Як вибрати генератор для дачі: переваги бензинових і дизельних установок


електрикаБудь-які життєві плани може порушити елементарне відключення електроенергії. На жаль, без яскравого освітлення, телебачення, постійно працюючого холодильника, вірної помічниці - пральної машинки ми вже не уявляємо собі зручного життя. Вирішити проблему допоможе резервне джерело енергії. Як вибрати бензиновий генератор для дачі, щоб з комфортом пережити електричний колапс і заощадити на паливі? Або краще зупинитися на дизельної моделі?

Зміст

Відео-поради з вибору генератора ↑

Який генератор вибрати: дизельний або бензиновий ↑

Розподіл на два основних види сталося завдяки використовуваного палива. Кожний агрегат має свої позитивні сторони, а вибір будується на різниці в потужності і економічності моделей.

Бензинові генератори воліють дачники, які приїжджають за місто на вихідні, а також постійні жителі периферії, у яких часто відбувається аварійне відключення електроенергії. Чим привабливі вироби, що працюють на бензині:

 • Невисока вартість обладнання.
 • Компактність і невелика вага.
 • Зручність у застосуванні.
 • Робота двигуна на бензині марки Аі92, який завжди є в запасі у кожного автолюбителя.

На жаль, бензинові моделі мають вагомий недолік - малу потужність, яка обмежена показниками в 6-7 кВт, і, як наслідок, короткий період безперервної експлуатації. Двигун генератора схильний до перегріву, безперервно функціонувати він може максимум 8 годин.

Збільшена потужність дизельного генератора - 10-15 кВт - дозволяє використовувати його при обслуговуванні великої кількості електричних приладів. Він прекрасно витримує тривалий експлуатаційний термін, не перегрівається, отже, є оптимальним варіантом для будинків, які потребують тривалого безперебійне електропостачання.

генератор для дачі

Правильна установка генератора на дачі гарантує тривалий термін експлуатації і високу якість роботи

Купуємо бензиновий агрегат ↑

Отже, як вибрати генератор для дачі, що працює на бензині. При купівлі резервного джерела не варто судити про моделі тільки за її вартості, так як різні варіанти відрізняються за технічними характеристиками. На що звертаємо увагу:

 • Потужність

Припустимо, зручним і легким є апарат з двотактним двигуном, потужність якого не перевищує 1 кВт. Він міг би згодитися на риболовлі, але для обслуговування котеджу, напханого електричними приладами, він слабенький. Крім того, в холодну пору року можуть виникнути проблеми з запуском двотактного двигуна. Отже, для заміського будинку більше підійде зразок з чотиритактним двигуном, що володіє потужністю в межах 5-6 кВт.

Як визначити оптимальний показник потужності, на який слід орієнтуватися при виборі обладнання? Досить скласти показники головних енергетичних споживачів, таких як холодильник, телевізор, лампи розжарювання. Отриману суму слід збільшити в півтора рази - це і буде необхідна потужність бензинової електростанції.

 • Моторесурс

Гарантований період роботи резервних джерел безпосередньо залежить від конструкції і матеріалів виготовлення двигуна. Всього 500 годин здатні пропрацювати недорогі двигуни, обладнані бічним розташуванням клапанів і алюмінієвим блоком. Якщо додати чавунні гільзи в циліндри, термін експлуатації збільшиться до 1500 годин. Більш потужний моторесурс мають тільки промислові виконання, оснащені верхніми клапанами і автоматичною подачею масла. Вони набагато дорожче слабких аналогів, але досить економічні і майже безшумні.

робота бензинового генератора

Бензиновий генератор забезпечить світлом вашу заміську садибу

Генератор змінного струму ↑

Синхронний і асинхронний варіанти відрізняються тим, що при великих навантаженнях краще зупинитися на першому.

 • Захист

Як правило, всі моделі мають в комплекті захисний кожух, оберігає від опадів і забруднень, тим не менш, обладнання краще встановлювати в приміщенні, що обігрівається. Наприклад, у зимовий період, на морозі частий запуск двигуна загрожує передчасним зносом.

шум генератора

Генератор змінного струму сильно шумить, тому його краще розташувати на вулиці

Якщо розмістити генератор прямо в будинку, сильний шум буде постійно заважати. Для комфортного проживання можна придбати апарат з поліпшеною ізоляцією, обладнаний ефективним глушником. Або помістити «гучну» модель в технічну прибудову поруч з будинком.

Вибираємо дизельний генератор ↑

Якщо розглядати дизельну електростанцію з точки зору витрат палива, то резонно зробити висновок про такому корисному якості, як її економічність. Сам апарат обійдеться дорожче, ніж бензиновий аналог. Отже, що враховуємо при виборі дизель-генератора:

 • Частота застосування

Вона залежить від того, автономним або резервним джерелом живлення буде придбана установка. Саме режим роботи впливає на вибір потужності, моделі і, в кінцевому підсумку, вартості обладнання. Якщо на дачі є централізована електрична мережа, то ДГУ передбачена для резерву. Якщо дизельна установка - єдине джерело енергії, вимоги до її характеристиками будуть набагато вище.

 • Потужність

Для дачі, де основними енергетичними споживачами є холодильник, праска, телевізор і кілька лампочок розжарювання, підійде електростанція мінімальної потужності - від 2 до 5 кВт. Для облаштованого заміського будинку, має в арсеналі повний комплект побутової техніки, відео - і аудіоапаратури, потрібна більш потужна установка - від 10 до 40 кВт.

