: 667 Коментарів: 0
 • Как быстро и профессионально построить деревянные беседки своими руками

  Ви довели ділянку до досконалості: з рівними прополотыми грядочками сусідять розкішні квітники, тягне прохолодою від штучного озерця, шелестять, секретничая, дерева і посміхаються ... Далі

  Переглядів: 1 280 Коментарів: 0
 • Как построить летнюю беседку своими руками: обустраиваем место для задушевных разговоров

  Якщо ви є щасливим власником заміської садиби або просто невеликий дачі з будиночком - прийміть вітання. Погодьтеся, у наш божевільний і вкрай ... Далі

  Переглядів: 1 311 Коментарів: 0
 • Выбираем шторы для веранды на даче: уютные идеи для загородного дома

  Після завершення будівництва та оформлення інтер'єру заміського фазенди, можна подумати і про облаштування улюбленого місця для релаксації - веранди або альтанки. Затишна ... Далі

  Переглядів: 1 572 Коментарів: 1
 • Чем покрыть пол на веранде для долгой службы и красивой жизни без хлопот

  Веранда в приватному будинку є своєрідним буфером між домашньої зоною тепла і вуличним холодом. І в більшості випадків це неопалюване приміщення. Тому ... Далі

  Переглядів: 2 251 Коментарів: 0
 • Выбираем удачный вариант дизайна веранды загородного дома или дачи

  Веранда - приміщення, яке покликане бути світлим, милим, комфортним. Домашнє тепло, гармонія сімейних відносин і затишок - ось те, що повинен випромінювати ... Далі

  Переглядів: 3 379 Коментарів: 1
 • Беседка с мангалом своими руками – жарим шашлык и комфортно отдыхаем

  Шашлик - блюдо, яке нікого не залишає байдужим. І подавати його потрібно тільки на природі. Але мурахи, комарі та інша живність так ... Далі

  Переглядів: 4 433 Коментарів: 0
 • Веранда к дому своими руками: планирование и строительство функционального помещения
 • Как быстро и профессионально построить деревянные беседки своими руками
 • Как построить летнюю беседку своими руками: обустраиваем место для задушевных разговоров
 • Выбираем шторы для веранды на даче: уютные идеи для загородного дома
 • Чем покрыть пол на веранде для долгой службы и красивой жизни без хлопот
 • Выбираем удачный вариант дизайна веранды загородного дома или дачи
 • Беседка с мангалом своими руками – жарим шашлык и комфортно отдыхаем
Коментарі користувачів
 1. Владислав (Додано: 26.05.2012 о 12:46)

  Корисно, детально і пізнавально. У мене біля будинку тротуари зроблені ще за часів СРСР, просто залита бетонна стяжка, яка вже полопалася, і настав час її замінити. Добре, що знайшов тут настільки корисну інформацію. Думаю, що покласти тротуарну плитку цілком зможу власноруч. Читаючи ці слова, я набрався рішучості зробити щось красиве і корисне сам на радість дружині і дітям.

 2. Сергій (Додано: 08.08.2012 14:09)

  При дотриманні технології та виборі правильних матеріалів, тротуарна плитка прослужить довгі роки і при цьому без утворення калюж після дощу. По суті, технологія укладання не вигадлива, головне робити все правильно і акуратно. Цілком можна покласти плитку самостійно. Звичайно, справа потребуватиме чимало часу, особливо, якщо немає досвіду, але заняття того варто - скільки потім задоволення буде спостерігати за результатами своєї роботи.

 3. Григорій (Додано: 02.02.2014 в 22:08)

  В цьому році вирішив викласти стоянку для автомобіля на дачі плиткою. З Вашого матеріалу можна зробити висновок, що це зробити просто, але, мені здається, що без певних навичок, якість роботи буде невисоко, хоча може я і помиляюся. Спасибі за інформацію.

 4. Віталій (Додано: 26.03.2014 у 10:57)

  Можна додатково продовжити термін служби і збільшити міжремонтні інтервали мощення пішохідної зони застосовуючи ткані геотекстилі.
  Вони застосовуються в стандартних схемах укладання на кордонах технологічних шарів піску і щебеню або в якості підстилаючого шару. Геотекстилі запобігають догляд щебеню в ґрунт, змішування шарів. Матеріали борються з точковим тиском при підвищенні рівня грунтових вод (морозний пучение, рясні опади). Ткані геотекстилі Геоспан міцні і мають незначне подовження, що особливо важливо при мощенні плиткою. Адже найменше зміщення нижніх шарів призводить до утворення неровноестей на поверхні.

Додати коментар