Як прикрасити сад своїми руками - вибір стилю і реалізація ідеї


украшение садаПриродна краса, безперечно, є основою для саду, але її пишність можна підкреслити, доповнивши ділянку цікавими аксесуарами і прикрасами. Важливу роль в дизайні садової території відіграє планування насаджень, розбивка клумб і квітників, а також спорудження природних водойм. Ідеї про те, як прикрасити сад своїми руками можуть бути народженими у вашій голові чи побаченими в Інтернеті, головне - їх гармонійне поєднання і правильна реалізація.

Зміст

Відео-поради для прикраси саду ↑

Вибір стилю саду ↑

Ландшафтний дизайн розкривається повною мірою лише за умови дотримання загального стилю саду. Має значення як загальне планування і поєднання рослинних форм, так і окремі елементи стилістики. Безумовно, при виборі стилю саду слід виходити з розмірів та конфігурації території, а також наявних насаджень, проте головну «скрипку» повинні все-таки грати уподобання і смаки господаря.

Психологи кажуть, що придумані людьми проекти дизайну відображають внутрішній світ і стиль життя авторів. Для того щоб дізнатися, як прикрасити сад, минаючи читання безлічі матеріалів, можна залучити ландшафтного дизайнера і спробувати донести йому свої думки. Також ви можете все зробити самостійно, озброївшись порадами і майстер-класами з книжок чи Інтернету. Між тим успіх справи залежить не тільки від задумів, а й від ваших можливостей з фінансів і часу.

стиль вашего сада

Для прикраси саду визначитеся з загальним стилем

Які стилі саду існують ↑

 • Класика

Вибір тих, хто у всьому любить порядок. Правильні форми, рівні кути, чіткі лінії - все це притаманне класичному саду. Як правило, дерева на таких ділянках доповнюються клумбами з однорічних рослин, найчастіше прямокутної або круглої форми. Зустрічаються також бруковані класичні сади - коли квіти висаджуються в контейнери або високі клумби. Так чи інакше, упор при класичному дизайні робиться на рослинність.

модний сад

Класичний сад завжди в моді

 • Партерний сад

При такому стилі «родзинкою» ділянки є клумби і квітники найхимерніших форм, часто утворюють собою цікаві орнаменти або візерунки, а також красиві предмети декору, що підносяться над землею.

 • Лабіринт

Перший такий сад народився в голові господаря, люблячого розглядати свої володіння з висоти. В саду-лабіринті, як правило, рясно ростуть чагарники у вигляді живоплотів або коридорів, акуратно підстрижені і утворюють собою геометричні фігури. Простір між деревами і чагарниками засаджуються красивими квітами.

 • Сільський сад

Такий дизайн ділянки притаманний багатьом дач. Коли територія мала, а хочеться посадити на ній багато, та ще й прикрасити ділянку - то виходить свого роду «дикий» дизайн. Проте щоб зберегти саду звання «сільського», постарайтеся використовувати натуральні матеріали для доріжок і «старомодні» аксесуари для прикраси.

 • Тематичний сад

Ось вже є, де розгулятися будь-якої фантазії! Даний стиль може бути суто індивідуальний. Ви можете вибрати такі поширені варіанти як англійська, французька, перська, китайський або японський сад, а також досхочу пофантазувати самостійно, зупинившись на стилі ретро, кантрі або морській тематиці.

для вашого саду

Кантрі - модний стиль для вашого саду

Варто звернути увагу!
Деякі садівники ділять свої ділянки на зони, кожна з яких відрізняється за стилем, іноді - кардинально. Ви можете вчинити аналогічно.

План робіт і бюджет ↑

Після вибору стилю слід вважати витрати на втілення ідеї в життя. Відштовхуючись від обраного дизайну, слід накидати попередній план. За основу береться проект саду зі зростаючими в ньому деревами. Все це можна робити як на комп'ютері, так і на папері - кому як зручно. По периметру ділянки слід подумки розмістити вибрані вами декорації і розбити клумби або квітники. Для наочності можна все це вирізати з картону або вибрати барвисті малюнки в спеціальній програмі проектування. Якщо ми прикрашаємо сад своїми руками, фото авторів таких проектів, розміщені в Мережі, можуть допомогти в реалізації ідеї. Коли стане ясно, що потрібно робити, необхідно порахувати суму на витрати по проекту. Якщо виявиться, що витрати поки вам не по кишені, буде можливість все відкоригувати. Між тим відсутність плану і бюджету може призвести до того, що вам вистачить фінансів прикрасити тільки частина саду, та й то не в тій мірі, що вам би хотілося. Упорядкованість реалізації ідеї - запорука успішного результату.

проект саду

План прикраси саду допоможе вам реалізувати ідею і орієнтуватися у витратах на проект

Чим прикрасити сад ↑

А тепер більш докладно про деталі ландшафту. Аксесуари та прикраси для саду бувають функціональні і нефункціональні.

