Створюємо водоспад на дачі своїми руками з нуля: покрокове керівництво


озелененняБажання створити водоспад на дачі своїми руками цілком може стати реальністю, якщо у вас вистачить терпіння і є деякі будівельні навички. У будь-якому проекті водоспаду передбачається як мінімум дві частини: сам водоспад, який створюють з каскаду каменів, і ставок, куди буде стікати вода. А щоб забезпечити циркуляцію водного потоку, купують насос. Простіше зробити водоспад тим, хто вже обзавівся власним ставком або басейном. Тоді до нього просто прилаштовують скелю з каменів і налагоджують циркуляцію води. Тим, хто зважився спорудити водоспад на дачі з нуля, допоможе наша інструкція.

Зміст

Відео-інструкція по створенню декоративного водоспаду з ПВХ плівки ↑

Визначаємося з формою водойми, в який буде стікати вода ↑

Більш гармонійно в ландшафті виглядають неправильні, вигнуті чаші, тому що в природі ідеальних форм не існує. Підбирайте геометрію так, щоб вона зливалася з рельєфом вашої ділянки, була його продовженням.

на дачі

Форма водойми - це продовження загального ландшафту ділянки

А над глибиною треба подумати. Для чого ви збираєтеся використовувати водойму? Якщо тільки для того, щоб збирати воду з водоспаду і доставляти її на вершину рукотворної скелі, то глибина значення не має. Але якщо ви хочете, щоб на дні красувалися рослини або плавали декоративні рибки, то чаша вглиб повинна бути не менше метра. Тільки так в зимовий час ви вбережете рослинність і мешканців ставка від загибелі, тому що вода не промерзне до дна. Якщо ж водойма буде служити і домашнім басейном, то вибирайте таку глибину, яка дозволить поплавати всім членам сім'ї.

Готуємо котлован майбутнього водоймища ↑

Створювати водоспад в саду своїми руками починають з викопування котловану.

своїми руками

Схема пристрою водоспаду

 • Спочатку по периметру майбутньої чаші треба вбити кілочки і з'єднати їх мотузкою. Так ви наочно побачите форму майбутнього ставка і, можливо, підкорегуєте розміри.
 • Все сміття (камінчики, гілочки, корінці та інші), які попадуться під час копання - видаляйте, а землю складайте окремо.
 • Обов'язково зіткнетеся з проблемою осипання стінок чаші. Щоб їх утримати на місці, треба частіше змочувати водою і аплодувати, ущільнювати. Тоді процес осипання зупиниться.
 • Викопавши яму на потрібну глибину, зніміть ще 10 сантиметрів, замість яких засипте шар дрібного піску і щільно утрамбуйте (попросіть потоптатися власних дітей!).

Гідроізоляційні роботи ↑

Наскільки довго декоративні водоспади для саду будуть служити без ремонту залежить від якості гідроізоляції. Саме вона забезпечує міцність всієї конструкції і не дає розмиватися берегів і дна.

Гідроізоляція плівкою. Найпопулярніший у дачників матеріал - щільний садова плівка, яку вистилають у кілька шарів. Але цей варіант краще розглядати як тимчасовий, адже через 2-3 роки гідроізоляція прийде в непридатність, і доведеться її перестилати.

Більш практичні рішення - ПВХ плівка, термін служби якої близько 15 років, або бутилкаучукова гума, яка буде служити без проблем тридцять років.

Отже, обраним гідроізоляційним покриттям необхідно вистелити всю внутрішню поверхню чаші так, щоб по краю залишалося близько півметра вільного матеріалу для надійної фіксації.

Вистелити чашу плівкою зможе будь дачник, але перед взимку вам доведеться всю воду з водойми прибирати, тому що, замерзаючи, вона розширюється в об'ємі і розірве будь-яку, навіть саму міцну плівкову ізоляцію.

робимо самі

Краї гідроізоляційної плівки виступають з котловану як мінімум на півметра

Гідроізоляція бетоном. Цей варіант значно міцніше плівкового, так і воду на зиму зливати не доведеться. Розглянемо, як зробити на дачі водоспад з бетонною основою.

