Ідеї облаштування штучних і природних водойм на дачі


водойми на дачіМежа мрій більшості дачників - власний водойма на присадибній ділянці, будь то невеликий декоративний ставок з рибками і водними рослинами, яким нескінченно довго можна милуватися, або купальня з цілющою водою, здатна стати справжнім порятунком у спекотні літні дні.

Зміст

Вода знову і знову манить і захоплює людину і ця любов зрозуміла, адже життя зародилося саме в водної стихії. Але от похвалитися наявністю хоч якого-небудь водоймища на ділянці або поблизу нього можуть одиниці. Не біда, розв'язати проблему допоможуть штучні водойми на дачі, які можуть використовуватися і як елемент декору, і для купання. Найпростіший спосіб створити такий водойма - скористатися готовою пластикової формою, також можна використовувати бетон, глину або спеціальну полімерну плівку. Рукотворні ставки і струмки виглядають не менш ефектно, ніж природні, служать чудовою прикрасою ділянки і дарують господарям чимало приємних хвилин.

водойми на дачі

Визначаємося з типом водойми ↑

Перш ніж приступити до здійснення своєї водної мрії, необхідно визначитися з точною «конфігурацією» своїх бажань, щоб кінцевий результат став джерелом радості, а не додаткових клопоту і головного болю. Насамперед, визначаємося з типом майбутнього водоймища.

Плавальні водойми і купальні повинні відповідати самим жорстким гігієнічним вимогам. Вода для них повинна фільтруватися і озонироваться.

Декоративні водойми в саду вимагають проведення інших заходів для встановлення природної екосистеми, що перешкоджає помутніння і зацвітання води.

водойми в саду

Вибираємо модель водойми ↑

Стильове оформлення штучного водоймища може бути реалізоване у двох основних варіантах:

Класичний - ставка надається правильна геометрична форма: квадратна, прямокутна, трапецієвидна, округла. Цей варіант найбільш органічно впишеться в класичний ландшафт. Для більшої акцентуації прямих кутів і ліній краю таких водойм окантовуються плиткою з природного або штучного каменю. Геометрично правильні водойми на дачі привносять в декор упорядкованість і симетрію. Цікава варіація на тему класики і геометрії - піднесений водойму, розташований над рівнем землі і не потребує викопування котловану. Це чудове рішення для внутрішнього дворика. Додати піднятому прудику ще більшу чарівність допоможе фонтан.

водойми в саду

Пейзажний - плавні обриси, форма довільна ставка, максимально наближена до форми природних водойм. Найбільш гармонійно виглядатиме у саду з довільною плануванням, створюючи ефект природного ландшафту. Внести додаткову дещицю природності допоможе пологий спуск, дно викладене камінням і висадка навколо водойми підходящої вологолюбної рослинності, яка в природі росте біля води: аквілегія, лілейник, рожевий або кремово-білий комірник, вербейник монетчатий, незабудка болотна, калюжниця болотна, ірис сибірський, папороть. Прикрасити поверхню води допоможуть латаття і ряска.

Якщо душа бажає чого-небудь такого, можна створити багаторівневий штучний водойму своїми руками, об'єднаний потічками і водоспадами.

ландшафтні водойми

ландшафтні водойми

водойми на дачі

Де краще розміщувати водойми на дачі ↑

Правильний вибір локації допоможе уникнути маси проблем, які можуть виникнути з штучними водоймами.

Місце, де буде розміщуватися водойму, повинно добре освітлюватись, щоб у водних рослин був доступ до сонячного світла і тепла. Крім того, надлишок тіні часто провокує заболочування ставка. Слід уникати і територій з великою кількістю дерев, оскільки розростаючись, їх коренева система здатна порушити цілісність гідроізоляційного шару і водичка просто-напросто буде тікати. До того ж опадаюче листя, насіння та інший деревний сміття буде постійно засмічувати водну поверхню. У той же час якщо розмістити водойма на відкритому сонячному місці, то в жаркі літні дні вода буде швидко випаровуватися, тому оптимальний варіант для розміщення штучного водоймища - місце, де півдня світить сонечко, а другу половину дня панує тінь.

водойми на дачі

Оптимальний розмір штучного водоймища ↑

Розмір водойми слід підбирати з урахуванням масштабу і призначення ділянки. Занадто велика водойма на крихітному ділянці виглядає зовсім не до місця і пригнічує всі інші ландшафтні та декоративні рішення. До того ж великі ставки зорово зменшують сад. Як правило, водойма не повинен займати більше 1/10 площі присадибної ділянки.