Перші найчастіше виконують ще й певну практичну функцію. До таких складових можна, наприклад, віднести фонтани, ставки, ліхтарики і так далі.

На які основні блоки можна умовно розділити садові елементи дизайну і прикраси?

 • водойми і пристосування на основі подачі води (ставки, фонтани, альпійські гірки);
 • живі елементи (квіти, рослини, кущі, газон);
 • будівлі і меблі (альтанки, місток, лавки, лавки, стільці, столи);
 • бруковані поверхні і доріжки;
 • ліхтарі і лампи;
 • декоративні прикраси.
прикрашаємо свій сад

В оздобленні саду можна задіяти живі насадження

А тепер про найбільш поширених варіантах садових складових докладніше.

Прикраса саду рослинами ↑

Квіти - самий простий і бюджетний спосіб порадувати око і поліпшити настрій. За допомогою квітів можна створити на ділянці химерні візерунки, фігури, а доповнивши їх тематичними елементами декору, навіть фрагменти з казок. Підберіть потрібну колірну гамму рослин, враховуючи особливості догляду за насадженнями та термін їх цвітіння. Якщо ви не любите «примхливі» рослини, але обожнюєте колоритні квіти, зробіть свій вибір на користь айстр. Вони не потребують особливої «опіки» і цвітуть до холодів.

Іноді на ділянці потрібно прикрасити непривабливі стіни. Для цих цілей можна посадити китайський лимонник, жимолость або виноград.

Якщо дерева щільно насаджені, і розміщувати рослини доведеться в тіні, зупиніться на папоротях, рододендронах і копытне. Біля водойм посадіть рудбекія або гібриди троянди Ругоза.

декорування рослин

При бажанні ви можете додати насаджень різні форми

Це важливо знати!
Не забувайте, що основою всіх насаджень є газон.

Водойми в саду ↑

Красивий водойму завжди привертає увагу. Однак при створенні водних споруд варто враховувати і розміри саду, і вік насаджень, розміщення дерев, і переважаючий напрям вітру, і тенистость зони, і загальний стиль ділянки. Так, наприклад, у молодому саду будь водойма буде здаватися більшими, а з розміщеного у видаленні від дерев ставка вам не доведеться щодня виловлювати листя. Водойма слід споруджувати в півтіні, тоді вода буде зберігати прозорість.

Відео-урок споруди ставка своїми руками ↑

Незважаючи на те, який стиль і складові ландшафту ви вибрали, сад обов'язково перетвориться і стане продовженням вашої індивідуальності.

 • Как обустроить небольшой городской дворик

  Нерідко в межах мегаполісу можна побачити приватні будинки, які розмістилися на крихітних ділянках землі. Приватний будинок в місті - це дуже престижно. ... Далі

  Переглядів: 2 656 Коментарів: 1
 • Кованые ограды – изящество и прочность

  Коли розмова заходить про художньої куванні, уява малює витончені мережива старовинних мурів. Старина, старовиною, а ковані огорожі знову в моді. Та й ... Далі

  Переглядів: 1 727 Коментарів: 0
 • Красивые грядки на даче радуют глаз и поднимают настроение

  Багато садівників і дачників найчастіше не володіють достатньою кількістю часу, тому не приділяють особливу увагу питанню формування гряд на своїй ділянці. ... Далі

  Переглядів: 3 357 Коментарів: 0
 • Как просто и эффективно избавиться от ос и пчел

  «Ах, літо червоне, любив би я тебе...» Насолоджуватися сонячними променями під ласкавим вітерцем великому поетові заважали мухи і комарі. Нинішнім дачникам весь ... Далі

  Переглядів: 8 317 Коментарів: 1
 • Как украсить сад своими руками – выбор стиля и реализация идеи

  Природна краса, безперечно, є основою для саду, але її пишність можна підкреслити, доповнивши ділянку цікавими аксесуарами і прикрасами. Важливу роль в дизайні ... Далі

  Переглядів: 9 740 Коментарів: 0
 • Декоративный колодец – оригинальное и эффектное украшение участка

  Напевно, наші предки, потрапивши в сучасний світ, здивувалися б, наскільки легше стало життя людини. Прямо в будинок надходить холодна і гаряча вода, ... Далі

  Переглядів: 10 048 Коментарів: 0
 • Корчевка пней на дачном участке: доступные способы и их тонкости

  Рано чи пізно кожен дачник стикається з необхідністю видалення пнів, які виникають після спилювання старих та хворих дерев. Щоб виконати цю задачу ... Далі

  Переглядів: 8 909 Коментарів: 0
 • Как обустроить небольшой городской дворик
 • Кованые ограды – изящество и прочность
 • Красивые грядки на даче радуют глаз и поднимают настроение
 • Как просто и эффективно избавиться от ос и пчел
 • Как украсить сад своими руками – выбор стиля и реализация идеи
 • Декоративный колодец – оригинальное и эффектное украшение участка
 • Корчевка пней на дачном участке: доступные способы и их тонкости
Додати коментар