економічність дизельних станцій

Дизельна електростанція відрізняється економічністю

 • Тип генератора

Асинхронні пристрою більше підходять для чутливої до перепадів напруги апаратури, наприклад, медичної техніки або точних електронних приладів. Заміський будинок краще обладнати синхронним генератором, не таким точним, зате більш витривалим.

 • Двигун

Тип залежить від інтенсивності експлуатації апарату. Високооборотний двигун з частотою 3000 об/хв доречний у тому випадку, якщо обладнання буде функціонувати не більше 500 мотогодин в рік. При збільшеній кількості мотогодин слід вибирати модель, що має частоту 1500 об/хв. до Речі, дані вироби довше служать і відрізняються меншим рівнем шуму.

Слід запам'ятати основні ознаки критичної навантаження двигуна: поява кіптяви, перегрів, збої в роботі, зниження потужності.

 • Умови використання

Спосіб установки дизельного генератора і варіант його виконання залежать від умов експлуатації. ДГУ відкритого виконання на металевій рамі вимагає додаткового приміщення, обладнаного системами опалення, вентиляції та пожежної безпеки. ДГУ контейнерного типу можна встановити в будь-якому зручному місці, так як подібний варіант розрахований на несприятливі умови експлуатації. Для захисту обладнання використовують спеціальний кожух, який до того ж ефективно знижує рівень шуму.

У деяких випадках на дачах використовують мобільні пересувні установки індустрії типу, для встановлення яких передбачені шасі.

пересувний генератор

Мобільний генератор

Способи управління резервними джерелами живлення ↑

Якщо ви вже вирішили, який генератор вибрати для дачі, слід згадати ще про одну його характеристикою, яка пов'язана не стільки з його технічними даними, скільки з зручністю використання. Мова йде про ручному або автоматичному способі керування генератором:

 • При ручному режимі існує необхідність постійно перебувати поруч з генератором, регулюючи його функції. Як правило, елементарні установки володіють мінімумом можливостей управління і контролю.
 • Напівавтоматичний режим ручного управління додає автоматичні функції. Наприклад, деякі пристрої запускають ручним способом, при цьому решта управління автоматизовано. Присутність людини вимагається під час технічного обслуговування агрегату.

Сюди ж можна віднести моделі з дистанційним управлінням. Техніка контролюється вручну, але з відстані до 25 метрів.

 • Автоматичний режим дозволяє здійснювати моніторинг і використовувати різні програми для керування генератором. Щит автоматичного управління може знаходитися на будь-якій відстані від обладнання. В автоматичному режимі зазвичай працюють високотехнологічні системи, одночасно обслуговують кілька об'єктів.
генератор на дачі

Панель управління відображає багато технічні характеристики генератора: напруга, сила струму, тиск мастила, стан акумулятора, температура двигуна

Купуючи генератор для дачі, слід ретельно вивчити технічні характеристики пропонованих пристроїв і зупинитися на тій, яка дійсно відповідає конкретним вимогам і підходить саме для вашої дачі. Можливо, доведеться трохи переплатити, але в будь-якому випадку слід вибрати модель виробника, так як від якості генератора залежить комфорт проживання в заміському будинку.

 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему

  Біотуалет для дачі, безсумнівно, вирішує ряд важливих проблем. Існує кілька варіантів, що відрізняються за типом переробки відходів життєдіяльності. Кожен з них має ряд ... Далі

  Переглядів: 4 230 Коментарів: 0
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых

  Садовий ділянка - це чудове місце відпочинку. Краса природи, свіже повітря, спокій, тиша заряджають нас енергією, дають сили на майбутній робочий тиждень. ... Далі

  Переглядів: 4 657 Коментарів: 0
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок

  Будь-які життєві плани може порушити елементарне відключення електроенергії. На жаль, без яскравого освітлення, телебачення, постійно працюючого холодильника, вірної помічниці - пральної машинки ... Далі

  Переглядів: 2 881 Коментарів: 0
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода

  Водяні насоси для поливу городу відіграють значну роль в організації роботи автоматичних і напівавтоматичних систем зрошування грунту. Рідина при цьому може подаватися ... Далі

  Переглядів: 4 642 Коментарів: 0
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате

  Дачні клопоти починаються з ранньої весни, хоча стабільної погоди доводиться чекати ще місяць-другий, і закінчуються пізньої осені. І як буває прикро, коли ... Далі

  Переглядів: 3 760 Коментарів: 0
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками

  Зовнішній вигляд автомобіля може сказати багато чого про його господаря, тому кожен автовласник ретельно стежить за чистотою свого транспортного засобу. На жаль, складно ... Далі

  Переглядів: 8 895 Коментарів: 1
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя

  Незважаючи на заяви вчених про глобальне потепління, снігу в наших широтах взимку менше не стає. І якщо для дітвори та дорослих - ... Далі

  Переглядів: 17 345 Коментарів: 0
 • Выбираем биотуалет для дачи: как грамотно решить деликатную проблему
 • Система автоматического полива дарит садоводам приятный отдых
 • Как выбрать генератор для дачи: преимущества бензиновых и дизельных установок
 • Виды и особенности разнообразных систем полива огорода
 • Инфракрасные уличные обогреватели для дачи: персональное солнце в электрическом и газовом формате
 • Правильная минимойка для автомобиля: как выбрать или сделать своими руками
 • Как сделать снегоуборщик своими руками: описание сборки самодельного снегоочистителя
Додати коментар