водойми на дачі

Декоративне оформлення водойми в саду ↑

Найбільш широко для оформлення водойм використовують натуральні і штучні камені, які можна компонувати як по зовнішніх кордонів, так і поміщати на дно. Дуже ефектно виглядають ставки, доповнені альпійськими гірками, водограями, струмками, водоспадами, серіями каскадів. Якщо глибина водойми становить більше півметра, то водні рослини можна помістити на дно прямо в горщиках, заповнених гравієм і піском. Крім прикраси водоймища, рослини для водойм будуть ще й очищати воду, а це вкрай важливо, адже красивим може бути тільки чистий водойму.

водойми на дачі

Фото дачних водойм ↑

водойми фото

водойми фотоводойми фото

водойми фото

водойми фотоводойми фото

водойми фото

сухий струмок на дачі - фотоідеї своїми руками для дачідекор на дачі своїми руками
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда

  Власник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити ... Далі

  Переглядів: 1 439 Коментарів: 0
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками

  Невеликий тихий ставок або дзюркотливий струмок на заміській ділянці прекрасні самі по собі, але вони «оживуть», якщо через водний простір перекинути місток. ... Далі

  Переглядів: 2 021 Коментарів: 0
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками

  Вас постійно переслідує відчуття, що вашій дачі чогось не вистачає? Озирніться навколо себе! Так, клумби є, є альтанка, дитячий майданчик теж. А ... Далі

  Переглядів: 6 801 Коментарів: 0
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия

  Чистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. ... Далі

  Переглядів: 2 935 Коментарів: 0
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах

  Розведення риби у штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід ... Далі

  Переглядів: 4 427 Коментарів: 0
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками

  Рідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, ... Далі

  Переглядів: 5 464 Коментарів: 1
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой

  Навіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може ... Далі

  Переглядів: 5 146 Коментарів: 0
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой
Коментарі користувачів
 1. Євген (Додано: 17.05.2012 10:22)

  Крім прикраси ділянки, у водойми є ще одна корисна функція - при необхідності водойма може служити джерелом води, в тому випадку, якщо щось, не дай Бог, загориться. Правда, перед тим як на дачі або на території сільського будинку рити штучний водойму, потрібно мати на увазі, що це не завжди може бути зустрінута схвально з боку місцевої адміністрації. Справа в тому, що ваше творіння можуть розцінити як водну перешкоду.

 2. Настя (Додано: 12.07.2012 14:31)

  Коли запускали коропів в наш дачний водоемчик, то думали, що вони не виживуть. Розмір водойми 2 на 3 метри, а глибина один метр. Температура води-постійно чотирнадцять градусів-джерело. Але рибкам напевно сподобалася і водичка і підживлення-то хлібець, то черв'ячки-їдять і жиріють. Взимку вода не замерзає і коропи чудово переживають зиму, а навесні знову починають радувати нас своїми темними спинками. Іноді здається, що вони знають нас і спливають за годівлею, тільки побачивши тінь над водою.

 3. Sleven (Додано: 20.07.2012 11:40)

  На території нашої дачі є скеля,яка на півтора метра підноситься над землею, а біля її основи б'є джерело. Ми давно облагородили це місце-поглибили і розширили водойму, стінки обклали диким каменем, з сланника виклали водоспад і підсвітили його різнокольоровими світильниками. На поверхні плаває кілька латаття, виділяючи невимовний аромат, пухирчатка затягнула поверхню, а в кутку ростуть кілька трубок очерету. Навколо водойми астильба, іриси, роговик. І третій рік живуть і тут же зимують чотири коропа. Правда не дуже великих.

 4. Юлія (Додано: 08.06.2014 в 23:53)

  У мене на дачі начебто і місце для водойми є і можливості дозволяють, але я все ніяк не можу вибрати модель водойми. А все тому що, занадто багато ідей, причому, з кожним днем їх все більше приходить на розум. Дуже вже не хочеться примітивне міні-водосховище. Тут на фото є багато цікавих варіантів. Мені сподобався той, що на третьому фото. Можливо, щось подібне спорудимо у себе, тільки поменше.

 5. Тася (Додано: 15.06.2014 в 20:43)

  Не всім пощастило мати біля своєї річку і ставок, зате, на щастя, їх можна спорудити власними силами. Коли дивишся на ці фотографії, просто дивуєшся, яку красу можна створити і навіть здається, що сам процес не так вже і складний, проте підозрюю, що на практиці все так вже і легко. Особисто мені б хотілося мати маленький водойму поблизу альтанки.

Додати коментар