Хід робіт:

 1. Щоб забетонувати котлован, треба спочатку вислати все дно звичайною поліетиленовою плівкою (але самої щільною, яку знайдете у продажу!).
 2. По плівці дно вистилають дротяним каркасом, який буде пов'язувати бетону та підвищувати його міцність.
 3. Заливають бетонну суміш.
 4. По стінок котловану розстеляють каркас з дроту, намагаючись втопити нижні краї в свіжий бетон, який забезпечить фіксацію.
 5. Після застигання дна (близько доби) бетонують стіни.
будівництво водойми

Бетонну основу трохи виступає за краї котловану, щоб надати міцність стінок

Створюємо форму водоспаду ↑

Після створення чаші для водойми, приступаємо до того, чим, власне, і залучають садові водоспади - красивими каскадами. І тут можна розгулятися фантазії щосили!

Найпростіший шлях - придбати готову жорстку форму, наприклад, посудину, і задекорувати його з допомогою каменів. Але хочеться, щоб водоспад був суто індивідуальний! А значить, ніяких заготовок. Будемо творити самі.

Щоб потік води прагнув вниз, розбиваючись на струмки і потоки, необхідно придумати йому перешкоди, тобто уступи, висота яких не повинна досягати 30 див. Перший уступ починають викладати знизу, піднімаючи його над водоймою на 30 див. Оптимальний розмір каскаду - півтора метра.

Для створення уступів беруть, як правило, натуральні камені. Найпростіше працювати з пісковиком.

Як викласти камені ↑

Процес створення уступів буде залежати від того, яким ви хочете бачити ваш водоспад.

зробити своїми руками

Вузький простір між каменями верхнього ярусу змушує воду бігти з великим напором

 • Якщо вам подобається, як хвиля потужно летить вниз, розбиваючись з шумом і піною, то шланг з водою повинен розташуватися у верхньому ярусі каскаду між двох примикають один до одного каменів, щоб для потоку залишалося мало місця. І відразу, без уступів, вода повинна розбиватися об нижній ярус конструкції. Такий водоспад створюють вертикальним з трохи виступаючими вперед верхніми камінням.
 • Якщо ви бажаєте, щоб потік води стікав рівномірно, утворюючи плоску пряму, то в каскаді треба використовувати плоскі, з рівними краями камені, викладаючи їх за принципом піраміди.
 • Якщо ви любите дивитися, як струмінь розбивається на окремі струмки, використовуйте камені із нерівними гострими і надщербленими краями.
 • Для повільного і спокійного протікання води з одного поверху на інший використовують каміння з поглибленнями посередині. По мірі заповнення, вода з таких чаш буде плавно виливатися в нижні яруси.

Всі уступи кладуть на цементний розчин. У нижньому поріжку варто придумати бортики, щоб бризки води від ударів об камені не розліталися на велику площу.

Монтаж насоса ↑

Вода без вашої допомоги на верхній уступ «не забереться». Їй має допомогти насос. Перед покупкою точно виміряйте висоту каскаду. Якщо дачні водоспади не перевищують півтора метрів, то вистачить агрегату потужністю 70 Вт. Для більш високих конструкцій потрібно насос потужніший. Добре, якщо у вибраній моделі є регулювання потоку. Тоді можна буде робити струмінь сильніше або слабкіше.

Крім цього, доведеться знайти низьковольтний трансформатор, який буде «живити» насосну систему. Трансформатор ставлять у приміщенні. Найчастіше кабелю для підключення не перевищують 9 метрів, тому доводиться їх подовжувати. Для подовження шукайте тільки з'єднувачі, які не бояться води. При цьому враховуйте, що довжина понад 12 метрів позначиться на потужності насоса, який буде гірше подавати воду наверх каскаду. В цих випадках набувають насоси з більшою потужністю.

Насос ставлять на дно водойми так, щоб він сам, шланги і кабель, що йде до електричної мережі, були непомітні для очей. У конструкції насоса є 2 отвори: одне вода буде всмоктуватися, через друге - виштовхувати. Підключайте шланги до обох отворів. Шланг, що йде від виштовхуючого отвори, тягнуть до вершини водоспаду. Другий залишається на дні водойми.

Декорування водоспаду ↑

Будь-які ідеї, як зробити водоспад в саду більш мальовничим, годяться, якщо вони вписуються в загальний ландшафт і подобаються господарям.

підсвічування водоспаду

Підсвічування додає вечірньому водоспаду таємничості

 • Найчастіше краю ставка декорують великими каменюками, а русло заповнюють дрібною галькою.
 • Вітаються садові скульптури, альпійські гірки, велика кількість квітів. І тут в нагоді стане вирита з котловану земля, з якої можна насипати рельєф біля водойми.
 • З рослин найбільш ефектні болотні і водяні: аїр, язичник.
 • Останній писк - оформлення дна водойми світлодіодним підсвічуванням або підводними ліхтарями. Це дозволить ставку мерехтіти вночі, створюючи казковий ландшафт.
 • Часто підсвічування мають і по всьому водоспаду. Тоді струменя води набувають різнокольорові відтінки, в залежності від виставленого світлового режиму.
 • Цікаве рішення - плаваючі ліхтарі. Від роботи насоса вода буде колихатися, а з нею - точкові вогники. Працюють ліхтарі на сонячних батарейках.

Заради того, щоб дихати вологим повітрям, заспокоюватися під дзюрчання стікають струменів, варто витратити тиждень відпустки на створення водяної шедевра. Він стане улюбленим місцем відпочинку всієї родини.

ландшафт на дачіставок на дачі своїми рукамиставок на дачі
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда

  Власник достатнього за розміром земельної ділянки, швидше за все, рано чи пізно не встоїть перед бажанням обладнати нехай невеликий, але власний водойма. Створити ... Далі

  Переглядів: 1 439 Коментарів: 0
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками

  Невеликий тихий ставок або дзюркотливий струмок на заміській ділянці прекрасні самі по собі, але вони «оживуть», якщо через водний простір перекинути місток. ... Далі

  Переглядів: 2 021 Коментарів: 0
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками

  Вас постійно переслідує відчуття, що вашій дачі чогось не вистачає? Озирніться навколо себе! Так, клумби є, є альтанка, дитячий майданчик теж. А ... Далі

  Переглядів: 6 801 Коментарів: 0
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия

  Чистка колодязів своїми руками - заняття цілком здійсненне. Якщо довірити цей захід професіоналам, то вони в більшості своїй працюють швидко та якісно. ... Далі

  Переглядів: 2 935 Коментарів: 0
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах

  Розведення риби у штучних водоймах може стати заняттям для душі, але може приносити непоганий дохід. Існує ряд тонкощів, на які слід ... Далі

  Переглядів: 4 427 Коментарів: 0
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками

  Рідко випадає дачникові удача мати власний ділянка біля річки або водоймища. А в жаркий сезон, коли більша частина часу проходить на дачі, ... Далі

  Переглядів: 5 464 Коментарів: 1
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой

  Навіть маючи централізований водопровід, дачники спантеличується питанням, як знайти воду для колодязя. І цьому є цілий ряд причин. По-перше, водопровідне постачання може ... Далі

  Переглядів: 5 146 Коментарів: 0
 • Какие преимущества дает использование фильтра для пруда
 • Оживляем пейзаж на даче: как сделать мостик на пруду своими руками
 • Творческое задание: сделать искусственный пруд на даче своими руками
 • Необходимость чистки колодцев и основные этапы проведения мероприятия
 • Особенности разведения рыбы в искусственных водоемах
 • Бассейн для дачи: купить и установить готовый или сделать своими руками
 • Как найти воду для колодца: поиск места с живительной влагой
Коментарі користувачів
 1. Zebuniso (Додано: 08.03.2014 у 08:03)

  Доброго дня. Дуже хочу отримати Вашу консультацію по водоспаду. Чи можу я подзвонити Вам на пряму? По мобільному, або якщо боїтеся, по скайпу (я сама боюся залишати де-небудь свій номер телефону, хоча іноді дуже заманливо. Спасибі. Зебунисо. Фінляндія.

  • 101dizain.ru (Додано: 10.03.2014 в 12:54)

   Добрий день. Постарайтеся сформулювати своє питання як можна детальніше і надіслати його з допомогою форми на цій сторінці 101dizain.ru/zadat-vopros/, а ми постараємося Вам допомогти.

Додати коментар